Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez egészséges? Elég fehérje...

Ez egészséges? Elég fehérje van benne? Vagy sok a szénhidrát? 165cm,48 kg

Figyelt kérdés
R: 1nagy csirkecomb(átsütött)+paradicsom+1narancs+2abonett T: 1alma E: 450g farmer zsírszegény natúr joghurt+1narancs U: 1mandarin V: 2tojásfehérje+paradicsom+retek+2abonett
2012. dec. 16. 22:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

10. válaszoló, végre! :)


Futó! Tetszett az írásod!

Azért ilyen sok kilométeres távokban nem lennék nagy hangú. 5 perces távokban gondolkodtam amikor olyan vagányan írtam. Megjegyzem, hogy egy állatot sem üldöznék félmaratoni távokban, de komolyan nem.


Néhány perc intenzív (értsük HIIT edzés) után én azt vallom elérjük az emberi képességek határát és a gyorsan mozgósítható energiákat feléljük. Lehet 2 órán át edzeni, én is szoktam de az már szenvedés végig. Nem esem össze, lehet ezért távfutónak sem lennék nagyon rossz, de nem az én világom. :)

2012. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Szia!

háát van némi kivetnivaló rajta...de már haladsz a jó út felé.

Már annak örülök, hogy 5x étkezel.


Reggelire nyugodtan egyél abonettet, puffasztott rizset vagy akár rozs v barna kenyeret.

Ehhez egyél csirkemell sonkát, vagy ahogy Te is tetted valamilyen húst (ha lehet saját zsírjában sült vagy főtt/párolt legyen) + zöldség gyümölcs.


Tízóraira jó az alma.


Ebédre inkább egyél valamilyen levest, mondjuk zöldséglevest, főtt csirkemellel esetleg még egy kis zöldségköretet is ehetsz hozzá.


Uzsonnára szerintem valamilyen joghurtot egyél.


Vacsorára pedig jó amit írtál, bár itt már az abonettet kihagynám, inkább több tojásfehérje mondjuk 4db és úgy a zöldségek.


Sok sikert!

2012. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

10. válaszoló:

Növésben lévő szervezet vagyok, aki tájékozódni próbál a nagyvilágban, nem tehén, főleg nem a súlyom alapján. Vicces, hogy oltogatni vaktában tudsz, mégsem szolgáltál semmilyen épkézláb válasszal. Én nem írogatok mindenfélét mindenhova, hacsak nem segítőszándékkal, és nálad ez nem volt jelen, te puszta rosszindulattal próbáltál megbántani, s mégcsak nem is ismersz. Szánalmas, hogy eszedbe sem jutna, hogy ez a másiknak milyen rossz érzés. Viszont így téged megismerhettünk, milyen bunkó is vagy valójában, és jobb is, hogy takargatod a neved.

A utolsónak pedig köszönöm, hogy képes volt értelmes, a válaszra válaszoló, intelligens választ adni, a 10-essel ellentétben.

2012. dec. 17. 16:52
 14/27 anonim ***** válasza:

Pedig a 10. válaszoló írta a legfontosabbat.

A tehén teje számunkra egy mérgező ital, a belőle készült termékek úgyszintén a legrosszabb hatású ételek. Ezt nem értetted meg, és biztos sokkal szájbarágósabban kellett volna fogalmazni. Valamiért úgy gondoljuk, hogy aki a gyakorikérdéseken kérdést tud kiírni, az a keresőbe is be tudja pötyögni kis kezével azt hogy tej, és el tudja olvasni miért nem eszünk tejtermékeket.


De lehet belőlem is csak a rosszindulat szólt, talán azért mégse..

2012. dec. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Újragondolva:

R: 2 db weetabix keksz + gyümölcsök, vagy 50 g natúr zabkása gyümölcsökkel

T: valamilyen gyümölcs, kivéve a banánt

E: hús, ezek közül, amihez hozzájutok: csirke/pulyka/lazac/tőkehalmáj/egyéb halak. Végső esetben, ha mégsem jönne össze, akkor 1 szardínia konzerv. A húshoz zöldségek, ami épp van. Pl. általában paradicsom, gomba(igazából vitatható, hogy miért írtam a zöldségekhez, szal inkább köretnek minősül :D), paprika, retek, káposzta, stb. (Esetleg) még max 2 abonett.

