Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy adag (400g) lecsóban...

Egy adag (400g) lecsóban mennyi szénhidrát van?

Figyelt kérdés
Sok paprikából, 4-5 szem paradicsomból, 3 tojásból csináltam.
2013. jún. 1. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Most lősz túl a célon.


Nagyon komoly leszek. Nincs értelme a paprikával és a paradicsommal megevett szénhidrátot számolni, hacsaknem ketogén állapotra törekszel.


Lassan felszívódó szénhidrát -> zöldség. Értelmetlen számolgatni. Számolgatni a kenyérrel megevett keményítőt és kalóriákat kell, mert azzal nagyon könnyű hízni. Paprikát, paradicsomot csak élvezd!

3 tojás kb. 180-200 gramm lehet, tehát úgy 200g paprika és paradicsom ch tartalma (ami egyébként is rostos!) 8 gramm lehet..

2013. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem azért számolom a lecsót ennyire mert félek, hogy rengeteg szénhidrát van benne! :) Csak naplót vezetek a napi szénhidrát bevitelemről és nem tudtam mennyit írjak erre.

2013. jún. 1. 19:36
 3/15 anonim ***** válasza:

a zöldségek szénhidrátját tényleg teljesen felesleges számolni, a ketogén diétára pedig a tojásból következtetett a fenti úriember - jobban tennéd, ha a tojássárgája zsírtartalmát számolnád, mivel 1 tojássárgája kb 5g zsírt tartalmaz. 15g zsír egy kajára baromi sok!:) (diétában persze)


A szénhidrátszámolgatásból következtetve gyanítom nő vagy.

2013. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ha csak magában eszem a paprikát vagy paradicsomot akkor természetesen nem számolom, de így azért akartam egy x grammot odaírni az ebédem mellé.


Félreérthetően írtam, mert az egész lecsót csináltam 3 tojásból és abból kb 5 adag lett. Nem csak én ettem belőle, úgyhogy nem egyedül ettem meg azt a sok zsírt! :)


Igen, nő vagyok!

2013. jún. 1. 21:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Pedig a sok zsír jó.


Én saccoltam azt a 8 grammot. A pari-paprika nagyon alacsony ch tartalmúak (4-5g/100g) !

2013. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm! :)


Úgy jobban meg lehetne állapítani, hogy sokat ettem-e ma, ha leírom, hogy mi mindent ettem?


Reggeli: 1 alma

Tízórai: 3 db zabfalat (1 db-ban 6,6g ch van)

Ebéd: 1 adag lecsó

Uzsonna: 1 adag lecsó

Vacsora: 150g túró, 2 szelet sajt + zöldségek (saláta, paradicsom, uborka)

2013. jún. 1. 22:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha tudnád hogy én milyen elkeseredett szélmalomharcot vívok a zab és a túróevés ellen :))


Akkor most együtt nevetnél velem.


Nem is tudom, már unom leírni hogy egyik sem olyan táplálék, amire a hosszú vagy egészséges életet alapozni lehetne, egyél helyettük inkább l'ecsót. Komolyan :)

2013. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ne már :D Pedig azt hittem a túró jó!

Zabot nem szoktam enni, csak nasinak szántam :)

2013. jún. 1. 23:21
 9/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, hogy mit ajánljunk fogyókúra kategóriában. A zab mennyire ajánlott.

Szerintem kókuszból érdemes cukormentes édességeket, nasikat csinálni. Valószínűleg jobb mint a cukrozott zabfalat, ami egészségesnek van beállítva, de csak egy feldolgozott lisztes termék.


A tej nagyon megosztó táplálék. Érvelhetnék mellette hogy miért jó vagy hogy miért rossz. Szerintem elég annyi hogy sok kockázata van, amíg pedig gyanúba keveredik addig miért tudják nyugodt szívvel egészségesnek beállítani? Nekem már ezért is túl gyanús. A tej bizonytalan, tehát a túró is. Biztos hogy az emésztőrendszerünk nem boldogul vele, mennyi kockázatot ér meg?

Mondjuk nekem semennyit, mert ekcémától kezdve bőrszárazságig, puffadásig minden kijön rajtam (változó mértékben, azért meg nem halok) de ritka az az ember, aki nem tudna valamilyen kellemetlen hatást párosítani a tejfogyasztáshoz. Már ha oda tudna figyelni a testére :)

2013. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! :)

Hát igen, én sem bírom a tejet, azt nem is fogyasztok, túrót meg igen... logika :D

2013. jún. 1. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!