Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát szabad bevinne...

Mennyi kalóriát szabad bevinnem egy nap, ha fogyni szeretnék és heti 5x sportolok?

Figyelt kérdés

Heti 3x kb. 600 kcalt égetek el kardióval, és kb. 150-et súlyzózással, heti 2x pedig kb. 300 kcalt kardióval és 250-et súlyzózással.

Tudom, hogy vannak oldalak, ahol ezt kiszámolják nekem, de ott meg kell adni, hogy mennyire vagyok aktív és annak függvényében más-és-más kcal bevitelt ad meg egy napra. A fentiek alapján kb. közepesen aktív életmódot adtam meg, mivel a fenti sportot leszámítva ülőmunkát végzek.

A kalkulátor napi 2462 kcal bevitelt adott meg heti fél kilós fogyáshoz (amúgy 97 kilós, 29 éves fiú vagyok), 2962 kcalt pedig akkor, ha a súlyomat szeretném tartani közepesen aktív (heti 3-5x edzés mellett).


Ugyanebben a kalkulátorban viszont meg lehet adni a napi edzéssel elégetett kalóriát is. Ezáltal viszont a napi kcal igényt tovább növeli (valójában az elégetett kalóriát hozzáadja a napi kcal "balance-hoz", a keményebb kardiós napokon pl. további 750 kcal-t enged meg. Emiatt viszont az edzések figyelembevételével már közepesen aktív életmódra is 2462 + 750 = 3162 kcal napi bevitel jön ki, amivel szerinte kitűzött heti fél kilós fogyás még mindig elérhető.


Nos, én ezt teljesen életszerűtlennek tartom, 3162 kcal rengeteg egy napra, még akkor is, ha nem szeretnék fogyni. Annyit kvázi zabálással tudnék csak megenni, még a gyomrom is megfájdulna, vagy pedig reggeltől estig milliónyi kis étkezést kellene bevezetnem, hogy annyit elfogyasszak.


Tehát a kérdésem, hogy mennyi kalóriát egyek, ha 97 kilóról szeretnék heti fél kilót fogyni a fent említett edzés mellett?



2012. okt. 11. 17:14
 1/5 anonim válasza:
Egyszerű. Számold ki, hogy kb hány kalóriát égetsz el a mozgással, és annál valamivel kevesebbet vigyél be. Itt számít az is, hogy milyen ételről van szó: egyél "sok", kevés kalóriatartalmú ételt, és kerüld azt, amiben sok az energia. De ha mindenképp valami olyat eszel, ami hízlal (pl kenyér) azt reggel edd, de nem sokat. Ne vacsizz, vagy csak vmi könnyűt, stb. A gabonákat mindenképpen kerüld. A zsír csak akkor tűnik el, ha nem eszel zsíros dolgokat, a mozgás pedig arra jó, hogy ne az izmaidat, hanem a zsírt bontsa lesz a szervezeted. (Először az izmokat bontja le, ha nem mozogsz.) Illetve hogy a fogyás után feszes maradjon a bőröd, ne úgy nézz ki, mint egy leeresztett lufi.
2012. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na, ez elvben nyilvánvalóan így is megy, a kérdésem az, hogy konkrétan mennyit kellene az edzésnapokon (3x750 kcal, 2x550 kcal) és mennyit a pihenőnapokon ennem. Nyilván nem úgy gondoltad, hogy a sporttal elégetett napi 550-750 kcalnál egyek kevesebbet naponta, mert azonnal összezuhanna a metabolizmus. Most úgy számoltam, hogy napi 1600-1900 közöttit eszem, és ez valószínűleg túl kevés emellé az edzés mellé. 5 hete kezdtem és egy dekát sem fogytam pedig odafigyelek arra mit eszem (csirke, tonhal, zabpehely, joghurt, rizs, zöldségek, étrendkiegészítők). Az utóbbi héten túl fáradt is vagyok, pedig jól, és eleget alszom. A súly stagnálása és a fáradtság miatt arra gyanakszom kevés a bevitt kalória. De akkor mégis mennyit kellene bevinni?
2012. okt. 11. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Életszerűtlennek tartod, mégis az a valós.


1600-1900 kalória egy veled egykorú 47 kilós nő súlytartó kalóriaigénye (pont annyi vagyok és a gyakorlatban is működik a súlytartás - 1600-1700 pihenőnapokon, 1900 edzőnapokon).


Nem csoda, hogy nem fogysz vele. A szervezeted ilyen kevés kalóriabevitel mellett átállt tartalékolásra.


Ha ennyit sportolsz, akkor az alapanyagcserédhez szükséges kalóriaigénynél soha ne vigyél be kevesebbet. Az pedig valahol 2000-2100 kcal körül van.

2012. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, nagyon hasznos volt. Találtam egy basal metabolic calculatort. Ez azt mondja meg, hogy ha a világon semmit sem csinálnék, akkor 1974 kcal energiára lenne szükségem a testsúlyom fenntartásához.

Hmm. Elgondolkodtató. Jelenleg legfeljebb ennyi kalóriát vittem be, ugyanakkor napi minimum 550-750 kcal energiával többet fogyasztottam ennél az edzéssel, és akkor még bele kellene számolni a munkahelyig a sétát oda-vissza, néha bevásárlás, 8 óra munka (mégha ülő munka is, valamennyi energiát csak elhasználok azzal is) stb.

Így viszont már bőven kevésnek tűnik az 1600-1900 bevitel. Ha egyáltalán nem edzenék, akkor kellene 1900 kcalt bevinni a fogyáshoz. Magyarul akkor pont annyival többet kellene ennél ennem, mint amennyit edzéssel ledolgozom. Tehát kb. 2450-2650 kcalt edzésnapokon és 1900-2000 körül pihenőnapokon.


Akkor az előző kommentemben írt kalkulátorral csak annyi volt a bibi, hogy heti 5 napos edzés mellett ugyan tökéletes 2462 kcal napi bevitelt adott meg a fogyáshoz, viszont ebbe már beleértendő az edzés is, tehát nem kell még az edzéssel ledolgozott 550-750 kcal-lal többet enni ahhoz, hogy fogyjak, mert 3000 kcal/nap bevitel mellett már csak tartanám a súlyom, de nem tudnék fogyni.


Tehát akármilyen furán hangzik is számomra, de úgy látszik többet kell ennem, hogy elkezdjek fogyni végre.

2012. okt. 11. 22:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem. :D


Nem tudom, hogy mennyi plusz van rajtad, de idővel, ahogy haladsz, majd ne felejtsd el újraszámolni az alapanyagcsere igényed! Úgy 10 kilogrammonként változik számottevőbben.

2012. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!