Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinaljak az unnepi...

Mit csinaljak az unnepi zabalasok ellen? Tippek, otletek? Ti ilyenkor mit szoktatok csinalni?

Figyelt kérdés

Kb minden evben ez szokott lenni. Rengeteg edesseget kapunk karacsonyra es husvetra(csomagok, nenik stb). Altalaban egeszsegesen szoktam enni, de unnepekkor mindig bezabalok. Ne olyanra gondoljatok, hogy megettem 2 kocka csokit es azt nevezem bezabalasnak, hanem tobb tablarol van szo... Az erdekes meg az, hogy nincs buntudatom, pedig tudom, hogy ez mennyi rosszat tesz nekem. Van rajtam felesleg es igy sose fogom tudni teljesen leadni. Ha tul sokat eszek akkor mar kedvem sincs elmenni szaladni.

15\L



2013. dec. 8. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Ne legyen bűntudatod, mert semmi rosszat nem csinálsz. Nyugodtan egyél amennyi jól esik! :) Boldog karácsonyt! :)
2013. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Ne zabálj. Ennyi.

Erre nincs jó tipp, hiszen csak rajtad múlik, hogy mennyi kaját tolsz a szádba.

2013. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Törődj bele, hogy sosem fogod leadni a felesleget, mert gyenge vagy. Vagy ne törődj bele, csak akkor vége a csokizabálásnak.
2013. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Én nem zabálok. Lehet, hogy fura, de nekem ünnepekkor is ugyanakkora a gyomrom, hasam, testem szükséglete, úgyhogy sokkal többet nem tudok enni.

Az, hogy milyen összetételben eszem, az megváltozhat, de ha sok csokit kapok, akkor sem eszem fel mindet. Túl hedonista és egészségtudatos vagyok ahhoz, hogy bolti csokikat egyek nagy mennyiségben... S félre is tudom őket rakni. Plusz én felnőtt vagyok és a párommal élek, aki feleszi előlem az anyjától kapott csokik és szaloncukrok zömét...

Azért érzékelem a nehézségeket.


A párom, akinek csupán a vonalaira kell vigyáznia, fogynia már nem kell (pontosabban értelmetlen, de nem tudja megtartani, ha innen fogy), rengeteget csokit evett tegnap és ma (az összes kapott szaloncukor - a kommerszek még csak nem is jók kicsit sem, s én, aki kerülöm a normál cukrot, hozzájuk sem nyúlok, pár tábla csoki), egyszerűen csokiban vitte be a kalóriaszükséglete jelentős részét. Úgyhogy mivel kalóriatöbblete nincs és ő olyan fajta, hogy a kalóriatöbblettől hízik, nem fog felszedni semennyit.

Én viszont fogyni akarok és ez nehezen megy, plusz nem szeretem a nem saját csokikban levő anyagok egy részét, úgyhogy maximum megkóstolom a legjobb csokit a sokból. Az is élmény, mindet betolni számomra nem ad semmi pluszt.


Bűntudatod pedig ne is legyen, jó, hogy nincs. Milyen buta dolog már, becsokizni s annak a hatásain kívül még rosszul is érezni magunkat miatta... Ha tényleg csak az ünnepekre korlátozódik az ilyesmi, az talán nem oly vészes, bár valamiféle limit ilyenkor is kell. Nem is jó, ha szinte csak csokizol, nem kiegyensúlyozott, nem jó a testednek és a közérzetednek sem, legalább én ezt érzem a saját esetemben.

2013. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mértéktartással tudod elkerülni! nyugodtan lehet enni, de ne edd túl magad és egy-egy édességből legyen 1 szelet elég, főleg ha aztán még ennél annál is tudod hogy tuti enni kell. én mértéket próbálok ilyenkor tartani, mivel a családom nem úgy főz, ahogy itthon (mi nem eszünk lisztet, cukrot stb. lowcarb szerint főzök), így általában nem szedek fel karikor, vagy kicsit, ami pár nap alatt lemegy, ahogy visszatérek a rendes étkezéshez (tavaly pl egy grammot sem híztam, pedig ettem mindent édességtől kezdve tésztákig stb.)
2013. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én eljutottam arra a szintre, hogy nem is kívánom az édességet. Ha mégis, akkor is inkább gyümölcsöt. Úgy elszoktam az ízétől, hogy hányingerem van, ha csak egy kicsit eszek valami csokisat, krémeset, mert olyan émelygős.


