Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lefogytam úgy, hogy napi 1200...

Lefogytam úgy, hogy napi 1200 kcalt ettem. A bmr kalkulátor zerint napi 1651 kcalt kéne ennem a súlytartáshoz. Viszont ha 1400 fölött eszem akkor már hízni kezdek. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy általános adatokra beállított kalkulátor nem tudja kiszámolni, hogy a te tested valójában hány kalóriát használ fel, nem tudja, milyen az anyagcseréd, nem tudja, milyen a felépítésed, és még sorolhatnám.
2014. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez igazán nem nagy hibája a kalkulátornak, hiszen 20% alatt van és a te méréseid sem 100%-os pontosságúak és vannak egyéni sajátosságok is, mint 1-es írta.
2014. okt. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ó, nyugi, nekem is, amit fogyásnak ír, az még bőven hizlalt. Én hülye először hittem neki, és csak lestem, hogy hízok, mikor a táblázatban kimutatta, hogy már vagy 3 kilót fogynom kellett volna...


Kalóriaszámlálásra használom (arra is fenntartásokkal amúgy), de az általa meghatározott keret egy vicc számomra, azzal már gurulnék.

2014. okt. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Alapanyagcsere alatt ne egyél. Ha 1651 kéne és Te 1200-at ettél, akkor már biztosan belassult az anyagcseréd. Ha nem akarod a fogyást visszajojózni, akkor heti kb 0,5 gramm x ttkg CH-t vagy ennek megfelelő energiát emelj. Azt valószínűleg a BMR alatti koplalásod ellenére le fogja követni az anyagcseréd anélkül, hogy raktározni kezdene minden egyes bevitt kalóriát.


"Viszont ha 1400 fölött eszem akkor már hízni kezdek" - mennyi ideig "híztál" így és mennyit? Ha kalóriaminusz után enni kezdesz, akkor először visszatöltődik az izmaidba és a májadba a glikogén (nem tudom, hány kiló vagy, ez lehet akár 500 gramm is) a glikogén még vizet is meg fog kötni, plusz a tápcsatornádban is több kaja lesz, függően attól, hogy mit és mennyivel eszel többet. A tömeged így nőhet akár 1-1,5 kilót is anélkül, hogy valójában híznál.

2014. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ne a kalóriákat számolgasd, nem ez a legfontosabb. szénhidrátszegény életmód az ami segíthet, nem tudom, mennyi szénhidrátot eszel, illetve milyen formában de ha csökkented egy picit ezt a mennyiséget akkor semmiképp sem hízhatsz. egészséges szénhidrátforrás lehet pl.: alma és társai.
2014. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
Azért valahogyan csak a BMR fölé kéne menni, nem?
2014. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!