Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1 hónapja csinálom az edzést,...

1 hónapja csinálom az edzést, de fogyás helyett csak hízok! Miért?

Figyelt kérdés
15 vagyok és 94 kg,178 cm. Van rajtam izom is bőven, de sajnos zsír is. 7 pontos mérés alapján a testzsírszázalékom 20-23 között lehet. 10 kilót szeretnék leadni, hogy már látszódjanak az izmaim. Egy hónapja elkezdtem a Fittzóna haladó edzéstervét, amit minden nap elvégzek. Mellette figyelek a kalóriadeficitre is, amit egy nap kivételével mindig betartok pontosan, azon az egy napon is a kalóriabázis szerint még bőven fogyásban vagyok. Ennek ellenére ahelyett hogy fogynék, még 1-2 kilóval több vagyok, pedig a kalóriabázis szerint a teljesítményem alapján 90 kg-nak kéne lennem. Általában a mikrotápanyagok bevitele is elegendő. Miért van ez, hogy nnek ellenére mégis többet mutat a mérleg?

2015. febr. 19. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy izmosodsz. Erre nem gondoltál?
2015. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Kalóriabázis mindig túl alacsony limiteket adott meg. Lehet, hogy túl keveset eszel. Próbálj magadnak kiszámolni egy szálkásító étrendet (olvasgass a Sport, mozgás rovatban), és azt állítsd be a Kalóriabázison. Másrészt 1-2 kg nem olyan jelentős eltérés, mondhatjuk, hogy tartod a súlyod. Ha csak most kezdted a mozgást, akkor az okozhat ilyesmit.
2015. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most nekem 1450 kcal étrendet adott. Az kevésnek számít?
2015. febr. 20. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Az szinte biztos, hogy kevés. Én 1700-zal fogyok (nem túl gyorsan) lány létemre.
2015. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha kevés, akkor pont az ellenkezője fog történni a fogyásnak? Mert igazából nekem ez az étrend meg edzés nem sok, sosem vagyok éhes, az edzés pedig még tovább bővíti a kalóriaadagot :)
2015. febr. 20. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:

És annyival többet is eszel, amennyit az edzéssel megenged? A normális (kicsit talán lassúnak tűnő) fogyásnál fontos, hogy legalább a napi alapanyagcserédnek megfelelő energiát bevidd (BMR) edzéssel együtt is. Azt hiszem a napi deficit meg max. 500 kcal körül javasolt. Eleve az 1200 kcal az alsó határ, amivel diétázni szabadna, már az is annyira kevés. Te meg még fejlődésben is vagy, napi szinten sportolsz, szóval még mindig amellett vagyok, hogy több kellene neked.

Nem írtad az szénhidrát/fehérje/zsír összetételt, talán azok arányán is próbálhatsz változtatni.

2015. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Normál esetben 1450 kcal-t enged, de mivel csinálom az edzést minden nap, ezért edzéssel együtt enged 1750 kcalt. Egyedül vasárnap nem edzek, akkor és szombaton általában túllépem a kalóriahatárt. Edzés nélkül 55 g fehérjét, 200 g szénhidrátot és 49g gramm zsírt kéne bevinnem.

Ez így jó, vagy valamit változtatni kéne?

2015. febr. 21. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem, akkor végül is az az 1700 kcal körüli mennyiség jónak tűnik. A fehérje/szénhidrát arányával kísérletezhetsz kicsit. Kevesebb szénhidrát, több fehérje. Nem kell nagyon drasztikusan változtatni, kezdetnek például mondjuk csak 180-170 g-ra csökkentsd a szénhidrátot.

Ha még kellene tanács majd ezügyben, akkor jobban jársz a Sport, mozgás kategóriával, ott jobban értenek a diétázáshoz.

2015. febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez egyénfüggő én pl 4000-6000-el tartom a súlyom(200cm, 92KG, 15/f), egyél rizst, hús mellé ne igyál tejet, ne feküdj le telehassal, edzések előtt és után szárazhús, csoki csak este, ne fuss, biciklizz, aludj minél többet!
2015. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!