Én odaadtam az öcséimnek minden csomagot amit kaptam. Ő nekik olyan testalkatuk van ami mellett bármit megehetnek. És meg is eszik. :D Nekem meg marad a gyümölcs :3 Én külön kértem, hogy csak azt adjanak. Így én pomelot, narancsot, kivit, ananászt kaptak, meg szimbolikus mikulást és ennyi. :)

Amúgy ha nincs bűntudatod, akkor edd:) Akkor ne edd ha van :D Nekem pl az lenne :D

2013. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Attól még, hogy lepontoztok igazam van. Rátok is ugyan ez vonatkozik :D
2013. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6: Mmmm, jó is a gyümölcs :) Nem pótolja a csokit, hisz más, de jó :) Mindig van itthon, alapvető.

Nekem nem kifejezetten émelyítő a csoki, viszont sok bolti, cukrászdai édesség (csoki is) már bőven túl édes számomra. De a normál emberek házi sütijei is sokszor azok... Régen sem tudtam volna megenni akár egy fél tábla csokit, túl tömény. A saját csokim nem túl édes nekem, hiszen én csinálom, de az is tömény, így abból is picit eszem egyszerre. Ez így teljesen rendben is van.

2013. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg egyszerűen nem kell zabálni. Ez menütől függ, de pl. reggelire eszel egy szelet kalácsot kis adag francia salátával, 1 sonkatekerccsel. Ebédre rántott halat zöldséggel (nálunk pl. lengyel húsos káposzta lesz, na az már alapból ehető nagy mennyiségben is :) ). Uzsonnára/tea/kávé mellé megeszel 2 szaloncukrot v. 2 mézest v. fél marcipánszeletet v. 4 kocka csokit. Vacsorára megeszel egy kis sonkát tormával, virslisalátával. És akkor minden nap máshogy variálod...Egyik nap édességként csokit eszel, második nap egy kis mákos gubát, harmadik nap bejglit, negyedik nagy mézest. Ennyi.


Mindenből lehet enni, csak ésszel. Sokat segítene amúgy, ha megbeszélnéd szüleiddel, hogy legyenek diétásabbak azok a fogások, amikkel ezt meg lehet csinálni. Pl. a franciasalátának se kell tocsognia a 20 %-os tejfölben. Elég lesz a 12%-os is és nem is kell túl sok, majonézből is van light (50gramm zsír/100 gramm helyett mondjuk csak 20gramm zsír/100gramm van egy ilyenben, nagyon nem mindegy!).


Teát/kávét iszod cukor és tej nélkül. Virslisalátából megeszel mondjuk egy maréknyit (zsíros tartósítószeres ízfokozós rossz minőségű "hús" amúgy is), sonkából akár 10 szeletet is.


Ha sok édességet kapsz, ne fald fel egyszerre, oszd be. Ne csináld azt, hogy megeszel egy tábla csokit, aztán kinyitod a gumicukrot is és beleeszel, mert kíváncsi vagy az ízére. Akkor egyél meg egy sor (csak egy sort!) csokit és csak néhány szem gumicukrot. Tessék, megkóstoltad, mégis egy halom cukor helyett csak egy keveset ettél, ez is sokat számít ám.


És ne punnyadj otthon, kajálások után menj el egy kört sétálni, vidd le a kutyát, takarítsd ki a tengerimalac helyét, pucold ki az akváriumot, táncszőnyegezzetek, jógázz, súlyzózz, amit akarsz. Csak ne abból álljon az ünnep, hogy teletömöd magad és fekszel.

2013. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ünnepekkor (mikulás, karácsony, húsvét, szülinapok, névnapok, esküvők, nyarálás, stb.) azt és mindig annyit eszek, amennyi éppen jól esik.

Tudod miért?

Mert évente kb. 30 ilyen nap van összesen, ez az év kevesebb, mint 10%-a.

És a kinézetemet nem az a 10% határozza meg, hanem az 90%, amikor betartom az étrendet és sportolok hetente 3-4-szer (súlyzós + aerob/kardió).

2013. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!