Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2 hete alig bírom tartani az...

2 hete alig bírom tartani az 1200 kcal-ás diétát, végül tegnapelőtt, tegnap és ma is "megtörtem". Lehet, hogy kicsit szüneteltetnem kéne?

Figyelt kérdés

Kereken 2 hónapja kezdtem el, kezdetben nagyon jól ment, sokszor csak "muszájból" ettem, nem is voltam éhes, éhezni pedig pláne nem éheztem.

Viszont 2 hete egyre jobban igénybe veszi az akaraterőmet. Mondjuk 2 hete nem is nagyon fogyok, így nincs is nagyon, ami ösztönözzön.

Vasárnap megúsztam egy kis popcornnal, így még 1250 kcal-ával zártam, tegnap este már egy egész tábla rizses milkát megettem, ma pedig egy fél tábla kekszes milkát "tízóraiztam", majd a másik felét "meguzsonnáztam".

Aztán az uzsonna után nem bírtam magammal, megettem még egy fél tábla Milka milkinist, azt hittem, hogy 1,5 tábla csokival letudtam a dolgot. Erre 2 órája megettem a másik felét, majd úgy voltam, hogy már úgyis mindegy, megettem kb. 10 darab teljes kiőrlésű kekszet, ami tele van kalóriával, mivel ilyen édes (Detki Zab-álom).

Ma így 2000 kcal-ával zártam, tehát még épp belefért a dolog, mármint híznom nem kéne tőle.


Basszus, mit csináljak, hogy holnap nehogy felzabáljam az egész hűtőt? Nagyon-nagyon kívánós hangulatban vagyok.


Egyébként 68 kg-mal kezdtem, most vagy 61,2, és 58 lenne a cél. Vagy legalábbis akörül.


2012. nov. 5. 23:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akkor eszik ennyi csokit meg mindent az ember ha ott van előtte. Ne legyen. Ne vegyél és kész.

Mondjuk elég nagy unalom kell ahhoz is hogy ezt mind felzabáld egy nap, legalábbis én nem tudom elképzelni, hogy lehet ennyi vacakot megenni egy nap alatt. Legfeljebb ha nincs mit csinálni. Inkább foglald el magad, tornázz, eddzél, ne a kajálásra gondolj, azzal többet érsz.

2012. nov. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Épp, hogy nem unatkozok, tanulok. :S

Ha "unatkoznék" eszembe se jutna enni, mert tényleg feltalálnám magam. De ha unalmas a tanulnivaló, viszotn muszáj tanulni, akkor egyfolytában azt nézem, hogy mikor telt már le a 3 óra és mikor ehetek, mert örülök, hogy csinálhatok valami mást a tanuláson kívül.


Jaj, tudom, ez most tök hülyén hangzik, tudom.

De holnap végre megírjuk a ZH-t, aztán lesz megint 2 hét pihi, hátha holnaptól nem leszek ilyen zabálós hangulatban.

2012. nov. 6. 02:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Hány cm vagy? Szerintem az 1200 kcal kevés. Én is tartottam majdnem két hónapig, de a másodikban már nem fogytam szinte semmit, és vizes voltam. Nálam is megtört a jég, aztán egy hónap után visszaálltam, de már 1400 kcalra. Két hét alatt lement 1,2kg. Sokkal jobb/könnyebb így.
2012. nov. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

165 cm, igazából nekem doki mondta ezt az 1200-at, de én is gondolkoztam már rajta, hogy megemelem 1400/1600-ra.

Pedig mozgok is minden nap, mégse fogyok.

2012. nov. 6. 08:15
 5/19 anonim ***** válasza:
Emeld akkor mindenképpen. Minimum 1400-ra. :)
2012. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Ki volt az a szerencsétlen aki kitalálta hogy 1200 kcal-t egyél? :D


Húst meg zöldséget kellene enned, nem 1200 kalóriát. Az nem finom, és nem is feltétlen tápláló ha mondjuk barna kenyérben viszed be. A hús, zöldség viszont esszenciális.

2012. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Most az egyszer (félig!!!) igaza van a TáplálkozásHarcművésznek.


Nem mindegy, hogy miből viszed be az 1200 kalóriádat!


Nem csokiból és popcornból kellene összeszedned, hanem egészséges táplálékból.


Fehér hús, zöldségköret, barnarizs, zsírszegény túró, hal, zabkása, natúr joghurt, kefír, sovány sajtok... stb.


Ha így tennél, nem törne rád a farkaséhség, és nem akarnád folyton felzabálni a hűtőt,


plusz talán még koncentrálni is tudnál, és menne a tanulás.


Azt az 1200 kcal is át kellene gondolnod!


Milyen orvostól hallottad te ezt? Valamilyen távdoki?

Értelmes orvos nem ad ilyen tanácsot.


[link]


Nézd meg, számold ki!

Az alapanyagcseréd kalóriaigényénél nem kellene kevesebbet bevinned, mert csak sorozatos bukás lesz belőle!

2012. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A barnarizs, zsírszegény túró, zabkása, natúr joghurt, kefír, sovány sajtok hogy jönnek az egészséges ételekhez?


Fölösleges szénhidrát (rizs, zab) fölösleges állati hormonok és autoimmun folyamatokat kiváltó fehérjék (túró, joghurt, kefir, sajtok)


És sovány túróból, húsokból kapna ez az éhező elég zsírt? Tokaszalonnát ugyan úgy lehetne, sőt kéne enni a zöldség, sovány hús mellé. A hús amúgy alapvetően nem sovány, ha megnézel egy állatot, egy tojást (ezen nem látszik de tudjuk) van rajtuk rendesen zsír, és ezt fontos is megenni. Már ha nem tudunk minden nap jó kis tengeri halakat enni, alighanem azokból nyernénk a legideálisabb összetételű zsírokat. De barnarizs, túró meg zab ezek még mindig nem jók nekünk.

2012. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Most az egyszer (félig!!!) igaza van a TáplálkozásHarcművésznek."


Elhamarkodott kijelentés volt:D

2012. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de táplálkozástudományból a színvonal látom nem igyekszik emelkedni. Ti évről évre ugyan azokat a parasztvakításokat ismétlitek, semmit nem tanultok a témában? Szólok hogy már nem lapos a Föld, tetszik tudni?
2012. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!