Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hová érdemes a digitális...

Hová érdemes a digitális mérleget letenni súly mérés előtt és mennyit csalhat a mérleg?

Figyelt kérdés

4 napja mértem magam ruhában este a fürdőszobában a járólapon és akkor voltam 64,6 kg.

Rá 2 napra reggel meztelenül voltam 65,4 kg.

2 napra megint rá az az ma reggel éh gyomorra meztelenül voltam 65,5 kg.

Azt írja hogy 100 grammot csalhat.

És már csak kíváncsiságból rátettem 5 kiló súlyt a mérlegre és 5,1 kg mért.

Akkor most mit írjak be amit mértem vagy kivonhatom a 10 dkg?

Ma még nem kakiltam.



2015. jan. 3. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Magadat minden esetben reggel, ruha nélkül, Wc után és evés elött van értelme mérni, másként nem összehasonlítható az eredmény.


2. A mérleget ugyanoda kell állítani (vagy egyáltalán nem elvenni a helyéröl), mert ha másként áll - valamerre picit is billen - az megmáítja az eredményt.


3. Érdemes odafigyelni arra, hogy ha a bekapcsolás közben mozgatod a mérleget, akkor téves eredményt mutathat, ezért elöször kell a mérési helyre állítani és csak utána bekapcsolni.


4. Ha nem vízszintes a talaj, ahová állítod, akkor elöfordulhat, hogy picivel többet vagy kevesebbet mér. Ezt kivonni vagy hozzáadni nem érdemes, mert egyrészt nem azon a tíz dkg-on múlik a fogyásod, másrészt csak a súly változása az, aminek jelentösége van.


5. Ha megvan a mérleg fix helye, akkor azt a súlyt írd fel, amit mutat és ehhez viszonyítsd a változást, semmit ne vonj le belöle.

2015. jan. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne vonj ki semmit, és a mérleget hagyd a helyén, ne mozgasd. Akkor látni fogod a változást.
2015. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De a házban 5-en élünk és a fürdőben mindig áll a víz fürdés után, nem hagyhatom ott egyrészt mert a víz megöli a mérleget a másik meg hogy a másfél éves gyerekem is ha nyitva marad véletlen a fürdő ajtaja ő bemenne és földhöz vágná a mérleget és eltörne mert tiszta üveg az egész.

A ház többi része is mind hozzáférhető hely és az a baj hogy szőnyeges és hajópadlós egyenletlen.

Adnátok tippeket hol hagyhatnám ott?

2015. jan. 3. 08:48
 4/9 A kérdező kommentje:

Én a szekrény tetején tárolom ott nem bántsa senki a mérleget, és a mérés előtt viszem a fürdőbe és teszem le a járólapra kb ugyan arra a kockára ahol először is mértem.

Ráadásul még 1 hetes sincs a mérleg ezért féltem és nem is volt olyan olcsó.

2015. jan. 3. 08:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ember súlya napi szinten képes akár 1-2kg is ingadozni, szóval az a pár gramm pontatlanság nem számít.
2015. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az lehetséges hogy a december 30-dikától folyamatosan gyűlik bennem az étel?

Mert eddig csupán csak 2 alkalommal voltam a wc-n, 30. óta.

Régen 5-6 napig sem volt székletem.

Ahhoz képest nagyon jó a 4 nap alatt 2 széklet.

2015. jan. 3. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:

A digitális mérleggel nekem is csak a bajom van. A lakás 5 különböző pontján 5 különböző számot mutat. Milliméterek is számítanak, mikor egyik helyről a másikra teszem. De kitaláltam, hogy konyhai mérlegen megmértem egy tárgyat, ami pontosan 1 kiló. Mikor ráállok a mérlegre először a plusz súly nélkül, utána a plusz súllyal is. És azt a számot veszem biztosra, ahol pontosan egy kiló a különbség a két szám között. Azért, mert olyan is előfordult, hogy letettem a mérleget, ráálltam és a súllyal együtt kevesebbet mért, mint a plusz súly nélkül. Szóval most úgy gondolom a módszer viszonylag pontos.

De nem bízom a mérlegben teljesen még így sem. Szóval hetente centizem is magam. Pontosan azért, mert a súlyt rengeteg minden befolyásolja. Igen, még az is, hogy milyen gyakran mész nagy dolgot végezni a wc-re. De a centi nem hazudik.

2015. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
borzasztó lassú az anyagcseréd, először is azt kéne felpörgetni. ha ilyen kritikusan lassú akkor erre nagyon oda kéne figyelni, hogy mit eszel.
2015. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy 31-én este még 2 szalámis vajas sajtos szendvicset ettem vacsorára.

Azóta kenyeret nem is ettem sem tésztát.

Ha kenyeret eszem akkor szó szerint belém szorul minden fel tart mindent.

De annak is már 3-dik napja.

És az benne a szörnyű hogy még ingerem sincsen ilyenkor.

2015. jan. 3. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!