Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kcal kéne nekem fogyáshoz...

Hány kcal kéne nekem fogyáshoz? Ez marha sok amit most eszek ugye?

Figyelt kérdés

Átlagos napom:

Reggeli: normál méretű kifli megvajazva, 4 szelet tarja, sajt.

Tízórai: hotdog, 15 dkg sajtos fornetti + balaton szelet

Ebéd: 1-2 sült csirkecomb, nagy adag krumplipürével

15 órakor: egy szelet vajaskenyér 3 szelet párizsival, sajttal.

19 órakor: instant kínai leves

22 órakor (vacsora): 2 szelet bundáskenyér

Éjfél után: fél tábla étcsoki, fél zacsi földimogyoró (nem pörkölt), 3 lekváros linzer


Nézegettem a kalóriatáblázatot, nem számoltam össze, de már külön is nagyon soknak néz ki mind...

Mármint ha egy embernek 2000 kcal kell egy nap. Ez több mindenképp... sőt ha beleszámolom a napi 2 liter coca-colát, forró csokit rengeteg tejszínhabbal... nagyon sok igaz?


Honnan tudom kiszámolni rendesen, hogy nekem hány kcal kellene naponta egy kevés fogyáshoz?

A netes számlálók szerint 820 kcal kéne, ami nevetséges. Akkor éhen is halnék. De gondolom csak rosszul számoltam. Hogy kell ezt normálisan kiszámolni?

Kezdő vagyok még a dologban amint látszik.


2012. nov. 6. 14:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
2012. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Olyan ételt kell enni amiben kevés kalória van és az eltelíted magad :D

820 kevés tényleg!

Olyan 1200ra kéne beállni és annak a nagyrészét is fehérjéből kéne fedezni..

Tudom ajánlani a salátát, főttolyást, grillcsirkét, halat, abonettet, sajtot, puffasztott rizset, és hasolókat.

:D

Coca kólát felejtsd el, és a forró csokit is meg az összes cukroslöttyöt...

Ha feltétlenül kólát akarsz inni akkor igyál light-ot vagy zerot, az nem hízlal egyáltelán (0 kalóriás)

de nem ajánlom mert más káros anyagok vannak benne!

2012. nov. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon sok, amit eszel, de ez attól is függ, mekkora fizikai aktivitást végzel és hány éves vagy. Tiniként heti nyolc edzésem volt, és mindenhova gyalog mentem, ami az edzéseken felül napi 2-3 óra tempós gyaloglást jelentett - a minimál kalóriabevitelem kb 2-2.5-szerese volt az "ajánlottnak", mégis pontosan tudtam tartani a súlyom (kb. 4 ezer kalóriát ettem naponta, és 52-53 kiló voltam). Aztán amikor abbahagytam az edzést, annak ellenére híztam meg, hogy a felére csökkentettem a kajabevitelem.


Az első által írt link egyébként pont azért jó, mert ezt is figyelembe veszi.


Hány kiló vagy? Első körön szerintem azt próbáld meg, hogy elhagyod csak a cukros italokat (kóla, kakaó, stb.), meg az éjfél utáni kajálást. Kb. egy hét után mérd meg magad, és látod, hogy ez mennyire volt elég. Közben a gyomrod is szoktatod a kevesebb kajához. Utána kezdhetsz számolgatni meg még csökkenteni az adagokat.

2012. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ez az étrend most komoly? vagy csak viccelsz?
2012. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De ez a sok kaja hova fér be? Mekkora gyomorba fér bele ennyi cucc?
2012. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Étkezésenként megvan neked a 800 kalória, számolás nélkül is. Kivéve a kínai levest.

2-3-szor több kalóriát viszel be, mint normális lenne (2000).

Eredmény: durva elhízás, cukorbetegség, magas vérnyomás stb. stb. Hosszú távon, természetesen, mert 1 nap/hét alatt sem meghízni, sem lefogyni nem lehet.

2012. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez rengeteg, ráadásul sok benne az édesség. Én ugyan azt vallom, hogy arról sem kell teljesen lemondani, de ez azért mégis csak túlzás!
2012. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyilván kamu a kérdés és jókat röhög a kérdező.

Mi a férjemmel együtt nem eszünk ennyit egy nap.

2012. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#1 által linkelt kalkulátorral számolva heti 1 kg fogyáshoz 424 kcalt ehetek naponta... ez egy kölyökmacskának sem lenne elég.
2012. nov. 6. 17:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt hogy csináltad? Ehhez az kell, hogy vagy kb. nyolcvanéves legyél, vagy nagyon sovány. Mik az adataid? Mert pl. ha 165 centihez 46 kiló vagy, akkor tényleg csak ennyit ajánl, ha semmit nem mozogsz, no de akkor nyilván nem szeretnél fogyni.
2012. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!