Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kéne fogyaszta...

Mennyi kalóriát kéne fogyasztanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 167 centi magas 63 kilós no vagyok. Kb egy éve 74 kilorol fogytam le 60ra. 2-3 kg feljött az elmúlt hónapokban, de a ruhaimon lényeges változást nem látok.

Szeretnék még egy kicsit leadni de valahogy most nem olyan egyértelmű mint mikor simán fogyoztam, akkor számoltam a kalóriát és örültem ha csökken a súlyom.

Most elkezdtem úgy sportolni már több hónapja, hogy heti kettő erősítő kettlebell edzés, a többi napon szobabicikli.

Egy hét múlva mennék terembe, erősítő edzés. Nem lenne baj ha még menne lejjebb a zsír rólam de az elsődleges cél, hogy formásodjak/erosodjek és már nem a mérlegre fogom tenni a hangsúlyt, hanem a centire és a kinézetre.

Így ha heti 3-4 erősítő konditermi edzést végzek és 2-3 nap bicikli akkor hogyan számoljam ki a napi kalória szükségletem? (Feherjere figyelni fogok)


febr. 18. 14:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy simán számoljak ki egy súly tartó kalória szintet és ne írjam be a napi aktivitást? Vagy sulytarto kalora szint és írjam be még pluszban? Vagy eleve úgy szamoljam ki a napi keretet h beírom h mennyit mozgok?
febr. 18. 14:53
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem szabad a + sportot beírni, mert irreális eredményt ad ki.


Egyél X kalóriát 2-3 hétig, mérd minden nap a súlyod, és vonj heti átlagot. Ezzel tudod a legpontosabban meghatározni, hogy mennyi kalóriára van szükséged.

febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rostdús egészséges étrendet javaslok matekozás helyett, ebben van tapasztalatom.
febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az sportórám meri a Kcal fogyasztásomat, ehhez mérten eszem az adott napon, így mindig szinte pontosan napi 500 Kcal deficitet tudok kihozni. Tök jól beválik, szépen fogyok heti bő fél kilót. Ha teheted, én javaslom egy jó óra vásárlását.
febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt javaslom

[link]

Elég pontos, a 3-5 heti edzést vaszd aktivitásnak. Ezzel a kalóriával tudsz súlyt tartani. Fogyáshoz vonj le 300-500 kalóriát. De sose legyen BMR alatt

febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!