Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy "bűnözős" napot tudok...

Egy "bűnözős" napot tudok kompenzálni egy koplalós nappal másnap?

Figyelt kérdés

A reggelim és az ebédem mellett délután 4 körül 2000 kalóriányi édességet habzsoltam be (nem tudom, mi ütött belém. 1 túró rudi(364), 2 jégkrém(260), 2 evőkanál eperlekvár(300), 100 g nutella (544) és még müzliszelet (75), ja és amivel kezdtem: sovány túró. (100)


tehát a kalóriabevitelem ma olyan 3000 kalória lehet, ha holnap csak lightos kajákat eszem (reggelire mondjuk egy natúr joghurt jóreggelt-tel, ebédre egy saláta csirkemellel és ennyi) akkor ez a nap nem számít ugye?


2012. aug. 27. 16:30
 1/9 A kérdező kommentje:
És ugye ma így nem is érdemes mozognom már?
2012. aug. 27. 16:31
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy eve h nem ettem semmi edesseget es ma nem tudtam merteket tartani. Mennyit rontottam ezzel?

Mar egyebkent nem fogyokurazok csak tartani szerettem volna a sulyt, de ezzel mindent elcsesztem??

2012. aug. 27. 16:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Még ma egy óra bicajjal, egy óra sétával és 10 perc futással segíthetek ezen valamit? Vagy ma már ne mozogjak?
2012. aug. 27. 16:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csesztél el semmit és nem rontottál el semmit, akkor tolnál ki magaddal, ha másnap nem ennél, de akkor kegyetlenül. Teljesen rendben van, ha egy nap vétkezel és a következő napokban, normálisan étkezel, akkor minden rendben. Szóval ilyen esetben a az elkövetkezendő napokban ugyanúgy kell étkezni mintha semmi sem történt volna. Egyébként csinálsz valamilyen testmozgást? Mert akkor végképp nincs baj.
2012. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mozoghatsz, még csak késő délután van, és valóban, valószínűleg jobb is lesz.
2012. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Minden nap szokott lenni egy óra tempós séta, majd hazafele 10 perc futás. Ha ez meglenne plusz mondjuk egy óra biciklizés, akkor kompenzáltam?

Köszönöm a választ! :)

2012. aug. 27. 17:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy eve h nem ettem semmi edesseget - ez a baj. Az ilyen onmegtartoztatas miatt csuszol el konnyen es csinalsz ilyen orultseget, mint a rudi-jegkrem-lekvar...


Felre ne erts! Egyel nyugodtan rudit, lekvart, de idozitsd ugy, hogy egy heten mondjuk egyszer. Igy az edesseg hianyod is csillapitod es nem csinalsz olyan tulzott zabalast mint most.


Masnap mozogj egy kicsit tobbet, hogy az elozo napi extra kaloriakat elegesd es egyel kevesebbet, de egeszsegesebben, pl parolt zoldseg, hus, sali.

2012. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is csak megerősíteni tudom az előttem szólókat - a saját tapasztalataim alapján. Bizony becsúszik néha-néha egy ilyen bűnös nap, nálam főleg az első időkben történt ez meg, amikor még hülyén csináltam és teljesen mellőzni próbáltam az édességeket vagy egészségtelennek tartott ételeket.


No de a lényeg, hogy folytass mindent ugyanúgy, ahogy eddig is. Nem kell kompenzálni, pláne nem koplalással, mert ezzel az ellenkező hatást váltod ki a szervezeted részéről.


Én az ilyen bűnös napok elkerülésére (amikor egyszerre nagy mennyiségben megy le a "tiltott gyümölcs") egész egyszerűen azt vezettem be, hogy mindent megeszek amit eddig, ugyanúgy és ugyanakkor ahogy korábban szoktam, csak éppen kisebb adagban, gondosan számolva a kalóriát. Ebbe a mindenben valóban minden beletartozik, a csokitól kezdve a gintonicon át egészen a disznósajtig :) És a heti fogyásom 1 kg, tartósan és kiegyensúlyozottan.


Tehát nálam a "lightos" kajálás nem menő, mert ez csak egy nagy zabálás melegágya. Inkább mindenből kicsit, ez a jelszó :)

2012. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!