Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyhatok kcal számolással ha...

Fogyhatok kcal számolással ha mellette nem mozgok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kalóriát számolni- 2200 lenne a napi szükségletem, és 1200-ra vittem le. Igyekszem úgy összeválogatni az étrendem, hogy a zsír, szénhidrát, rost, vitamin szükséglet stimmeljen, meg a ch is. Sajnos van egy gerincsérvem, ami miatt nem tudok megfelelő minőségben mozogni tehát úgy, hogy a pulzusom a zsírégető tartományban legyen, mert nagyon fáradékony egyelőre a derekam (értsd 10-15 perc egy helyben állás iszonyat fájdalommal jár, illetve hosszú távon nem tudok sétálni pl 30 perc.
2012. okt. 31. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, hiszen a sporton, mozgáson kívül minden máshoz is energia kell.
2012. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogyni biztosan fogsz, a kérdés nem is ez, hanem hogy mit akarsz. Mert ha csak azt, hogy kevesebbet mutasson a mérleg, akkor ez így jó. A hiba csak ott van, hogy az izom könnyebben bontható és alakítható energiává mint a zsír. És amit a test nem használ, az felesleges, felesleges szövetet pedig nem etet (ugyanis az izom akkor is energiát zabál ha nem dolgozik épp). Így sajnos nem zsírból fogsz fogyni, hanem elveszítesz sok-sok izmot, amik ugye zabálják a kalóriákat, így ha abbahagyod az 1200 kcal-os étrendet (hiszen nem tarthatod örökké) máris repülnek fel a kilók, hiszen sokkal kevesebb izmod lesz, ami kevesebb kalóriát használ. És zsírosabb leszel mint a mozgás nélküli koplalás előtt.
2012. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1200 nagyon kevés, csak 500 kalóriával csökkentsd maxiumum a bevitelt. Ha 2200 az alapjáraton elégetett, akkor legalább 1700-at be kell vinned, mert éhezni fog a szervezeted és lelassítja az anyagcserét.

Én azért vezetem a kalóriaszámolást, hogy elérjem az 1500-1600-at magamnak, különben stagnál a súlyom, sőt utána hirtelen hízok ha megint normálisan eszek. (és még akkor is a 2000 alatt vagyok, de két nap alatt fel tud menni a súlyom 1,5 kilót, ha előtte több napig 1000 körül voltam)

Biztos unalmas már, annyian elmondták, de tényleg fontos, hogy napi 5x étkezzen az ember, mert akkor folyamatos az anyagcsere. Napi 5x keveset.

2012. nov. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gerinced állapotát nem lehet valahogyan javítani? Gyógytorna, gerinctorna sem jöhet szóba? Nem is a fogyás szempontjából, hanem a gerinc körüli izmok megerősítése miatt. De nem értek hozzá, úgyhogy el ne kezdj saját ötletből ilyesmit csinálni, csak ötletelek.
2012. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!