Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti milyen arányban osszátok...

Ti milyen arányban osszátok el egy nap a bevitt kalóriákat?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyenbe. Felesleges kalóriát számolni, számold a fehérje, szénhidrát és zsírbeviteledet (ebből ha nagyon akarsz számolhatsz kalóriát).
2015. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oszd el úgy, ahogy te jónak látod! Van, aki reggel éhesebb, van aki délben, megint más este eszik többet, hogy tudjon aludni.
2015. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

#1!

Igaz, a makrókat kell számolni és azokat is el kell osztani valahogyan.


Kérdező!


Nem osszátok, hanem osztjátok.


Hallgass a testedre! Aszerint oszd el.

Tegyük fel, hogy nem akarsz a testedre hallgatni. Ez fogyókúra rovat, gondolom, célod a fogyás. OK, hogy alapvetően a napi napi bevitel, illetve 3-4 napi összbeviteled és összenergiafelhasználásod egyenlege határozza meg, hogy fogysz vagy hízol, de fontos a makrók aránya a kalórián belül, fontos lehet a tápanyagok aránya egy étkezésen belül, akár mág a napszak függvényében is és persze az inzulinszint padlón tartása is fontos. Van akinek ezek nélkül is megy a fogyás, másoknak nem. A hasnyálmirigyet egyébként sem árt kímélni, akár akarsz fogyni, akár nem.


A következő tényezők vannak:

- inzulinérzékenység. A nap folyamán változik. Ha nem vágod, néz utána.

- a ch zsírral és fehérjével való kombinálásának inzulinválaszra gyakorolt hatása.

- a fehérjék egyes típusaira adott inzulinválasz nagysága


Arányok szintentartáshoz: 20/50/30-as fehérje/ch/zsír arányt ajánlanak (kik és mi alapján, az most más kérdés). Én ezt használom. Használható. Ha szálkásítok, a CH-t veszem vissza, ha pedig tömegelek, a zsírt és a CH-t is növelem, így nyilván módosul az arány.


Beszéljünk 5 étkezésről.

A 160 grammos, cukorbetegeknek kitalált ch diéta az inzulinérzékenység napi alakulására építve a CH elosztását a következőképpen adja meg:

19%, 13%, 31%, 13%, 25%

Én ezt nem igazán értem, és kérdés, mennyire működik akkor, ha a ch bevitel nem 160 gramm, hanem mondjuk 300. Mindegy.


Zsírbevitel: lassítja a CH felszívódását, de hatással van az inzulinkibocsátásra is. Mivel utóbbit még nem nagyon vágom, nálam reggelre és vacsorára kicsit magasabb a zsír aránya a ch-hoz viszonyítva, mint a maradék 3 étkezésben.


Fehérje: kb egyenletesen próbálom elosztani.


Elméleti alapokat innen szedhetsz:

[link]


Az én elosztásomat pedig itt találod:

[link]

2015. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én próbálok arra odafigyelni, hogy a reggelim legyen nagyon komplett, arra midnig ráfordítok kellő időt, és energiát, ebédre általában salit, csirkemellel(szóval nem túl kcal dúsat), estére pedig max egy joghurtot.
2015. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
Estére miért max egy joghurtot?
2015. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nem számolom a kalóriákat. Annyit eszek mindig és azt ami éppen jól esik. Ez mind hülyeség szerény véleményem szerint. Magyarországon alapból olyan szar minőségűek az élelmiszerek, hogy tök mindegy miből mennyit eszel, Úgy is csak mérgezed magad.
2015. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!