Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Édesség elvonási tünet miatt...

Édesség elvonási tünet miatt érzek éhség érzetet?

Figyelt kérdés

Még csak ma kezdtem a fogyókúrát ma eddig 880 kalóriát ettem meg.

Reggelire ettem 2 kis karé vajas fekete kenyeret.

2 dl enyhén cukros gyümölcstea.

tízóraira 2 dl enyhén cukros gyümölcstea.

Ebédre csirke hús leves 1 fél farhát és kb 10 dkg zöldséget ettem, leves levét nem ettem meg, délutánra tartalékolom tea helyett.

Másodiknak ettem kb 10 dkg gomba pörköltet 1 közepes szem főtt krumplival.

Mégis úgy érzem mint aki éhes, valami hiány érzetem van.

Mit ehetek még ma?

Kb a szilárd tápanyag amit bevittem ma az kb 30 dkg.



2014. jan. 14. 12:15
 1/5 anonim válasza:
Egyél almát , mert egészséges és mivel gyümölcscukrot tartalmaz az édesség utáni vágyad elmulasztására is jó :)
2014. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha vajas kenyérrel kezded a fogyókúrádat, akkor a közeljövőben nagy csalódások fognak érni így fogyással kapcsolatban.


A cukros gyümölcstea is derék indítás, de csak a vajaskenyér után. :(


Konkrétan szénhidrátot kezdtél tolni 'fogyókúra címen', 10 dkg gomba nyilván semmi egy embernek, krumpli megint szénhidrát.


Azért vagy éhes, mert nem ettél zsírt és fehérjét.


Ehettél volna pl. 3-4-5 tojást, szalonnát, aztán salátát pl. sült oldalassal (vagy májjal, az olcsó) aztán a hatalmas édességvágy enyhítésére:


korrekt csoki mondjuk.. 350-400 forint /125g ebből egy 'adag' 25 grammos, ebben lenne max 7-8g cukor DE lehet kevesebb.

Ez talán enyhítené az édesség iránti sóvárgást.


Vagy kókuszzsírt kikeversz kakaóporral, teszel hozzá eritritet, így 0 cukortartalmú házi édességet készíthetsz.



Szerintem nagyon sokat tudnál még alakítani azon amit most elkezdtél csinálni : )

2014. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy elég konkrét voltam.


"Édesség elvonási tünet miatt érzek éhség érzetet?"


Nem, szénhidrátot (névleg édességet) bőven ettél. Azért vagy éhes, mert szénhidrátevés után ingadozik a vércukorszinted, + keveset ettél. Utaltam rá, nem volt sem elég zsír, fehérje.. az Te érzed mennyi esik jól, de akkor zöldségből kellett volna jóóval többet enni. Zöldség + zsír együtt tápláló és nem túl drága étel, így lehetne fedezni tápanyag és kalória bevitelt is, a gyomrot is meg lehet tölteni :)


Húslevesben a zöldségek nagyon jók, húsleveshez lehet külön zsírt/kókuszzsírt tenni, hogy tényleg tápláló legyen ne csak 'üres lé' :)

És persze sok-sok zöldséget bele!

2014. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kevés fehérjét ettél, ezért nem csoda, ha éhes vagy. Egyél rántottát, húst vagy túrót, azoktól nem leszel éhes.
2014. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dr filippo ongaro ***** válasza:
Ez nem nevezhető fogyókúrának! Azért vagy éhes mert a vércukrod gyorsan leesik! Lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasszál. Ez nem nevezhető étrendnek sem!
2014. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!