Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriával tudnék fogyni?...

Hány kalóriával tudnék fogyni? Kb 10 kilót. És milyen gyorsan?

Figyelt kérdés

154 cm, 74 kg, 25 éves, nő

Ülőmunkám van, munkába kb 10 perc ami séta mindennel együtt.

Heti 1x járok edzőterembe, 1x uszodába, de még csak 50 métert tudok egyben úszni szóval sok benne a pihenés.


Szerintetek milyen gyorsan tudnék 10 kilót leadni és mennyit egyek hozzá?


(Korábban már 65 kg-mal is jól éreztem magam a bőrömben és szerencsére semmi egészségi bajom nincs - kérlek ne irjatok olyat hogy ennél többet kéne fogynom, akkor sem ha szerintetek igaz. Nekem a 65 már jó lenne, ehhez keresek számokat, trükköket)


jan. 22. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Szedd le a yazio-t telóra! Írd be az adataidat, majd mindent kiszámol neked. Ez nagyon sok mindentől függ. Nagyon jó alkalmazás. Sok sikert! 💪🙂
jan. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1343 kalóriát ír. Ezen tuti éheznék egész nap
jan. 22. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Célozz be hetente fél kg fogyást.


Ez nem arról fog szól, hogy nagyokat étkezel, de meg kell próbálni nagyon okosan beosztani a kalóriákat. Nem enni zsíros húst, és sok zöldséget kell fogyasztani.


Például olyan ételekbe, mint a rakott káposzta, hogyha megfelelően van készítve akkor ki lehet hozni 100g/100 kalória arányra. Ebből például 1 kg-t is meg lehet enni.


Át kell alakítani az étkezéseid és mondjuk ha kenyér + sonka a kajád akkor is valami savanyúságot találj mellé, amiből sokat lehet enni és szereted.


10 kg-t szerintem ilyen súly mellett olyan 20-22 hét alatt lehet kényelmesen ledobni. Nem érdemes nagyobb tempót tartani. Mindig előre tervezd az étrended és nyilván kerülni kell például a cukor minden formáját.

jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészítenek ki az utolsót,hogy nem feltétlen fél kilót lesz az a fogyás,maximum az elején. Én is ilyen mini méretű nő vagyok,mozgás nulla,mégis sikerült lefogynom. A titok tényleg,hogy T se rtani kell a kalóriát. Inkább fogyd le egy év alatt,mint pár hét után,ha megtorpant a fogyás,feladd. A mozgás jó dolog,de nem éget el annyit,amennyit az ember gondol,főleg,ha utána jól belakik,most úgyis ledolgozták címszóval..többnyire nem dolgoztuk le,nem vagyunk kétméteres dokkmunkások. Rám hivatkozva ne kövesd,mert én nem vagyok orvos, az orvos meg felelősséget vállal a tanácsért. Inkább azt mondom,nekem az jött be,hogy napi egyszer eszek egy hatalmasat. Nem bírok csipegetni,nem bírom a többször keveset. Kétszer eszek,egyszer kb 1300 kalória körül,a maradékot este még reggel osztom el . Nekem így jó,bevált. Másnak a csipegetes válik be. Én már csak súlyt tartok,csak. Szerintem nehezebb mint lefogyni.
jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok,annyit még,hogy én kalóriabázist használtam. Nekem is ilyen lehetetlen értéket adott ki,nem is bírtam tartani. Én 1500at ettem,heti egyszer pedig egy plusz süti,amit nem írtam bele. Én így is fogytam. Pedig valami 1200at kellett volna ennem. Én nem mozgok semmit,tehát ez az 1700 a bázis szerint Hízlalda lenne. Ki kell tapasztalni. És azt vettem észre,hogy gyorsabban fogyok,ha teljesen tisztán érkezem,ugyanannyi kalórian,mintha mindent is ennék a kalóriakereten belül.
jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Át kell kapcsolni a szervezetedet zsírbontási üzemmódba. És bizonyára le leszek pontozva, de ehhez koplalni kell. Na persze nem napokig, hanem fél-háromnegyed napokig. A szervezetnek rá kell jönnie, hogy akkor is tud működni, ha legalább félnapokig semmilyen tápanyaghoz nem jut, hiszen ott a zsír. Ha folyamatosan adsz neki egy kis szénhidrátot, akkor folyamatosan követelni is fogja azt, kínzó éhséggel jelezve. Ha nem kap, akkor egy idő után ráfanyalodik a zsírra. Onnantól kezdve megszűnik az éhségérzet és megkezdődik a zsírbontás.

Én folyamatos súlyproblémákkal küzdöttem a hagyományos reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora mellett, és állandóan éhes voltam. Most naponta kétszer étkezem, egyszer dél körül, egyszer meg este 6-7 körül. De előfordul, hogy ezek közül az egyik elmarad, mert nem is vagyok éhes. A gyorsan felszívódó szénhidrátokat teljesen száműztem az étkezésemből. Azaz nincs cukor, nincs kenyér, nincs tészta, vagy csak nagyon minimális. Helyette vannak zöldségek, hús, hal, gyümölcsök, kevés tejtermék, olajos magvak, olivaolaj, saláták. Éhes soha sem vagyok, a súlyom rendben, és köszönöm jól vagyok. A kalóriákat nem számolgatom.

jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Összesen 70000-80000 kcal DEFICITTEL tudsz ennyit fogyni. Hogy milyen gyorsan, az azon múlik mennyi idő alatt tudod le.


Sajnos nem tudom a napi egyensúlyi energiaértékedet, de bizonyos weblapok és programok megbecsülik neked.

jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A lepontozók tételesen megcáfolhatnák, hogy mi a gond azzal amit leírtam. Ez csak egy lehetséges módszer, ami nekem bevált. Lehet persze számolgatni a kalóriákat, csak ha nem megfelelő formában viszed be a tápanyagot, akkor folyamatosan éhes leszel, még akkor is ha több kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz. Olyan kajákat kell enni, amik lassan szívódnak fel, és hosszú ideig adnak egy kevés energiát. Ha megennék öt lekváros kenyeret reggelire 7 órakor, 10-kor már majdnem éhen halnék. A szervezet gyorsan elraktározná zsírként, és már kérné is a következő adagot. A dolog élettani mechanizmusaiba most nem mennék bele. Át kell programozni az anyagcserét ebből a raktározó-felhalmozó üzemmódból. És ez azzal jár, hogy az elején baromi éhes az ember. De ha azonnal eszel mikor éhes vagy, megy tovább az ördögi kör. Ha ritkábban eszel, akkor beindul a zsírbontás. Ha beindul a zsírbontás, onnantól csillapodik az éhségérzet, akár meg is szűnik. A gyorsan felszívódó szénhidrátokat meg tényleg minimalizálni kell.
jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!