Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A gyümölcstől valóban nem...

A gyümölcstől valóban nem lehet lefogyni, míg a zöldségtől igen?

Figyelt kérdés
Például nyáron is azt tapasztaltam, hogy ha csomó meggyet, cseresznyét, stb., ettem, még híztam is... A zöldségektől viszont nem, akkor ezek szerint tévhit, hogy gyümölcsöt kell enni, aki fogyni akar?
2014. okt. 27. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

SemmiTŐL nem lehet lefogyni, és bármiVEL le lehet fogyni, ha mértékkel és odafigyeléssel eszed azt.


Én fogyni akarok, és minden reggelt kb. fél kiló almával kezdek. Mégis fogyok...

2014. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez CSAK a mennyiségtöl függ, amit megeszel.


Meg ha a gyümölcsöt az egyéb kaja MELLETT fogyasztod, akkor hízhatsz töle.


De csak gyümölcsböl gyakorlatilag nem lehet annyit enni, hogy emiatt hízzál.


Egyébként a szervezet a zöldségekben lévö keményítöt ugyanolyan cukorrá alakítja, mint ami a gyümölcsökben van, tehát ugyanazt kapja belöle a szervezet.

2014. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És a keksztől le lehet fogyni?
2014. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: Megértem, hogy ezt mondod, de vannak emberek, akik napi 3-4 ezer kalóriát visznek be gyümölcstől, elég gyorsan...


Vannak kalóriadús gyümölcsök s éppúgy lehet őket kilószámra enni, mint a zöldségeket (bár pl. nekem nehéz, de dinnyáből, aszalt datolyából és banánból bármikor menne, savasabbakból hamarabb elegem lesz).


Úgyhogy a gyümölcsök tipikusan jóval nagyobb szénhidrát- s kalóriatartalma az ok. Zöldségből akár csak ezer kalóriát bevinni még nekem is időbe telne és lehet, hogy meg kellene állnom, hogy kiürüljön a gyomrom, míg gyümölcsből elég gyorsan össze lehet hozni ugyanezt.


Fogyáshoz tuti nem KELL gyümölcsöt enni, sőt inkább az ajánlott, hogy mértéket tartson az ember. Egy csomó cukrot enni akkor se célszerű, ha természetes. Persze megfelelő kalóriabevitellel s mozgással lehet fogyni gyümölcsevés mellett is...

2014. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!