Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnék csökkenteni az...

Hogyan tudnék csökkenteni az édesség utáni vágyamból ismét eljött?

Figyelt kérdés

1 hónapja diétázom tudatosan, de sajnos 2 hétnél megakadtam és azóta rendszeresen eszem édességet vagy legalábbis amiben van kristály cukor.

Azelőtt nem telt el napom hogy ne ettem volna édeset.

Látványosan sokkal kevesebbet eszem mint előtte és nem nasolok hanem az édes lett a fő étkem.

Kenyérről lemondtam teljesen 1 hónapja nem eszem és nem is hiányzik de az édesről nem tudtam lemondani, próbáltam csak kevesebbet enni de valahogy elkapott a hév és amíg láttam hogy van addig ettem.

Nem tudok kontrolt tartani , tegnapelőtt 30 dkg cukorkát ettem meg 1 nap alatt és azt vettem észre hogy 1 órakor hogy még nem ettem semmi mást.

Lehet hogy gyümölcsöt kéne venni ilyenkor cukorka helyett?

Mire gondoljak amikor elkap egy ilyen édesség utáni vágy?

Ha nem eszem édeset ingerlékeny vagyok.



2014. ápr. 4. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Én se vagyok az önfegyelem szobra, de amiket Te csinálsz... Valamit nem jól, az valószínű.

Hogy édességet eszel, az még OK, de pont cukorkát? Én legalább szénhidrátszegény sütit eszem.

Oda kell figyelned, mert ilyen édes értéktelen hülyeségekből könnyű enni egy csomót, s nem viszel be vele kalórián kívül értelmes dolgot.


A gyümölcs egyeseknél, illetve néha jó lehet. Nekem tuti nem megfelelő, bár a banán kakaóba mártva már egészen alakul, még csak sok se kell belőle, ha fagyasztott a banán, engem szórakoztat.

Az én cukorkám pedig a mazsola :) De azt sem nagy mennyiségben eszem.

A kókuszt is édességnek használom, s egy csomó egyéb édeskés táplálék van. De a testednek igazából nem kell édesség, érdekes kérdés, miért vagy ingerlékeny. Mert valós hiányból nem fakadhat. Megszokhattad, lelkileg vagy fizikailag s bizonyára még sok oka lehet.


Mindenképpen olyan édeset egyél, ami nem merő cukor. Amiből nagyobb mennyiségben sincs olyan rengeteg szénhidrát, inkább értelmes tápanyag. Még a sütikben is van legalább tojás... Tényleg, sok tojásban gazdag édesség van, de nem tudom, miket eszel, mi passzol az étrendedbe leginkább az édességek kicsit sem apró tárházából. Bár a cukorkánál csak jobb lehet a többi... De nem írom pl. a 90%-ban zsír alternatíváimat, ha Neked az nem passzol.

2014. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az édességet öröm vagy bánatra vagy unalomból megszokásból ettem.

És szó szerint elvonási tünetek jelentkeztek nálam és követelte a szervezetem mint valami cigit , vagy drogot vagy alkoholt.

Hál istennek nem dohányzom és nem is drogozom és nem is iszom ezt példának akartam írni hogy hogy értettem.

Ha valami örömöm volt akkor megjutalmaztam magam édeségel, kis csoki, cukorka, sütemény, nápolyi.

Ha bánatom volt vagy szomorú vigasztaltam magam.

Egyszerűen hiányoltam az ízt a számban az illatát annak amit megszoktam, és nem tudom megunni , ha be is zabálok belőle hányásig , másnap harmadnap ismét enném.

2014. ápr. 4. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!