Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy kell/tudom csökkenteni a...

Hogy kell/tudom csökkenteni a zsírbevitelt?

Figyelt kérdés

1220 kcal-t tartok, igyekszem sok fehérjét bevinni, ezt inkább az ételekből, nem fehérjeporokból. Kalóriabázist használok, ami 41 zsírt, 168 szénhidrátot és 46g fehérjét adott meg. Ezt nem igazán követem, cukorbeteg vagyok, így a szénhidrátra figyelek inkább, és nem eszek meg 168 grammot, a fehérjém meg inkább eléri a százat.

Célom a fogyás, de inkább formásodni szeretnék, nem vagyok annyira elveszve a témában, járok heti többször súlyzós edzésre, viszont eléggé hagyatkozok erre az alkalmazásra (egyáltalán nem biztos, hogy helyesen) és a zsírt túl szoktam lépni.

A reggeli tojásomat margarinnal készítem, ami 4-5 gramm szokott lenni, ha olajat használok, az oliva, és egy teáskanál. Ez az esetek többségében van így, de ha főzőtejszínt használok, az megnyomja a zsírt, természetesen a sajtok is, stb.

Valaki esetleg tud tippet arra, hogy hogy csökkentsem? Vagy egyáltalán a 41g zsír soknak számít? 60-62kg vagyok, és 160cm, a szénhidrát és fehérje az okés, azt tudom tartani, a zsírt nem, legalábbis a kalóriabázis szerint nem.



ápr. 21. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kalóriakeret borzasztó kevés, gyakorlatilag koplalás, valamit nem jól adtál meg, ha ezt javasolta.

Másrészt ha eleve kevesebb CH-t viszel be, mint amit javasolnak, akkor nem csökkentheted még a zsírt is, mert akkor a keret alá mégy - csak fehérjét fogyasztani nem egészséges.

Nem tudom, milyen magas és hány kg van, nekem 150 cm-vel 1500 kcal az alapszükségletem, amennyiben magasabb vagy, akkor garantáltan több a minimum.

ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez borzasztó kevés kalória.
ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Te is be tudod állítani a makrókat kalóriabázison. Napi tápanyag javaslatnál a fogaskerék szimbólumra kattintva, százalékos értékben.

1200 kcal valóban kevésnek tűnik, de nem írtál paramétereket. Amúgy ez is beállítgató: Eszközök->Cél beállítása

ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
60-62 kg vagyok 160cm-hez, kétszer eszek egy nap, a reggelim ~300kalória vagy ~550, attól függ, mit eszek, az ebédem csirkemell, bulgur/kuszkusz, párolt zöldség és egy kávé, bár nem mindig kávézom, ha igen, akkor annyival kevesebb a köretem, de én nem érzem ezt kevésnek
ápr. 21. 23:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon kevés.

Mit állítottál be, holnaputánra mínusz 5kg?

Nem egészséges, az izmod is elveszted, ha gyorsan akarsz fogyni.

Bár volt is olyan, aki 50 kilót akart fogyni 800 napi kalóriával....

A kérdésedre a válasz pedig, a fehérje 20-30% legyen, ahogy tetszik, de emellé vagy a zsír vagy a ch legyen több. Én speciel nem bírom a magas zsírt, ezért a ch a magasabb. Ha neked nem lehet sok a ch a cukorbaj miatt, akkor a zsírt kell növelned.

ápr. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hiába nem érzed kevésnek, a tested annak érzi és garantaltan negativ kovetkezmenyei lesznek. Most, 2 het, honao vagy ev mulva de lesznek.


Kcal = 4.1* feherje + 4.1 * szenhudrat + 9.3 * zsir.

Tehat ha a feherje fix, a szenhidratot meg csokkented akkor garantaltan a zsir fog emeloedni. Amivwl egyebkent semmi baj nincsen, 35 energiadzazalekig. Ami 1220/9.3*0.35 = 46 gr


Bmr alatt sose! Szabad enni. Itt ki tudod szamolni

[link]

ápr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fuhh, hát legalább vmi kis könnyű vacsorát egyél még, ezt olvasni is rossz... Mondjuk egy cottage cheese zöldségekkel. Egészséges, laktató, és nincs 200 Kcal. Még így is baromi kevés lesz amit eszel, ennyit simán megtehetsz. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ebédtől másnál reggelig nem leszel éhes.... Amúgy a leírás alapján az ebéded egész sok kalória lehet. Az legyen kicsit kevesebb, és akkor annyival is többet ehetsz vacsira, jobb ha arányosabban van elosztva.
ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De az ebédemnél már nem tudom, hova menjek lejjebb, 75gramm a főtt bulgurom, egy szelet a csirkém, ami nagyon kevés olajon van megsütve, natúr, a brokkoli 2-3 kis rózsa, meg a kávé, amiben a másfél/2dl tejemet számolom, alacsony kalóriás, de 30-35gramm ch-s ebédet nem tudok, amitől jól is lakok. Ha valaki esetleg igen, azt szívesen fogadom:)
ápr. 22. 10:19
 9/13 A kérdező kommentje:

A cottage cheese dologgal az a baj, hogy a cukor miatt este minden tejterméket hanyagolok, próbáltam már, de felviszi a cukrom, viszont arra nem adhatok inzulint, mert akkor ennem kell mellé valamit, és így borul az egèsz, de ha úgy is oldanàm meg, hogy eszek mellé, akkor sem jó a tejtermék este.

Picit nehéz kalkulálni, mert reggelire szoktam enni zabkását, mandulatejjel, viszont este már nem jó, hiába csinálom vízzel, nagyon megemeli a cukrom, gondolom ez valami egyéni érzékenység dolog, szóval nem tudom..

ápr. 22. 10:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ha a reggelid 300-500 kcal és ebédre azt eszel, amit most leírtál, akkor te nagyon nem eszed meg még az 1220 kalóriádat sem.

Nyugodtan egyél emellé normális vacsorát, cottage cheese pirítóssal simán belefér a babaadagok mellett.

ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!