Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyúkúrában a húst helyettesí...

Fogyúkúrában a húst helyettesíthetem tojással? Vagy teljesen más az összetétele?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tojás is fehérje. Tehát a válasz: igen.
2013. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nemcsak fehérje, de ugyanúgy teljes értékű fehérje, az összes esszenciális aminosavval.

Persze hús és hús között is van különbség.

2013. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megint én, néha elfeledem, hogy egyesek nem immunisak úgy a zsírra, mint én. Nos, a húsok lehetnek zsírosak és soványak, a tojásban speciel sok zsír van, úgyhogy az oly népszerű csirkemellel inkább a tojásfehérje van párban (abban minimális a zsír, de aminosavakból nyilván igen jól el van látva).

Az összetétel azért persze különbözik itt-ott, de a céljaidnak azért meg fog felelni a tojás.

2013. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 csabeszom válasza:
Tojás+szója+zöldborsó+sárgaborsó+hal. Ezekből egyél többet.
2013. márc. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 csabeszom válasza:
+bab!
2013. márc. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A tojás jobban hizlal, mint a hús, több benne a szénhidrát. Húsból (akár zsírosból is) szinte bármennyit ehetsz, attól nem fogsz hízni, csak kenyeret ne egyél hozzá.
2013. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Miiért akarnád fogyókúrában a húst helyettesíteni? A hús egy tökéletes fogyókúrás kaja.
2013. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4: A hal az hús.

A nem erjesztett szóját nem javasolnám, de ezt mindenki döntse el maga.


#6: A tojásban szénhidrát? Ja, talán egy hangyányit több, mint a csirkemellben, de még mindig sokkal kevesebb, mint az uborkában... A napi bevitelben elhanyagolható a mennyisége, ezen aztán igen nagy butaság aggódni.


#7: Lehet, hogy vega. Lehet, hogy nem szereti a húst vagy szereti, de nem bír havi 1 kilót enni belőle, mert az neki rengeteg (nálam félnél is erősen rezeg a léc). Nem mindenki van oda érte, ez ilyen. De az összes állatit is lehet unni, na akkor kell odafigyelni a fehérjére, főleg, ha szálkísodni vagy intenzíven sportolni akarunk, mert simán megoldható, csak nagyon nem mindegy, mit eszünk és mennyit.

2013. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet helyettesíteni, viszont a diéta típusától függ hogy a sárgája ugrik-e vagy sem a zsír miatt, egyszerű szálkásító diétánál nem jó a teljes tojás, mert ha ebből fedeznéd a fehérjebevitelt akkor mellé sok zsírt is bevinnél, de pl ketogén diétánál meg kell a zsír (sárgája). ja és azt is vedd figyelembe hogy egységnyi tojás kevesebb fehérjét tartalmaz mint a hús.
2013. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Átszámoltam a halas napomat tojásba. Az ár, a fehérje, zsír, kalória majdnem teljesen ugyanaz, ha a 40 deka zsíros halat 13 tojással helyettesítem... Annyi megevésére nekem esélyem se lenne, de nem vagyunk egyformák. Hús nélkül nekem átalakul minden, építenem kell a zöldségekben levő fehérjére. De aki meg tudja oldani, annak jó a tojás.
2013. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!