U: 150 g natúr farmer joghurt + 5 dkg dió

V: valamilyen gyümölcs, utána: 2 tojásfehérje + zöldségek.


Egy nap pedig 1,5-2,5 l vizet megiszom.


Na így milyen, mit szóltok? ^-^

2012. dec. 17. 17:06
 16/27 anonim ***** válasza:

Reggeli

[link]

2012. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Én csak a zs.szegény natúr joghurtot támogatom, a túrót csak felhoztam, hogy max. még azt... Tudom, hogy nagy paleós vagy Harcműves, de szerintem a bélflórámra nagyon jótékony hatással van, és ez a kis mennyiség megengedhető. A szénhidrát is ok, ha semmelyiket sem visszük túlzásba, legalábbis a kicsi kezemmel felkeresett oldalakon azt írták, hogy ezek teljes elhagyása komoly következményekkel járhat. Persze, a paleo is szép meg jó. Én naív vagyok, hiszek mindenkinek, ezért diplomatikus megoldásra jutottam: kompromisszumként a mértékre teszem a hangsúlyt.
2012. dec. 17. 17:13
 18/27 anonim ***** válasza:

Némi tisztázás:

A paleó egy dolog, én most egy belgyógyász könyvéből linkeltem neked, ez alapján kapsz egy képet hogy milyen nem lesz az emésztésed, ha nem eszel zsírokat reggel. Nem lesz normális epehólyag összehúzódás és enzim ömlés a patkóbélbe, ez nem paleó, ez belgyógyászat, vagy az emésztés alapja.



Nagyon, nagyon sok vödör joghurtot meg kéne enned ahhoz, hogy abból egy már értelmes mennyiségű tejsavbaktérium megtelepedjen az emésztő rendszeredben.

Ez ilyen élelmiszermérnök dolog, mi előttünk nyilvánvaló az a kamu, hogy majd a danonetól jó lesz a bélflórád. Jah, 6 kilótól talán :)

A bélflóra helyreállítására probiotikumokat használnak, nem joghurtot. Illetve egészséges táplálkozás mellett nincs mit helyreállítani.

Ez még mindig nem paleós :)


A tejmegvonással az a gond, hogy még senki sem tudott olyan embert mutatni, aki nem evett tejet és emiatt problémája lett. A világon élő emberek NAGYOBB része nem képes megemészteni a tejcukrot, a tejevés eleve a lakosság kisebb hányadát érinti. Most akkor csak 3 milliárd ember él a Földön, mert a többi tejhiányban haldoklik? Elég merész feltételezés, sőt már-már vicces :)

2012. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Én nem tapasztaltam puffadást, és nem a Danone kínálatából szoktam válogatni, hanem a magyar Farmer natúr joghurtot, ami élőflórás, probiotikus termék. (Majdnem fix, mert most nincs előttem a doboza, a neten meg nincs fent, de szinte biztos, hogy így van. Holnap azért lecsekkolom mindenesetre.) Nő vagyok, és nagyon jót tesz a hasi működéseimnek megfigyeléseim szerint. Ráadásul sok benne a kalcium, ami nagyon fontos, mert mint már említettem: fejlődésben vagyok 16 évesen. Csontritkulást meg nagyon nem szeretnék.
2012. dec. 17. 18:01
 20/27 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod hogy egészséges legyen a bélműködésed akkor egyél sok rostos ételt.Csodákat művel.Ha úgy tartod hogy 2 naponta járni nagy dolog miatt a WCre normális akkor egyél sok rostot és megtapasztalod mi is az a rendszeres bélműködés. :D


A kálciumot pedig jobb növényekből beszerezni mert sajna a tejben lévő állati fehérje miatt nehezen szívódik fel, plusz a sok felesleges fehérje semlegesítésére kálciumot kell kivonnia a szervezetednek a csontjaidból.


Tessék vigyázni magadra.

2012. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!