Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámolásnál (kalóriabáz...

Kalóriaszámolásnál (kalóriabázis) csak azt a részt kell számolni amit elfogyasztok?

Figyelt kérdés

Pl. banán, mangó, kukorica meg hasonlók esetében az egész gyümölcsöt/zöldséget kell lemérni és azzal számolni vagy csak azt amit megeszek?

Használom a kalóriabázist és észrevettem, ha úgy adom meg, hogy egy cső kukoricát ettem meg, akkor annak annyi súlyt ad meg mint egy ténylegesen egész kukoricáé, a középső részét is beleszámolva. Tehát ha én mérem azt a részt amit elfogyasztok, akkor mindig sokkal kisebb érték jön ki.



2014. okt. 9. 13:12
 1/3 angelside ***** válasza:

Mindig azt mérem, amit megeszek.


Elméletileg a kalória értékek az elfogyasztásra szánt részekből vannak kiszámolva. Ha nem vagy biztos a megadott értékben, nézz utána a Google-ban. De szerintem mindenhol csak az elfogyasztott mennyiség van számolva.


A kukoricánál, most utána néztem elég nagy a szórás.


Én nem eszek kukoricát.

2014. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alapesetben mindig a megtisztított, evésre elökészített, nyers élelmiszert kell figyelembe venni.
2014. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én pl ezért írok darabszámot, ha van olyan lehetőség. De különben a nyers alapanyagot kell mérni, tehát pl. banánt ha méred akkor héjával együtt mérd. Akik az adatbázisba betöltik az adatokat nem feltétlenül olyan elszántak hogy megmérjék külön a banán héját és kivonogassák minden kajálásnál hogy akkor mekkora is volt az a banán.

Meg akkor ennyi erővel pl egy dinnyét is mag és héj nélkül kellene mérni mert azt sem eszed meg :D

Amiben én sokáig csaltam az az volt hogy sütésnél nem mértem az olajat amivel főzök, ami mint kiderült elég sokak hibája, nagyon sok kalória és nem is a jó fajta.

2014. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!