Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha 1500 a napi kalória keretem...

Ha 1500 a napi kalória keretem, akkor csinálhatom azt, hogy 6 napig 1200-at eszem és a 7.napon 3000-ret?

Figyelt kérdés

Vagy ez hülyeség?

Végeredményben ugyanaz jön ki, ha a hét napot összeadom és elosztom 7-tel, az jön ki, mintha mindennap 1500-at ettem volna.

Csak azért gondoltam erre, mert az 1500-ba nem fér bele nekem édesség, mert nagyon megdobja és akkor nagyon éhes maradok.

De a 3000-be simán belefér és ez plusz egyfajta jutalom is lenne, amivel motiválhatnám magam.

De ha így nem működik, akkor nem csinálom.

Csak olvastam itt egy kérdésnél, hogy ha kijön heti átlagba, akkor nem baj, ha nem mindennap ugyanannyit eszek.


ápr. 23. 11:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Ez addig jól hangzik amíg a BMR-od 1200 alatt van. Ha felette van tehát pl 1300 és heti 6x 1200 kcslt eszel az elég egészségtelen
ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
A heti összkalóriabevitel, nem egyes napok kalóriabevitele, szóval működőképes a stratégiád.
ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Rengeteg a különbség. A hetedik napon evett mennyiség miatt a szervezet sok sok vizet fog tárolni, és mire rendeződik a felborult anyagcsere, újra megkapja a 3000-et, ami egy ördögi kör lesz és nem fog fogyást eredményezni. Egyél minden nap a kalóriakereteden belül, és nem kell a hetedik napon zabálnod.

Ha nem tudod megállni, hogy ne egyél rengeteget, ott lélekből ered a probléma. Nem ártana beszélgetned egy szakemberrel.

ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogyás szempotnjából jó de egéazségtelen. 3000 kcal iszonyat megterhelo lesz a testednek. Inkabb csinalj sok kb 1500as napot, egy 1200asat es 1 1800asat. Akkor az 1800asba belefer kb barmilyen csoki vagy egy szelet sutemeny
ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha nem bírnám megállni, akkor nem tudnám már 2 hónapja tartani a napi 1500-at 0 édességgel.
ápr. 23. 11:22
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
#5 akkor mi szükség van a heti egy túlevésre?
ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#4 ez is jó ötlet, akkor szombat és hétfő lesz 1200, közötte vasárnap 2100. Abba már belefér egy tábla csoki és előtte utána visszafogott a két nap, nem megterhelő.

Így is jó. Köszi.

ápr. 23. 11:23
 8/19 A kérdező kommentje:

Az, hogy hiányzik a nasi, de az 1550-ba nem fér bele úgy, hogy ne haljak éhen.

Az is lehet, hogy havonta 1 ilyen napot fogok tartani, amikor betolhatom a régen megszokott 309-as tábla csokit 😂

ápr. 23. 11:24
 9/19 A kérdező kommentje:

1500-ba *

300-as *

ápr. 23. 11:25
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak alacsony kalóriás édességek, amikre át lehet térni. Nekem például az működött, hogy az elején sokáig nem ettem semmilyen édességet és amikor megkóstoltam, már nem ugyanolyan volt. Az ízérzékelés megváltozik, ha hozzászoktatod magad. Lehet nem is fogod már kívánni a csokit. A múltkor a lányom megkínált a Milkájából, nagyon nem ízlett, holott régen egy tábla/nap pusztítottam el.
ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!