Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kéne bevinnem...

Mennyi kalóriát kéne bevinnem a szervezetembe?

Figyelt kérdés
16 éves làny vagyok. 172cm és 63kg. Kondizok, de fogyni szeretnék kalóriaszámlálással. Mennyi az egészsèges?

2012. szept. 28. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Akkor ezt eléggé megszívtad Kedves Kérdező, ha kacsalábon forgó mesevárat szeretnél, esélyesebb lenne de te kalóriaszámolgatással akarsz fogyni. Majd lehet ezt hozza a jézuska :)


Senki sem tudja a tested energia igényét, ez amúgy is változik. Senki sem ismeri az emésztésed hatásfokát, meglepő módon ez is változik.

Azt tudjuk, hogy a sok szénhidrát megemeli a vércukor szintet, az az inzulin szintet, ami zsír raktározást okoz. Ebbe szépen lassan belefárad a test, különböző betegségek jelentkeznek, a cukorbetegség és szívbetegség mellett. Elhízás már csak járulékos..


Nem kalóriázni kéne, hanem gabonák és tej helyett táplálékot enni! Húst, zöldségeket, gyümölcsöt. Ennyire van szükséged, ezzel menni fog.. ha esetleg van rajtad fölösleges zsír, az le fog menni, de a fő hogy az egészségednek ez lesz a legjobb.


Kalóriára mennyi az egészséges? Pontosan annyi, amennyi egészséges ételekből belefér a gyomrodba, ha éhes vagy. Meglepő módon úgy van kitalálva az ember, hogy annyit eszik amennyi kell neki.

2012. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Jaj, kedves, hagyd a kalóriaszámolgatást. Butaság.

1. nem vagy két lábon jár labor, az előttem szólónak ebben nagy igazsága van

2. honnan tudod, hogy mi mennyit tartalmaz valójában? Egy tápos vacak marhaszelet vagy egy legelőn nevelt magyar szürke marha steak nagyon mást tartalmaz.


Kevés üres szénhidrát (no cukor, no fehérliszt, se rágcsák, se buta üdítők), sok fehérje (husi, tojás, tejtermék), sok zöldség, gyümölcs. Én fogyasztok kevés teljes őrlésű kovásztalan kenyeret, müzlit, és így is fogyok és erősödök.


Ja, és nőknél a kondi inkább csak vastagít, ha két kg-nál nagyobb súlyokat emelsz. Aerob mozgás, dinamikus edzésformák, futás, ezerféle torna, labdajátékok, küzdősportok, sí, görkori, lovaglás, tánc... Az a mi terepünk.


A kalóriaszámlálás azoknak való, akik marhára ráérnek, és vakon bíznak a "tudósokban" a saját testük helyett.

2012. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2012. szept. 28. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:
az előttem válaszoló szinte mindent leírt, még annyit tennék hozzá, hogy én délután már nem eszem gyümölcsöt és az edzésem vagy spinning, vagy futás, szóval csak ilyen kardio. így vagyok a 175 centimhez 56 kiló, plusz minusz két kiló.
2012. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A válaszoktól függetlenül én 20 kilót fogytam kb fél év alatt kalória és szénhidrátszámolással!
2012. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet számolgatni, lehet eredménye DE:

- számolás nélkül is kevés szénhidrátot eszünk (hiszen nem gabonázunk, krumplizunk stb.)

- akkor minek a kalóriát számolni, napi 4000 kcal hússal-zsírral nem fogok zsírosodni. Semmi olyan hormonális hatás nem lesz, hogy a fölös energiát zsírban raktározzam. Se magas inzulin szint, sem pajzsmirigy probléma (pl. gluténtól).


Akkor minek számolgatni? számolgatni, hogy "kevés" egészségtelen gabonát vagy tejet ettem. Sok értelme van :)

2012. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!