Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázisban az almának jó...

Kalóriabázisban az almának jó adatot attak meg? Nem sok a 95 kalória?

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 14:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én a shop.builderessel számolok mindent. De ha többet megnézel (4-5 adatbázist) látni fogod, hogy ezt a ~33 kalóriát adják meg majdnem mindenhol.
2013. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kiveve itt:

[link]


Ez is 52-t mond. Meg ez is:

[link]

2013. nov. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mérd meg az alma cukortartalmát.


Utána mérd meg a rosttartalmat. A rostok emészthetetlenek, de a bélcsatornánkban mikrobák képesek lebontani. Végezz el egy tanulmány értékű vizsgálatot, hogy egységnyi mennyiségű rostból mennyi zsírsavat termelnek a bélbaktériumaink, ezek a zsírsavak (amik már felszívódhatnak) mekkora kalóriatartalommal bírnak.


Ha már ebbe belemélyedsz, nézz nekem utána annak is, hogy ha a megevett vízoldékony rostokból a vastagbélben élő baktériumok képeznek vitaminokat, zsírsavakat akkor vajon ez tényleg felszívódik még a vastagbélben, ahol elvileg csak víz visszaszívás történik?


Pedig a bélcsatornában képződő vitaminokat elvileg hasznosítjuk, nem csak a vékonybélben történik tápanyag felszívódás? Ezeket járulékosan megválaszolhatnád, eléggé szakértő leszel a témában mire végzel, szerintem tudnál majd nekem segíteni ezekben a kérdésekben.

2013. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#10: De nem is volt kérdés... Amúgy ki akartam próbálni egy igen rövid ideig, hogy mi történik zömmel gyümölcsevéssel, de az nekem nem megy, csak éhes leszek tőle :D

De hogy miből fogyunk, az emberfüggő is, van, aki koplalással lefogy zsírból, fene se érti, de megtörténik. Mondjuk ha szinte csak alapizmai vannak, amiket a test a lehető legtovább megtart (még a szinte csontváz anorexiásoknak is megvannak, tudnak mozogni, menni), akkor még elképzelhető, sőt logikus a dolog, de azért tuti nem ugyanúgy megy ez mindenkinél. Eleve egyes testeket nem érdekel a durva helyzet, az anyagcsere nem lassul be nagyon. Az ilyenek valószínűleg könnyebben éhenhalnának éhezéskor... Vannak alapelvek, amiket egy test többé-kevésbé betart. Néha nagyon kevéssé.

Néha hiányzik, hogy valami viszonylag megbízható tesztet olvassak kevés gyümölcsevésről (mert a sok gyümölcsöt evők szépen tudnak stagnálni) vagy koplalásról... Vannak elméletek, de a gyakorlat nem ugyanaz, ott már szórás van.

2013. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Próbálok pontosítani: nem attak, hanem adtak. Nekem sikerült almával 10 kg-ot lefogynom, azóta is, kb. 20 éve tartom ezt a súlyt. Nem mindegy, hogy milyen almát eszel. A zöld almában kevesebb a kalória, mint az édes almákban.
2013. dec. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is rengeteg gyümölcsöt eszem (alma mindig, télen mandarin és narancs, nyáron dinnye, málna, stb - ezekből napi több, mint egy kilót. Ritkán banánt is, de azt keveset).

Nekem ez nagyon bevált: csomót fogytam vele, jó az anyagcserémnek...

De valóban, mindenkinek más.

2013. dec. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!