Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan álljam meg, hogy...

Hogyan álljam meg, hogy édességet egyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom megállni, hogy egy finom sütit vagy fagyit egyek, szeretem az édességet nagyon. Ha nem ehetek olyan vagyok, mint a mérgezett egér fel-alá járkálok, ideges vagyok, meg vagyok vadulva egy darab marcipánért.

Mondanátok módszereket az önkontroll fejlesztésére? Köszönöm.



2012. aug. 25. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért van otthon édesség?
2012. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Először is: ne vegyél. A boltban messziről kerüld el az édességes polcokat, ne is lásd, mi van ott. Pótold gyümölcsökkel, csinálj gyümölcssalátát, egyél fahájas almát vagy szilvát, lekváros abonettet, igyál egy cukor nélküli kakaót reggelire. Előbb-utóbb hozzá fogsz szokni. Én is ezzel küzdök, én heti egy csokit engedélyezek magamnak, de van, hogy nem is hiányzik.
2012. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Hát igen , ismerős a helyzet. Előző két válaszoló ez hülyeség , hogy ne vegyen , mert attól , hogy ő megvonja magától ezeket a dolgokat( ami persze nagyon helyes) nem vonhatja meg az egész családjától , és ha van otthon gyerek is , akkor neki se vegyen meg soha egy csokit sem? Szóval ez nem ilyen egyszerű. Tényleg próbáld meg azt , hogy ilyenkor gyümölcsöt eszel , nekem ez segít. Tudom , hogy abba is van cukor, de inkább egy barack , mint egy csoki , az azért mégsem olyan mint az ipari cukor. Már hónapok óta nem eszek túrórúdit, pedig imádom , régebben egy nap megettem simán kettőt, tegnap nem tudtam megállni megettem egyet , de az vérré vált bennem. :) És szerintem ezzel nincs is semmi baj , hogy ha mondjuk pár havonta egyszer megeszel egy csokit. :) Bár az is igaz , hogy ha eszel egyet , akkor utána még jobban kívánja a szervezeted, ez tapasztalat , és akkor még jobban szükséged van az önkontrollra.
2012. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 poiu ***** válasza:
100%
A cukor addiktív, mint a cigaretta. Leszokni is csak úgy lehet róla, mint a cigiről. Egyszerűen ne egyél semmi cukrozott dolgot, ha muszáj, használj édesítőt egy ideig. Sajnos a hiányérzet eltart hónapokig. Viszont utána nem fogod kívánni és ha eszel hébe-hóba egy fagylaltot vagy sütit, nem is fogod érteni, hogy miért voltál ezekért a tömős kajákért annyira oda. (Én most itt tartok)
2012. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsát!

Utolsónak: Ez valóban így van? Írnál nekem a leszokásodról, hogy hogyan jutottál el idáig? (akár privátban is)


Akkor ezek szerint nincs más hátra, akaratot kell növesztenem magamnak. Nincs gyermekem, de ha nincs itthon édesség megtalálom a módját, hogy legyen. A gyümölcsöket szeretem, azt az édesség mennyiségem mellett fogyasztom. Lehet, hogy megpróbálom helyette. Gondolkodtam azon, hogy talán olyasmit pótolok az nassokkal, amelyet nem találok az életemben.

2012. aug. 25. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Huuu megértelek, én is rettentően cukor függő voltam. Mindegy volt hogy cukorka, pite, kakaóscsiga, fagyi, nápolyi vagy túrórudi lényeg hogy édes legyen a többi nem számított amíg elértem a 75kilót. Na akkor döbbentem rá, hogy ez így nem mehet tovább, egy csoki nem irányíthat. Elhatároztam, nem eszek többet, folyton amikor csokit láttam mondogattam magamba nem jó, nem szabad, nem szereted, nem irányíthat te ennél erősebb vagy!! és bevált, de egyik napról a másikra elhagytam de mondjuk én az egész táplálkozásomba váltottam.

gyümölcsök, zabkása sovány kakaóval, mazsola, diágcsemege, mogyoró, saját sütikkel pótoltam és bevált, nem is értettem hogy miért szerettem régen ezeket hisz amíg ezeket ettem egy csomó finom és egészséges ételről lemaradtam

ki gondolta volna hogy a túró annyira finom hogy képes vagyok fél kg megenni belőle:)

2012. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én is megértelek, Kérdező! Ugyanígy vagyok vele, pláne ha a suli időszak is van és tanulni kell, élek-halok a csokiért..!!

Most 1-2 hónapja igyekszem egészségesebb életet élni, ennek megfelelően nem eszem már mindennap édességet, sőt két naponta sem, nem mondom h már nem kívánom, de kb heti 1x eszem valami édeset és tényleg -úgy tűnik- hozzá lehet szokni.

2012. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem akarok hülyeséget írni, én is szeretem az édességet, nem töménytelen mennyiségben, de szeretem, ki ne szeretné? Viszont azt biztosan tudom, hogy a nem összekutyult és mindenféle adalékot tartalmazó csoki, egészséges és szüksége van rá a szervezetnek, például serkenti az agyműködést, ezért heti 1 vagy 2 kocka !ÉT!csoki nem árt, ilyen kis mennyiségben, még a fogyókúrádnak sem. És, ha így is nehéz, a C-vitamin lényegesen csökkenti az édesség hiányérzetet benned. :)
2012. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszát, ment a zöld kéz!


Az utóbbi hétben visszafogtam magam, és nem ettem sem süteményt, sem fagylaltot, úgyhogy örültem magamnak. Folytatni fogom, remélem, ahogy haladok előre az időben, már nem fog annyira hiányozni.

2012. aug. 31. 11:27
 10/10 poiu ***** válasza:

Több mint egy évig két túróstáska volt az ebédem: olcsó, egyszerű és ugye van benne minden: szénhidrát és fehérje...

Az édesség függés egyik oka az, hogy megszoktad a gyors vércukor és inzulin szint emelkedést (ahelyett hogy zsírt égetnél). Ez nem akaraterő kérdése. Egy hónap Atkins étrend meggyógyít. Nem mondom, hogy csináld az Atkinst amíg élsz, de egy hónap tényleg segít.

2012. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!