Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel a módszerrel fogyni fogok?

Ezzel a módszerrel fogyni fogok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy ha naponta kb. 600 kalóriát viszek be és elégetek kb. 500 kalóriát, a napi 2-3 liter víz bevitel megvan, akkor elképzelhető hogy mondjuk hetente fogyjak 1 kilót?

márc. 2. 19:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Bármilyen kommentet megelőzve itt a napi rutinom hogy jobban átláthatóbb legyen a helyzetem: Reggel megeszek 1db melegszendvicset aztán elmegyek suliba, hazaérek addig edzek amíg el nem égetek kb. 500 kalóriát, ebédelek, utána pihi, és este megeszek 1 valamilyen gyümölcsöt banánt, epret, narancsot, ami van.
márc. 2. 19:41
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta 600 kalóriát viszel be, rosszul leszel, és különböző kellemetlen tünetekkel kell számolnod. Idióta ötlet!
márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető hogy maradandó egészségkárosodást okozol magadnak. De igen, fogyni fogsz.


Inkább számold ki a BMR-ed (alapanyagcsere, az a kalória mennyiség, amit akkor is elhasznál a szervezeted ha csak fekszel egész nap), és annál kevesebbet ne egyél. Egy csomó jó kalkulátor van erre a neten. Ezek megadják a súlytartási kalóriádat is (tehát amit összesen elhasználsz egy nap), abból vonja le 500-at (de minimum a BMR-ed legyen meg!!), és úgy lesz heti fél kiló egészséges fogyás.

márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Fogyni nem fogsz, viszont kórházba fogsz kerülni, (de előtte valahol összeesel), ott infúzióra kötnek, és mikor jobban leszel, akkor elküldenek egy pszichiáterhez, vagy pszichológushoz.


Anyád hol van ilyenkor? 😡

márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Ne csináld!! Persze, fogysz talán valamennyit (közel sem biztos, ennyire alacsony kalóriabevitelnél a szervezet behúzza a vészféket, és minden gramm zsírhoz ragaszkodni fog, mert azt hiszi, hogy éhezel), de nem éri meg! Én voltam olyan hülye, hogy esküvő előtt 1200 kcalt ettem, egy kínszenvedés volt, és hálás lehetek, hogy nem lett komoly bajom. A gymbeamnek van jó makro-és energiaszükséglet kalkulátora, használd! Írd be, hogy mit mozogsz, hogy mennyit, és hogy súlyt akarsz csökkenteni. Nekem a kapott értékkel kb 2-3 kiló megy le havonta, annyi hidd el, pont elég.

Ne éheztesd magad, mert belassul az anyagcseréd, és ájulástól kezdve ezer+egy vajod lehet.

Ne csináld!!

márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó oké, elbasztam.... elszámoltam a yazio-ban de akkor is csak kb. 1000 kalóriára jön ki egy nap az is ennyire kevés lenne?
márc. 2. 20:47
 7/9 anonim válasza:
100%

Igen, kevés!

Én nagy súlyról indulok, de heti pár óra mozgással (2,5 óra bringa, 4-5 óra mélyizomtorna), 1800al fogyok.

Egy apró termetű, könnyű nő is minimum 1200zal fogy, az alá nem szabad menni. De jobb az 1400. Számold ki a BMR-od (gymbeam honlap), és ne menj az alá!

márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Teljesen elvagyok tévedve, szívesen tanulnék a témáról mert nyilván nem az a cél hogy korházba kössek ki csak 8 fajta infót kapok egy dologról. Tehát a bmr-re az jött ki hogy 1.748 kcal/nap, ezt csökkentsem 500 kalóriával még vagy ne? Napi edzés maradhat?
márc. 2. 21:11
 9/9 anonim válasza:
100%
Ezt semmiképp se csökkentsd. A BMR az alapanyagcseréd. Ez kell a szerveidnek a működéshez, azzal, ha egész nap fekszel, azzal használsz el ennyit. A napi súlytartó kalóriád a BMR+edzés+egyén napi tevékenység által elhasznált energia. Ha ennél kevesebbet viszel be, fogyni fogsz, legegyszerűbben a mozgással tudod növelni ezt a számot. Lényegében ha 100 kalóriával eszel kevesebbet a súlytartónál, akkor is fogysz, ha 700zal, akkor is, de a BMR alá nem szabad menni, mert egészségügyi kockázata van, és esélyes, hogy lassítja az anyagcserét és azzal együtt a fogyást. Ha nem vagy túl edzett, és csak fogyni szeretnél, akkor erre a célre a bringázást javaslom, ha formásodni is, akkor erősítő edzést és mellé vagy a biciklit, vagy a sétát, mint aerob mozgást. Ha tudsz, futhatsz is, az több kalóriát éget.
márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!