Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akárhány oldalt nézek,mindenho...

Akárhány oldalt nézek,mindenhol mást írnak. Szerintetek ezekkel az adatokkal mennyi a napi kalória szükségletem?

Figyelt kérdés

Magasság:168

Súly:62

Nem:nő

Mozgás: ülőmunka, kevés mozgás


Az 1300~ és a 2100~ között minden számmal találkoztam már, így elég bizonytalan vagyok mennyit kéne bevinnem fogyáshoz majd szintentartáshoz...


ápr. 29. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sokkal alacsonyabb vagyok és kb 1300 a BMRom. Szóval annál neked tuti több. Tapasztalatom alapján a gymbeam kalkulátor elég megbízható. Azzal a képlettel dolgozik amivel a dietetikusok is.

Ülőmunkával 1630 a súlytartás. És ez szerintem reális is.


[link]


Fogyáshoz 1350et minimum de ugye 1630nál kevesebbet. 1400 körül pl lehet egy egészséges fogyás. Viszont mivel nem sportolsz ezzel kb havi 1 kilót fogsz fogyni kax

ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Három szint van (zanzásítva)


1. alapanyagcsere: ez a tested működtetéséhez kell - ver a szíved, levegőt veszel, dolgoznak a belső szerveid stb. - ez esetedben 1300-1400 kalória lehet - ami fontos, hogy ez alá az érték alá nem szabad menni a diétával

2. normál napi tevékenységgel növelt érték: tehát munka/tanulás/házimunka/közlekedés - esetedben ez 1600-1700 lehet

3. edzéssel növelt érték: a normál aktivitásodon túli sport - ez attól függ, mennyit és mit edzel - ha egy nap mondjuk lenyomsz egy 500 kalóriás edzést, akkor 2200-2300 kalóriát égetsz, ha nem edzel, akkor csak 1600-1700-at


Ami fontos, hogy ez egy BECSLÉS, nagyságrendileg kb stimmel, de a valóságban neked kell kitapasztalnod. Önmagában az, hogy ülő munkát végzel, kevés infó:

ha sokat gyalogolsz akár a munkába, akár ebédszünetben, vagy ha sokat lépcsőzöl, az ugye megdobja a kalóriaszükségleted - érdemes is ezzel “operálni”, szóval ha teheted, válaszd a lépcsőt, járj egyet ebédszünetben, buszra várás helyett sétálnj egy megállót stb.,

ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ezzel számoltam mikor fogytam. Itt konrkétabban meg is tudod adni az aktivitásodat. Nekem bevált.
ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!