Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diéta szempontjából gáz, ha...

Diéta szempontjából gáz, ha zabkását eszem?

Figyelt kérdés

Naponta 3szor eszem.

Reggeli: zabkása

Ebéd: pàrolt zöldség+csirkemell+alma

Vacsora: zabkása.

Amúgy fél 5kor vacsorázom, és hetente 4szer 40 percet sportolok.



2013. febr. 4. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Ha futsz is, igazából nem gáz.


Olcsó, rossz minőségű kaja ahogyan a futás is olcsó, rossz minőségű edzés (hosszú, lassú futásról van szó).

Tehát ilyen 'életmódot' követsz, ez divatos, rengetegen bizonyítják a hatékonyságát.


Másfelől viszont, a zab értékes tápanyagok nélküli üres kalória, a futás pedig minimális izomterheléssel járó, annál inkább a térdeket próbára tevő edzés.


Sprintelhetnél helyett és zab helyett ehetnél zöldségeket, jobban járnál!

2013. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem fogok napi 3szor zöldségeket enni...milyen egyoldalú lenne. Amúgy érdekes, mert eddig akárhova felmentem mindenhol csak dicsérték a zabkását. Amúgy ki mondta, hogy a sport futást takar? Kondiba járok...


Egyébként a kérdésem arra vonatkozott volna, hogy ha vacsorára is zabkását eszem, akkor az mennyire fér bele egy diétába. Viszonylag korán szoktam vacsizni.

2013. febr. 4. 10:34
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
26%

Diéta szempontjából nem gáz. Tápi (bocs a megnevezésért, itt olvadstam, tetszik, de szólj ha bántó) szerint minden gabona fogyasztása felesleges, sőt káros az emberi szervezet számára. Ezt lehet elfogadni, vagy nem, mindenki olvasson utána és döntsön.

A zab lényegesen jobb a többi gabonához képest, mert sok benne a vízben oldódó rost, ami lassítja a szénhidrátok felszívódását, valamit kevesebb szénhidrát van benne, mint a legtöbb gabonában. De. Naponta kétszer enni azért sok szénhidrát bevitelt jelent, és szerintem nem sokáig bírnaál napi két adat zabot enni. Összességében viszont nekem úgy tűnik, hogy nagyon keveset eszel, így gondjaid lesznek a vitaminokkal, ásványi anyagokkal stb. A kevés fehérje miatt meg főleg izomból fogsz fogyni.

2013. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Valóban, félreolvastam. Az más.


--

Neked logikus, hogy egy olyan kaja, amit a természetben sohasem ennél meg (mert egyszerűen nem finom, nem kelti étel érzését, egész nap gyűjtögetnéd és nem laknál jól vele..) az lesz a megfelelő táplálék, 'diéta' kedvéért? Komolyabban közelítjük meg a kérdést: az a növény, ami keményítőt tartalmaz (a keményítő alapú táplálkozás mellett figyelhető meg az elhízás!! csak mi ismerünk ilyet, akik nem esznek zabot/kenyeret vagy egyéb keményítőforrást, nem ismerik az elhízás!) lektineket tartalmaz (amelyek a bélfaltól kezdve az egész testet károsítják) majd jó kaja lesz?


Arra nem gondolsz, hogy a zab ugyan olyan divatdiétás hozzávaló, mint a müzli, zsírszegény joghurt? Kételkedni szoktál néha?


Ha egy nap 2 étkezésed is keményítő, annál egyhangúbb étkezést elképzelni is nehéz.. esetleg ha napi 3 étkezésed mind kenyér/zab/rizs. A zöldségek ellenben ezt feldobnák, azokban hasznos tápanyagokat, vitaminokat is találsz, és azért eszel húst melléjük, hogy ne legyen hiányos, egysíkú a táplálkozásod.

2013. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Napi 2x azért szerintem sok a zabkása. Én reggelire szoktam enni, 0%os tejjel és egy kis cukormentes gyümölcslekvárral, ez elég jól eltelít azért, és belefér az étrendembe, no meg reggel jobb szénhidrátot enni, mint este, ezt nagyon sok helyen olvastam.


De úgy gondolom, hogy mindenkinek más a teste, az anyagcseréje, ha a te tested azt jelzi, hogy ez működik, jó az emésztésed és nem vagy éhes/puffadt, akkor végülis a mi szavunk nem sokat jelent :)

2013. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Én nagyon szeretem a zabkását. De naponta 2 alkalommal az rengeteg. Egy adag zabkása 289 kcal és 42 g ch, ez a te esetedben 2-szeres. Nagyon sok.

Én csak heti 2 alkalommal merek enni, sőt általában csak 1 alkalommal.

Vacsorára már nem kellene ilyeneket enni.

Én hetente 5-6 alkalommal 80 perceket sportolok és nem merem bevállani heti 2 alkalomnál többször.

2013. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Reggel, a legmagasabb inzulinrezisztenciájú állapotunkban miért is jó a tömény keményítő? Mert hogy ilyenkor a legproblémásabb, a tej növekedési hormonjaival együtt komoly hasnyálmirigy gyilkos.
2013. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én simán megeszek napi kettőt...De kérdés, Te mekkora adagra gondoltál?


Én vízzel csinálom + édesítővel vagy keserű kakaóporral, reggelire és tízóraira összvissz 100 gr zabpehelyből. Mondjuk a nap folyamán már nem eszek ilyen ch bombákat, de így szerintem belefér.


Egyél mellette sok zöldséget, húsokat, igyál sokat és nem lesz bajod.

2013. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!