Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kissé tanácstalan vagyok, mit...

Kissé tanácstalan vagyok, mit tegyek? 13 éves lány vagyok ma álltam neki ennek a diétának. Ma elvileg kb.700 kcal-t vittem be a szervezetembe.

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem is vagyok éhes. De elvileg 1200-at mindenképp be kell vinni. Most akkor egyek még vagy hogyan?

Ma ettem: -2 zsemle 294 kcal

-1 kifli 130 kcal

-2 medvesajt 62 kcal

-1 szelet rántott hús (csirke) 211 kcal


E mellé ittam még 2 liter vizet és 1 liter teát mindenféle ízesítés nélkül. Ma még nem mozogtam de tervezek hetente háromszor egy órát illetve kétszer 45 percet (tesi).


2014. márc. 24. 21:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
13 éves lány vagyok, 155 cm és 70 kg. Nagyon kéne fogynom (nem divatból -persze nyilván szeretném ha jobb alakom lenne- hanem az ebből fakadó testi betegségek (cukorbetegség, magas vérnyomás stb.) megelőzése érdekében, és a lelkem illetve az önbizalmam helyreállítása miatt, tehát nem szeretnék eltántorító válaszokat. :)
2014. márc. 24. 21:59
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

Ez azért nagyon jó, mert tökéletesen tápanyagszegény (fejlődésben vagy, azért eszel elvileg hogy élj..) tökéletesen szénhidrátdús (ergó tovább hízhatsz tőle) és még meg is betegedhetsz, mert kis kiflin meg zsemlén nem lehet élni, hiszen ezekben semmi értelmes anyag nincs.


Egyébként pont ezek a hízós kaják: búzaliszt, 'medvesajt' tejes alapú mocsok. A hús jó lenne.


Azt számításba veszed, hogy zöldségeket és húsokat kellene enned ha normális testet szeretnél, ezzel szemben te abszolút nem ezeket etted viszont kalóriákkal nagyon foglalkoztál. Kérdés hogy minek, ha eleve értelmetlen kajákat ettél :)

2014. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Zöldséget,gyümölcsöt mindenképp kell enned
2014. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rendben..Akkor több hús, gyümölcs és zöldség és szinte semmi pékáru.
2014. márc. 24. 22:09
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

Gabonák, rizs, krumpli kilőve.

Tejtermékek kilőve, egy kis sajt az oké.

Az összes hüvelyes, kilőve

Minden finomított olaj

Minden boltban kapható mérgező só

Minden, üdítő, ásványvíz és rostos (bolti)

A cukrok gondolom egyértelmű

Minden ami konzervdobozban és PET palackban van, az kilőve.

Külföldről behozott zöldség-gyümölcs szintén.

Szójából vagy szóját tartalmazó termékek, amcsiból jön a szója nagy része, génmanipulált az összes.


Ami jöhet:

Húsok, zsírok, zöldségek, tojás,

Magyarországon termett gyümölcsök-zöldség (nem túlzásba vinni a gyümölcsöt)

Magvak, dió, tökmag, szotyi, pisztácia stb

Olívaolaj, halolaj

Himalája vagy patikasó

Házi viztisztító


Mielőtt degeszre enné magát az ember, kajálás befejezése és mindent 30-szor megrágni. A fehérjéket nem összekeverni pl hús-tojás. Zöldséget-gyümölcsöt sem, kivétel alma-répa. Húsokhoz, tojáshoz is mehet a zöldség. A gomba is jó. És még számtalan hús és növény létezik amiből több ezer egészséges kaja készíthető.


Mit mondjak még, semmi esetre se koplalj és pihend ki magad. A fáradt emberek könnyebben híznak, mert kevesebb energiát nyernek a kevés alvásból és azt kajával pótolják.

2014. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
5-ös,azért ez egy 13 éves kezdö fogyozonak elég szigoru,és hogy még arra is figyeljen hogy hazai dolgokat egyen...
2014. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4%

Igaz, túl szigorú.


Majd én eszem helyette és jól nézek majd ki, hogy ő meg a hormonzavaros gyerekekhez csatlakozik az pff nem a mi dolgunk.

5. válasz igen korrekt.


Egy dolgot nem értek még én sem benne, ez a fehérjék vegyítése. Ennek a valódi hátterét nem értem.


Minden állati táplálékban, de még a zöldségekben is sokféle fehérje van. A tojás hasonló minőségű mint a hús. Pontosan miért lenne probléma a tojás és egy húsféle együtt fogyasztása? Jól emésztődnek, elvileg rendben kellene lenniük.

2014. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kérlek,hogy csak simán egészségesen táplálkozz,és mozogj többet!!!

13 évesen(7.osztályosan,ugye?) még nincs erre a dologra szükséged!Sőt,ha betartassz pár alapszabályt(az egészséges élet szabályait),akkor hidd el,hogy egészségesebb leszel,mint ezektől a mocsok diétáktól!

HÜLYESÉG MIND!

Egészségesnek lenni pedig pofon egyszerű.

2014. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, hetedikes vagyok. Megpróbálom betartani azt amit írtál kedves ötös! :) Lehet, hogy szigorú meg kemény de én ott tartok, hogy mindent bevállalok, Elegem van a csúfolásból. A válaszok azért még jöhetnek, de ezeket is nagyon szépen köszönöm! :)
2014. márc. 24. 22:53
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Az én válaszom az, hogy sokkal 'keményebben' diétáznak tinigyerekek, ráadásul kikészítik magukat ezekkel (és ugyan úgy betegek lesznek mint az össze-visszaevők, ráadásul vagy túl soványak vagy zsírosak lesznek..)


Ezzel szemben az 5. válaszoló nagyon minőségi táplálkozást írt, ez valóban hasznos és jó.

2014. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!