Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megeshet, hogy a napi kalórias...

Megeshet, hogy a napi kalóriaszükségletemen kívül fogyasztok, és mégsem hízom?

Figyelt kérdés
Vagy ha hízom is, nagyon keveset, és lassan? Mert elvileg 2100 kcal lenne a napi szükségletem, de folyamatosan 2800-3000 kcal-t viszek be egy nap (legalábbis a kalóriabázis.hu szerint), 3-4 naponta mérem magam, és a tömegem 68 és 69 között ingadozik már vagy másfél hete. (Mindig kaja után legalább 2 órával mérem magam, sose mozgok előtte olyan mértékben, hogy a veszített vízmennyiség úgymond "becsapjon"; szóval tök szabályosan csinálom)

2014. aug. 20. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Nyilván hallottál emberekről, akik sokat esznek vékony létükre s nem tudnak hízni, pedig akarnak.

S itt vagyok pl. én, aki tudok, s pici koromat kivéve mindig is volt rajtam fölösleg, de olyan évi 1 plusz kilóhoz rengeteg szénhidrátos-zsíros étel kellett, s főleg este ettem rengeteget. Amikor jelentősen lecsökkentettem a tápláláékbevitelt egy időre, semmi nem történt, ahogy akkor sem, amikor elkezdtem napi 13km-t gyalogolni (mondjuk az nem sok :)) s nem ettem többet. Egyszer 5 napig alig ettem, akkor se változott a súlyom, szeret stagnálni.


Más kérdés, hogy nem tudhatjuk biztosan, mennyi a napi energiaszükségletünk... Ezt nem lehet kiszámolni, max. tapasztalat útján tudhatjuk meg, de csak ha nem olyan típusúak vagyunk, mint a fentiek.


Másfél hét pedig konkrétan semmi. A testsúly pedig ingadozik. Ha hónapokig stagnálsz, az már informatív.

2014. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Légy kimélettel a testedre.
2014. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második, ezt hogy érted?
2014. aug. 20. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, valaki nehezebben hízik. Mióta eszel többet, mint a kalóriaszükségleted? Ha 1,5 hete ingadozik akkor már lehet, hogy nem hízol tovább. Gondolom másfél hete nem volt kalóriaemelés és azért nem hízol. Szerintem kezd beállni a szervezeted. Hogy folyton hízz, ahhoz bizonyos időnként emelni kell a kalóriát.
2014. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!