Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalória számlálást hogyan...

Kalória számlálást hogyan kell jól/helyesen csinálni? Hogy főztök így előre?

Figyelt kérdés

Mindent szárazon/nyersen kell mérni?


Ha pár napra előre szeretnék főzni és mondjuk ugyanúgy tiszt szeretnék a következő 3 napban főételnek valamivel akkor azt a 3 adag rizst külön kell megfőzni?


Az elkészült ételeket dobozban teszitek el? Pl 1 ebéd 1 doboz.


Bocsi a buta kérdésekért teljesen el vagyok veszve. :(



jan. 27. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Minden étel esetében a nyers, elökészített élelmiszereket kell lemérni.

Ha megfözted az egészet, az összes elkészült ételben ugyanannyi a kalória, mint a nyers alapanyagoban volt, csak a súlya változott. Ezért ki kell számolni, hogy az elkészült étel 100 g-jában hány kcal van, fogyasztáskor ezzel kell számolni. Egy pontosabb, mint az 1 adag, de úgy is lehet, ha lemérve adagolod.

A köretet is el lehet elöre is készíteni, de minden alkalommal frissen is készülhet, ez csak töled függ.

jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Rizsnek nem lesz semmi baja, ha előre készíted. Száraz állapotában kell mérni és miután kifőzted, azután is megméred és tudni fogod, hogy a te rizsed (érdemes mindig egyformát használni) mennyi kalória lesz, így nem kell mindig mérni, mert tudod előre, hogy például 250g száraz rizs, olyan 700-750g lesz. De mint mondtam, ez rizsfüggő és főzési idő függő is.


Én mindig előre bedobozolok és érdemes olyan dolgokat is lemérni aminek azt hinnéd nincs jelentősége. olaj, fűszerkeverék stb (Igen, itt is lehetnek kalóriák, ha olyanról van szó.)


Mérés tekintetében vagy az működik, hogy:


Csinálsz egy ételt aminek minden hozzávalójának leméred a kalória tartalmát és akkor meglesz, hogy a teljes ételed 1500 vagy 2000 kalória. Elosztod annyival egyenlő részre amennyit gondolsz (pl három) így már meg is kaptad, hogy hány kalória az egy adag. Ez az egyszerűbb.


Ha mérni akarod rendesen 100g-re akkor valóban úgy kell, mint ahogy az első első leírta.

jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
A kalóriaszámoló appban amit használok, tudom rögzíteni a receptjeimet, és meg tudom adni hogy az hány adag étel, így kiszámolja hogy egy adag hány Kcal. Nem szoktam grammra pontosan mérni az adagokat, csak mondjuk ha tudom hogy egy 4 adagos ételt főzök, akkor azt tényleg 4 alkalommal is eszem meg, csak úgy szemre negydelem, nem is dobozolom ki előre. Végülis tök mindegy ha picit megcsúszik, mire elfogy az egész étel, úgyis annyi kalóriát eszem meg.
jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Megfozom 3 napra a szarazon lemert 120 gramm rizst. Amikor megfott lemerem hogy hany gramm. Azt leosztom 3mal. Es annyi gramm fott rizst teszek minden dobozba. Ez ugye 40 gramm szaraz rizs kaloriatartalmanak felel meg.


Aztan 200 ml tejszinbol meg 400 gr csirkemellbol meg 72 gramm hagymabol meg 3 gr olajbol csinalok egy tejszines csirket. Ezeknek a szaraz/nyers allapotaban osszeadom a kaloriatartalmat. (Tippelek) legyen ez 1500 kaloria. Ezt ha kesz van a teljes tejszines csirke lemerem hogy hany gramm. Mondjuk legyen 600 gramm. Akkor minden rizsre megy 200 gramm a kesz tejszines csirkebol. Ez lesz 500 kaloria dobozonkent.


Vagy azt is csinalhatos hogy az olyan mindta minden nap a rizsed melle ennel 133 gram csirket, 200/3 tejszint, 133 csirket, 1 gr olajat es 24 gr hagymat.


Es akkor megvan a 3 dobozom rizs +tejszines csirke

jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nálam egy étkezés egy doboz.

Nem kell a 3 adag rizst külön megcsinálni. Egyben is megcsinálhatod és elosztod 3 részre. Akár szemre is. Mivel ugyis azbegeszet te eszed meg a 3 nap alatt nem baj ha nem grammra van 3 reszre osztva

jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Többféleképpen lehet.


Egyik lehetőség, hogy megfőzöl egy fazék ételt, és kiszámolod, összesen hány kcal (összeadva az alapanyagokét). Utána eldöntöd, hogy ez mondjuk 3 adag, 3 egyenlő részre osztod (szemre is elég, főleg ha mind a tied lesz). Ekkor az egész fazék étel kcal tartalmát annyival osztod el, ahány adag.


A másik lehetőség, hogy leméred az egész fazék ételt (érdemes a fazekat előre lemérni, hogy levonhasd). Ebből kiszámíthatod, hogy 100 g készétel hány kcal. Tudtommal a kalóriabázis segít kiszámolni, ha megadod a receptet.

jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!