Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az igaz, hogy a túlzásba vitt...

Az igaz, hogy a túlzásba vitt fehérje hizlal?

Figyelt kérdés
Vagyis ha a napi kalóriáim kb 50%át a fehérje teszi ki a szénhidrátok helyett, akkor a szervezetem abból is képes zsírréteget képzeni? Nem mozgok túl sokat, napi 1000-1400 kalóriát veszek magamhoz.

2013. máj. 14. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
nem, a szükségtelen fehérje távozik a szervezetből, nem lesz belőle zsír
2013. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Persze hogy képes zsírt képezni belőle, és zsírsavakból + fehérjékből pedig cukrot.


De nem eszel mellette kenyeret, nem? Akkor meg nem fog zsír képződni a fehérjéből (hiszen alacsony az inzulinszinted).


Spéci eset, hogy nagyon sok fehérje mondjuk megemeli az inzulinszintet.. bizonyos aminosavak képesek rá, vagy ott van mondjuk a tej. Így igen, nem árt tudni hogy van olyan is mint amire te rákérdeztél.

De ha azt nézed hogy húsevés, a sok húsevés hizlal-e akkor a válasz a nem.

2013. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és akkor végül is mennyi az ideális fehérjebevitel egy ember számára? 25% és 50% között valahol testsúlyhoz mérten? ma megettem 140g fehérjét és érzem, hogy nem tett jót, a gyomrom nehezen birkózik meg vele, túl sok savat termel és felfújt. viszont ha visszaszorítom a fehérjebevitelt, akkor a többi az szénhidrát lesz... persze azt is max karalábéból legvégső esetben reggel gyümölcsből (elsősorban grapefruit, olykor egy banán mert arra szükségem van), magasabb szénhidráttartalmú zöldségekből fedezném, az úgy jó?
2013. máj. 14. 22:27
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

1. karalábéval sosem fogod túlszénhidrátozni magad. Vízoldékony rostok, nem minden szénhidrát "rossz".


2. mit ettél pontosan, hogy ilyen negatív hatásokat éreztél? lehet hogy ennyit nem kívánsz, nem jó neked, vannak egyéni igények amik eltérnek különböző embertípusoknál, érdekes dolog ez.


3. elvileg a fehérjebevitel minimum 0,8g/ttkg kell legyen (persze ez hülyeség). Durván az ajánlott olyan 60g fehérje egy 60 kilós embernek egy nap. De ha valaki zöldségeket eszik, lehet nem fog ennyit enni. És az égvilágon semmi baja nem lesz, ha időnként azért eszik többet - húsból, tojásból, halból. Egyszerűen erre nincs valóban jó ajánlás. Próbálkozások vannak.. És akkor szegény vegák meg sírni fognak mert esetleg a hivatalos vélemény szerint túl kevés fehérjét esznek. Mégsincsen emiatt hiánybetegségük..


Naoszt, szóval ahogy jólesik. Nem krumplin és kenyéren élsz, eztán már olyan nagy hibát nem lehet elkövetni!

2013. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
140 g fehérje az majdnem fél kiló hús, persze, hogy megfekszi a gyomrod. Ha ebből csak 30dkg húst ettél, a maradék mondjuk tápkieg volt, akkor valamire érzékeny lehet a gyomrod, én a tésztát nem bírom, napokig ég tőle a gyomrom.
2013. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
most kivételesen túrót ettem... nem is nagyon csodálkozom rajta tényleg, ezentúl inkább hanyagolom :D
2013. máj. 15. 10:14
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

:D

Az lehet engem is padlóra küldene.

2013. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
140 g kazein? Nagyon lassan emészted, megfekszi a gyomrod, annyit nem jó enni belőle.
2013. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még kevesebb is halálos lehetne. Nekem.
2013. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

jézusom, dehogy! azért 140g fehérje nem mind túró volt! :D

Ettem husit is meg egy kis sajtot

2013. máj. 15. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!