Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egészséges diétázom akkor...

Ha egészséges diétázom akkor nem fogyok semmit ha kevesebbet eszem akkor tartalékol a testem hogy van ez?

Figyelt kérdés
160 cm és 73 kiló vagyok.

2014. márc. 24. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A diéta lényege nem a fogyás, hanem a megfelelő tápanyag bevitele.

Ha keveset eszel, akkor azért áll át a szervezeted tartalékolásra, mert úgy érzi, nem tudsz elegendő ételhez jutni, így amit tud, azt igyekszik elraktározni.


A fogyáshoz két dolog szükséges: egészséges táplálkozás ÉS megfelelő testmozgás. Csak az egyikkel nem fogsz fogyni, mindkettőre szükség van.

2014. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Várj picit.


Az hogy ha egészségesen diétázol akkor nem fogysz ez a nyugati dietetika diétáira vonatkozhat legfeljebb, ahol ugye az egészséges szó nem egészségest jelent.


Ám egy sima nyugati felfogású szálkásító étrenddel is fogyhatsz, azért amiért a második feltételezésed sem teljesen igaz. Ha kevesebbet eszel akkor is fogyni fogsz, kivéve ha szélsőségesen kórosan működik már az anyagcseréd, illetve értelmetlen izomveszteséged lehet a kevés evés miatt, de ettől még fogyhatsz.


Csak mégis logikusabb és normálisabb ha nem eszel kevesebbet, 'egészséges' helyett jó minőségű ételeket eszel és azért fogysz mert nincs semmi olyan megbetegítő hatás ami miatt a tested gyűjtené a hájat. Ez számomra tisztább útnak tűnik, de ez az én véleményem.

2014. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De nem úgy van hogy minden hízlal ha sokat eszel belőle?

Aki este 6 után nem eszik semmit ami azt jelenti hogy 12-14 óra hosszáig nem eszik semmit az mitől fogy?

Ha lefogy 15 kilót és sokkal kisebb darab lesz akkor csak fogy zsírból is nem csak izomból mert annyi izma nincs is, nem?

2014. márc. 24. 14:02
 4/6 anonim válasza:
étrend + sport
2014. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem is feltétlen fogy az aki 6 után nem eszik. Nem hinnéd mennyi hájas nő nem eszik már 6 óra után, ettől még nem lesz egészségesebb az anyagcseréjük (akkor meg miért fogynának)?

Anyagcsere, de valójában endokrin rendszert kellett volna írnom.


A 12-14 óra böjt a világ legáltalánosabb dolga. Mostanában van hűtőszekrény és így este vacsora, reggel pedig reggeli van, de ez pillanatnyi állapot, abszolút nem jellemző az emberiségre a napi sok étkezés, a fél napos böjt sokkal természetesebb nekünk. Hiszen így éltünk alapvetően, különösebben nem gond, annyira meg nem is előnyös hogy én ezt ajánlgassam fogyáshoz..

2014. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

"minden hízlal ha sokat eszel belőle?"


Ez egy ilyen nagyon cionista nyugati dietetika szagú betegségiparos általánosítás.


Nem lehet így általánosítani a dolgokat, nincs olyan hogy sok salátát eszek és hízok tőle.. nem létezik. Nyilván annyit eszem amennyivel jóllakom, ez "a mennyiség". Ennél többet nemigen kellene enni, de aki ennyit eszik nem jó kajákból az könnyen hízhat. De ha kevesebbet eszik akkor sem lesz sokkal jobb testkompozíciója!


Tehát mi számít soknak.. nincs sok evés, mert a legtöbb ember azért eszik hogy jóllakjon, ez meg nem túl sok. Ezért én nem lovagolnék a 'minden hizlal, mérték a fontos' elméleten, szerintem ez nem egészséges megközelítés, és van még néhány ilyen. Sajnos az ilyen megközelítések eléggé félrevezetik az embereket.

2014. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!