Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen módszerekkel lehet...

Milyen módszerekkel lehet elkerülni a nassolás utáni vágyat, főleg diéta idején?

Figyelt kérdés
A napi 5-szöri kevés étkezést ezért találták ki?

2014. dec. 14. 10:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
igen 5x kell enni keveset és sokat kell inni mert az is telít!!
2014. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem csoki helyett bevált egy vagy fél savanyú uborka.
2014. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

5 étkezés már eleve nassolásnak számít.


Állandóan hintáztatja a vércukorszintet, inzulinszintet. Állandóan tud raktározni a szervezet, és állandóan újabb étkezést kíván.


A normális étkezést találták ki erre, amikor ellátod a szervezetedet valódi tápanyagokkal, és amíg azt megemészted nem a következő kajálás körül forog az élet.

2014. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mi a nassolás az ötszöri étkezésben? Én inzulinos vagyok, és 6-szor eszem, egyáltalán nem nassolok.
2014. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Cukorbeteg vagy, inzulinnal.


De azon gondolkodtál már, hogy azért kell 'annyi' inzulint használnod, mert állandóan eszel, olyan összetételűek az étkezéseid, amilyenek?


Napi 5-6 étkezés minden, csak nem természetes vagy jó. Pont ez a gond a nassolással is, hogy 2 étkezés között újabb inzulincsúcsot okoz.


Ha az embernek van napi 2 vagy 3 étkezése, akkor az 5 étkezés mi, ha nem fölösleges nassolás? :)


Egyébként ez az állandó evés is az egyik oka bizonyos betegségeknek. A 2-es cukorbetegségnek például tipikusan. Nyilván nem zöldségek nassolásáról van szó a gyakorlatban, hanem olyan ételekről amik inzulin szekréciót okoznak.


De én nem beleszólni akarok abba, hogy ki mennyit/hányszor eszik, csak a kérdezőnek segíteni.


Ha már felmerült a cukorbetegség, cukorbetegeknek sem kellene sokszor enniük. Csak ez most a divat a hagyományos kezelés keretében, de ez tényleg nem több egy múlandó divatnál (ennek járjunk utána, mert először biztos furcsán hangzik, miért követne divatokat egy diabetológus szakorvos. Meg fogunk lepődni)

2014. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Szergej55 ***** válasza:
5-ös, akkor te egyél napi 1-szer, sőt még jobb, három naponta, aztán meglátjuk, mire mész vele. Hiszen ha 2-3-szor bezabálsz, az biztos nem dobálja a vércukorszintet, de biztosan mindenki hülye itt. Már rajtad kívül.
2014. dec. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem.. ha elmondod, hogy 2-3 alacsony ch tartalmú, magas zsírtartalmú étkezés miért okozna vércukor vagy inzulincsúcsot.. azzal előttem máris bizonyítottad, hogy nem vagytok menthetetlenül hülyék.
2014. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szergej55 ***** válasza:
Alacsony szénhidráttal még nem annyira nagy gond, bár tapasztalataim szerint az emberek úgy 100%-ának akkor alacsony a vércukorszintje, ha huzamosabb ideig nem eszig. Viszont te is válaszolj valamire: ha 2-3 étkezés naponta nem, akkor viszont 5-6 miért okozna problémát?
2014. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha 2-3 tartalmas étkezéssel beviszem a számomra szükséges tápanyagokat, ürül az epehólyagom, akkor a további étkezésekkel csak:


- túleszem magam,

- vagy nem lesz megfelelő epém a zsírok megfelelő emulgeálásához.


Ettől persze lehet többször enni, csak nem biztos, hogy szükséges vagy jó.


Ha evés nélkül valaki fáradtabb, erősen éhes az már károsodásra is utalhat, elméletileg.


"A sejtjeid mitokondriális egészsége alacsony ha:

...

Muszáj 3 vagy többször étkezned naponta mert különben fáradtság és gyengeség érzeteid vannak. "


[link]

2014. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szergej55 ***** válasza:
A napi legalább 4-5 kajázás lényege nem az, hogy a napi szükségletet bevisszük 3 adagban, aztán hozzá eszünk pluszban valamit, amire semmi szükségünk. A több étkezésnek pont az a lényege, hogy a napi mennyiséget több részre osztva megelőzzük a koplalást, tehát azt, amikor a kis testünk zsírban raktározza a tápanyagot, mert fellép a tűlélési mechanizmus. A cikk, amit linkeltél, nagyjából ezeket a dolgokat írja, szóval szerintem elértettük, hogy mit is gondolunk napi 5 étkezésnek, de akkor még egyszer írom, hogy ebben az én értelmezésem szerint nincs felesleges tápanyag, csupán a napi szükséglet mondjuk 5 felé osztva.
2014. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!