Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tényleg ilyen sok kalória...

Tényleg ilyen sok kalória lenne a tegnapi menüm? Pedig nem tűnt ilyen soknak térfogatra.

Figyelt kérdés

kalóriabázissal számoltam

R: 4 db darált marhahúsból készült csevapcsicsa kígyóubival(1db kb. 50g) ez : 490kcal

E: 3 merőkanál (kb 300g) fokhagymakrémleves (zabtejszínnel volt behabarva, és egy kevés konjac lisztel,amibe alig van kalória) ezt 360kcal-ra írta

V: 1 adag (100g) tejszínes (zabtejszín) gombás pulykatokány párolt karfiollal 520kcal

és napközbe ittam vízen kívül 8dl teát (cukorral, citrommal ízesítve) ez még plusz 200 kcal

Ez így összesen 1600kcal kb. ami szerintem sok, ahhoz képest, hogy a kaja mennyisége meg nem tűnik soknak:SS Még bírtam volna enni, de sajnos mivel súlyt tartok nem mertem többet...:S (tudom a cukros tea nem kellett volna) 50kg/15l


2014. nov. 9. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha te vitted be (elpárolgást is számolva) a recepteket a kalóriabázisba akkor biztos jó eredményt kaptál. Ha más receptje alapján vitted be akkor nagy valószínűséggel nem jó, mert teljesen más arányokat használhatnak.
2014. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, más receptjeit sosem használom én sem, óriási lehet az eltérés a sajáthoz képest...


A térfogat egy dolog, én sokkal kevesebből be tudok vinni 2000 kalóriát...

Inkább az, hogy az ételeid alapvetően a térfogathoz képest nem magas kalóriájú alapanyagokból állnak - de ott van 1-2 töményebb - na ez utóbbi azért meg tudja dobni az egész kalóriatartalmát. A kalóriabázisos foghagymakrémlevesben ekkora adagban van 2,5 dl tej és 2,5 dkg margarin... A pulykatokányban annyi zsír van, mint fehérje... Persze, hogy kalóriadúsak.

Ha Te máshogy készítve eszed őket, elképesztően pontatlanná válhat a számolás.

2014. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!