Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyás szempontjából milyen?

Fogyás szempontjából milyen?

Figyelt kérdés
Adataim: 24 éves nő, 174 cm, 70 kg. Ülőmunkát végzek napi 8 órában. Jelenleg heti 3x edzek 1-1,5 órát alkalmanként, amiben kardió és súlyzós edzés is van. A munkahelyemen menzán ebédelek, leves + főétel. Ezen nem is szeretnék jelenleg változtatni. Tudom, hogy a menzakaja nem a legegészségesebb, de mit gondoltak emellett hogyan tudnék fogyni? Tudom kalóriaszámítás, de a menzás fogásoknak nem egyszerű kiszámítani pontosan a kalóriáját.

jan. 2. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Hozzávetőleges kalóráiát tudsz számolni, az is elegendő lesz, ha a többi megevett ételet meg pontosan számolod. De most erre nem lehet mint mondan, hogy leves+főétel. Nem mindegy hogy a főétel mondjuk csirkemell salátával, vagy bolognai spagetti.
jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre szerinted mit lehet mondani? Ha tartósan kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz, ha nem, akkor nem. Így ez lutri, nulla érdemi információ alapján pedig mi sem tudunk semmilyen konkrét választ adni. Egyébként az adataid tekintetében szükséged van egyáltalán fogyásra?
jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont ezért írtam úgy, hogy leves + főétel, mivel nem tudhatom, hogy bolognai vagy saláta. Az érdekelne, hogy egy "rossz" ebéd mennyire rontja el / nehezíti meg a fogyást.

2. válaszolónak írom, hogy kb. 5-10 kilót szeretnék fogyni, 60 kilóhoz közelebb korábban is kényelmesebben éreztem magam.

jan. 2. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az érdekelne, hogy egy "rossz" ebéd mennyire rontja el / nehezíti meg a fogyást"

Egyetlen ebéd nyilván semennyire. Viszont ha emiatt a randomitás miatt úgy fog kinézni a heted, hogy hétfőn és kedden kalóriadeficitben vagy, szerdán és csütörtökön nem, pénteken megint kalóriadeficitben vagy, hétvégén pedig megint nem, az el fogja lehetetleníteni a fogyást.

jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy heti átlagban meglegyen a deficit. Szerintem próbáld meg, hogy minden mást számolsz, a menzás ebédet meg mondjuk 700 kcal-nak veszed. Ha működik jó, ha két hónap alatt nem kezdesz fogyni, akkor kitalálsz valamit. De sokan már simán a kajanapló vezetéstől fogyni kezdenek (automatikusan kevesebbet esznek). Lehet amúgy, hogy a konyha tud felvilágosítást adni az ételek kalóriatartalmáról, érdemes rákérdezni. Könnyen lehet, hogy nagyjából ugyanannyi kcal-ra hozzák ki az adagot minden nap.
jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végre jött valaki és leírta a lényeget :) az 5-ös személyében.
jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!