Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan osztjátok el az étkezés...

Hogyan osztjátok el az étkezések között a szükséges napi kalóriamennyiségeteket?

Figyelt kérdés
Hányszor étkeztek egy nap és egy étkezésre hány kalóriát fogyasztotok el? Ha a makrotápanyagok elosztására is odafigyeltek az is érdekelne hogy néz ki nálatok!

2014. nov. 11. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam inkább evésperiódus van, nem szigorúan különválasztható pontszerű étkezések, bár természetesen vannak nagyobb szünetek. Ha számolok, ma már akkor is egyben egy napot. Amikor még másképp volt, akkor úgy 800-1200 kalória volt a tipikus kései reggelim és kb. 2000 kalóriás a napom. 2 évvel ezelőttig pedig este ettem a legtöbbet, ahogy este csináltam a legtöbb dolgot, akkor vagyok élénk, akkor fog az agyam, akkor edzek, ha edzek... De ma már a délutáni órákban eszem meg a kalóriabevitelem zömét s délelőtt szinte sosem eszem.

Makrotápanyagok: Fehérje 50-90g (az 50 nekem nagyon kevés, az csak elvétve fordul elő, kevés evés és tojáshiány együttállásakor), szénhidrát tipikusan 30-50g, de olykor több, zsír 100-200g.

Az utolsó és a következő napi első étkezésem között 12-16 órának kell eltelnie, sosem erőltettem, magától ilyen.

2014. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

5 étkezés, köztük kb. 3-3 óra.

Fehérje: egyenletes elosztás, ha késő délután edzés van, akkor edzés után kicsit több fehérje.

CH: itt a napi inzulinérzékenységet vedd figyelembe, illetve az edzés után érdemes kicsit többet enni, hogy visszatölts (attól függ, mi a célod)

edzésnapon:

21,58%

14,39%

25,54%

16,91%

21,58%


pihenőnap:

24,19%

16,13%

28,63%

18,95%

12,10%


(csak kimásoltam excelből, azért ilyen pontos)

Edzésnapon 0,5 g/ttkg-al több ch megy az 5. étkezésbe.


Zsír: a ch-hoz arányosítom, hogy minden étkezés ugyanolyan jól csússzon, illetve ugyanolyan jól lassítsa a CH felszívódását (edzés után nem kéne, de mindegy). Reggel és este kicsit magasabb a zsír aránya a CH-hoz képest, a rosszabb inzulinérzékenység miatt.

2014. nov. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!