Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha napkozben megehezek, jobb...

Ha napkozben megehezek, jobb inni egy uveg light colat, mint enni valami bufes kajat? (szendvics)

Figyelt kérdés
Tudom h nem egeszseges, de legalabb nem hizlal. Ugye?
2012. szept. 11. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már inni akarsz akkor igyál meg 1 liter hideg vizet. A víz telíti a gyomrot, és egy időre elveszi az éhségérzetet. Nem hizlal, és nem teszi tönkre a fogaidat mint a cola.

Egyébként a szénsav nem megoldás a fogyókúrára. Akkor már víz vagy rostos gyümölcslé

2012. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha éves vagy, egyél. a koplalás nem célravezető.
2012. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehat a light cola is hizlal? Pedig imadom :(
2012. szept. 11. 11:18
 4/10 A kérdező kommentje:

De a cola utan mar nem vagyok ehes, kibirom ebedig. Es alig vittem be kaloriat, 'jollaktam' es nagyon finom is volt.

De ha tenyleg jobban hizlal, mint egy szendvics pl...

2012. szept. 11. 11:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolkozz már! Miért eszik az ember? Tévedés, nem azért, mert "finom", hanem azért, hogy a szervezetébe bevigye a szükséges tápanyagokat (a kocsi sem megy, ha nincs benne üzemanyag...).

Sorold fel nekem, milyen tápanyagok vannak a light kólában! Tudomásom szerint semmi (ellenben az aszpartam 96 féle betegséget okoz, megtalálod a neten).

A szendvicsbe legalább jó esetben van egy kis saláta meg hús - ha normális szendvicset eszel, nem vajas zsemlét.

Nem az hízik meg, aki tápanyagot ad a testének, hanem aki azért zabál kontroll nélkül, mert "finom".

Mellesleg maga a light kóla nem hízlal, mert van vagy 10 kalória egy literben, de az igen, hogy koplalsz. A koplalás lelassítja az anyagcserélt, ráadásul amikor meg jön a kaja, a szervezet elkezd tartalékolni a következő éhezésre - magyarul: hízol. Ezt már hatszázezerszer elmondtuk.

Elhiszem, hogy nem érzel éhséget, de ettől még a szervezeted éhezik.

2012. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyél!!!!

Egyél mindenképpen!

Azért vagy éhes, mert enned kell.

Én sajnos nem tudok enni, mert beteg vagyok, depressziós.

Már egy éve, és nagyon rossz.

Nagyon lefogytam, csúnya vagyok, lóg rajtam a bőr.

Ha nem eszel nem lesz vitamin a szervezetedben, tápanyag se, meg fogsz betegedni.

Egyél, de olyat, ami nem hizlal, húst, zöldséget, tojást, gyümölcsöt.

Nekem rá kell erőltetnem magam arra, hogy egyek, akkor is csak pár falatot tudok enni, de eszem, mert ha nem eszem, még rosszabb a lelkiállapotom is.

2012. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább vigyél a suliba egy joghurtot vagy teljes kiörlésű sonkás kenyeret. Ezek biztos nem hízlalnak, ha meg nem leszel éhes hát nem eszed max délután vagy akármikor
2012. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát a light kóla nem jó? nem is kívánok kaját csak ezt. így nem hizlal, ugye?
2012. szept. 11. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:
A light kóla nem hizlal, mivel nincsenek benne tápanyagok (makronutriensek - és bár nem egészséges, azért nem is az a pusztító méreg, mint aminek egyes fanatikusok beállítják). Egyáltalán nem biztos viszont, hogy jót tesz a fogyásodnak, ha a light kóla segítségével gyakorlatilag kihagysz egy étkezést. Inkább a rendszeres (napi 4, 5) táplálékbevitelre kellene törekedned, mint az éhezésre, mert az éhezéstől csökken az anyagcseréd, a szervezeted tartalékoló módba vált át, és a végén már egy répától is hízni fogsz.
2012. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

light kóla nem hizlal - erre nem vennek merget, amugy mindennel amit tegnap 11:33 es doktorrossz leirt, egyet ertek.


Nemreg olvastam vhol egy tanulmanyt. Megvizsgaltak az amerikaiakat, ahol mindenki mindent light-os verzioban fogyaszt. Light kola, light majonez, light akarmi es megis milyen iszonyatosan kover egy nemzet.


A cikk iroi szerint ennek az az egyik fo oka, hogy minden lajtos termeket aspartammal (vagy sucralozzal) izesitenek. Az aspartame egy mereg, szintetikus, laborban eloallitott anyag. Es a test nem tud vele mit kezdeni. Nezegeti nezegeti de keptelen lebontani, keptelen kivalasztani es kiuriteni a szervezetbol, ezert hgoy hatastalanitsa, zsirral fogja bevonni, mint minden mas merget. Vagyis a light-os termekek fogyasztasa (vagyis az aspartame fogyasztasa) zsirosodashoz vezet. Ez a test egy termeszetes vedomechanizmusa.


Ezert fordul elo sokszor, hogy ha valaki nagyon zsiros es elkezd fogyni, a zsirbol felszabadulo mergek miatt neha nagyon rosszul erzi magat. Mondanom sem kell hogy a fogyokura egyik legfontosabb eleme a rendszeres (napi lehetoleg 3szori) nagywc-zes, hogy a felszabadulo mergek kiuruljenek a testbol.

2012. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!