Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 100 kilós embernek ez a...

100 kilós embernek ez a kalória sok, kevés, valamit kell változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Sziasztok röviden rólam: 3 hete indultam 107 kilóról a jelenlegi étrenddel. Persze tudom, hogy ennek nagy része víz lehet és nem marad örökre ilyen szintű a fogyás üteme. 20 éves 170 centis fiú vagyok, szeretnék 80 alá kerülni. Jelenlegi étrendem:

R: 3db tojás, 100gr tk kenyér + zöldségek

E: 200gr pangasius filé/csirke mell +zöldségek

V: UA mint az ebéd

Minden nap kifőzök egy 125 grammos zacskós rizst, ezt osztom 2 részre ebédhez és vacsorához. Zöldségek amiket főleg eszek: Paprika,paradicsom,hagyma,uborka, csípős paprika. Tudom jobb lenne többször enni, de ígyis kb 1700 kcal-t viszek be + már három hete ezzel az étrenddel meg tudtam állni, hogy étkezések között ne nassoljak. Kéne valamin változtatni?


2014. szept. 6. 12:24
 1/9 anonim válasza:
Ha meg kocogast hozza tudnad adni, azzal jelentosen gyorsitanal :)
2014. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, minden nap veszek be C vitamint reggel és multivitamint este+ 3-4 liter viz megy, néha izesitett (csak citromos mert azt szeretem).
2014. szept. 6. 12:26
 3/9 anonim ***** válasza:
A kenyeret el lehetne hagyni, esetleg a rizs felét is. Plusz fokozni a mozgást, mert arról nem esett szó.
2014. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha Neked így jó és működik, tarthatod ezt egy ideig. Minek változtass azon, ami bevált? Ha majd belassul a fogyásod, csökkentheted a szénhidrátot és/vagy a kalóriát, bár ami azt illeti, a kalória most se sok, én nem bírtam volna ki ennyivel 70 kilósan sem :) Úgyhogy én 2000 kalóriával (és sok zsírral, mert ez kevés lett volna máshogy) fogytam le a feleslegem felét. Lehet, hogy energiaigényesebb a testem, mint a hozzám hasonlóké, de Te magasabb vagy és fiú, a felesleged is több, teljesen reális, hogy 1700 kalóriával tempósan fogyj. Ha mozogsz, akkor különösen.
2014. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3: Ja, de akkor rá kéne dobni vagy 6 deka zsírt, mert energia azért kell s tojást, húst, zöldséget már mennyiségben eszik, nem feltétlenül egyszerű ezeket tovább növelni. Ne koplaltassuk már szegény, így sem eszik sokat s neki ez így jó és tartható.

Én se szoktam szorgalmazni a szénhidrátevést, a glutént is kerülöm, de ha más egy pici tk kenyérrel szereti a reggelit, de amúgy rendes ételeket eszik, nem kötök bele.

2014. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyersen mérve zöldségekből 1 nap kb 70-90 dekát eszek, kenyér sok? kb 2 vékony szelet, szerintem reggel kell annyi szénhidrát a szervezetnek, hogy beinduljon. Esetleg az esti rizst hagyom el maximum, nem tudom az befolyásolja-e a fogyást (gyorsabb lesz-e tőle ha elmarad az esti rizs?)?
2014. szept. 6. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:

A zöldségbevitel nekem tetszik :)

Azt nem tudom, Neked mi kell, hogy reggel beindulj, nekem szénhidrát biztos nem, s ez szénhidrátdús táplálkozás mellett is így volt, de nem vagyunk egyformák. A reggeli és az esti alacsony inzulinérzékenység miatt csínján kell bánni a szénhidráttal. Egy kis tk kenyér az még nem tűnik vészesnek (de nem értek eléggé hozzá), délre pedig teljesen OK a rizs, ha az ember nem szorul kifejezetten szénhidrátszegényen étrendre.

Logikusan gyorsabb lenne az esti rizs nélkül, de hogy mennyivel s megéri-e... Viszont ha mondjuk előtte edzel, akkor a glikogénraktárakat tölti.

2014. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha minden délután sportolok vacsora elött, mehet este is a rizs?
2014. szept. 6. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Az alapján, amiket olvastam, igen. Mindenütt azt írják, hogy edzés után van egy időszak (utána kéne nézni, félóra vagy óra elteltével), amikor akár gyors szénhidrátot is ehet az ember, sőt, a glikogénraktárak visszatöltése érdekében direkt jó - én nem mondanám ezt, egyszer majd visszatöltődik, de a testépítők szeretik az edzés utáni túlkompenzált visszatöltést, amikor több glikogén kerül be, mint normál esetben, ez megköt egy csomó vizet, ezáltal szebben dudorodik az izom. a glikogén pedig remekül jön a legközelebbi edzéskor is, hisz eleinte ez adja az energia nagy részét. de ha nincs sok, akkor jön a zsírégetés, szálkásításkor igen hasznos, ugyebár).
2014. szept. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!