Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hús helyettesítésére mit? És...

Hús helyettesítésére mit? És a főzés minimalizásárása?

Figyelt kérdés

1. Utálok főzni, mert időpocsékolásnak tartom, Az a kérdés, hogyan porciózzak és mit, hogy elő kelljen csak vennem? A legjobb lenne előre mindent megfőzni, aztán fagyasztani, de ez főtt zöldségekkel és hússal is működik? Hallal?


2. A húsnak magas a kalóriatartalma, zöldséget ennék helyette néha. Mi az, ami olyan ízérzetet kelt, vagy tudja utánozni az állagát, kinézetét, hogy ne hiányozzon a hús.



2015. márc. 20. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hússal, hallal és zöldséggel is működik a fagyasztás.

Tapasztalatom szerint egyedül a főtt burgonya lesz rossz fagyasztás után, de azt eleve nem egy nagy dolog frissen elkészíteni.



Teljesen felesleges a hús kalóriatartalmától félned.

Amit én néha szoktam, szóját venni. A pehelyből lehet fasírtot, "bolognait", a kockából pörköltet, a szeletet pedig lehet rántani. Ha jól fűszerezed be, akkor finom.

2015. márc. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szóval bármit elkészíthetek, lefagyasztom…és aztán? Mikróban melegítsem, vagy várjam meg, mig felelnged?


Szójaszószt szeretem, de magát a szóját nem, mert engem a szivacsra emlékeztet. Ettem egyszer, de soha többet!

2015. márc. 21. 00:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Még a kérdést se tudtam kiírni rendesen. Ez nem az én napom. :D
2015. márc. 21. 00:24
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Fözz egyszerre nagyobb mennyiségeket és adagokban fagyaszd le. Kiolvasztáskor nem lesz különbség ha fogyasztás elött újra felforrósítod. (lehet mikróban is, ahogy neked jobban megfelel.


2. Fagyasztani gyakorlatilag mindent lehet - lásd bolti készételek -, de van, amire jobban figyelni kell. Pl a krumplit nyersen nem jó fagyasztani, mert édes íze lesz, viszont teljesen készre sem jó fözni, mert akkor érzödik, hogy fagyasztott volt. Kiolvasztás után fel kell forralni vagy átsütni, akkor normális lesz.


3. A hús pótlására igen jó, ha a zöldségeket nem fözöd vagy párolod (legalább is részben), hanem forró serpenyöven, nagyon kevés zsiradékon (olaj, vaj, zsír) átpirítod. Így sem marad nyers, de a pirított íz meg a kicsit stabilabb állaga miatt jobban "hús-jellegü" íze lesz. (Nekem egy ideig betegség miatt kellett a húst pótolni és ezzel a módszerrel ment.

2015. márc. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Zöldségek és megbízható forrásból származó hús is ehetők igazából nyersen, ha valaki nem szeret főzni.


Húsnak magas a kalóriaértéke? Ehhez képest aki edz, erősíteni akarja a testét, elég sokat meg tud enni belőle, hogy ellássa magát, annyira azért nem magas. De pont azért eszi az ember a zsírosabb húsokat, belsőségeket, mert tápláló. Minél táplálóbb, annál kevesebbet elég enni belőle, és ez jó mert nem kell egész nap enni enni, hanem 2-3 étkezés elég (ez biztosítja a viszonylag stabil vércukorszintet is, a sok étkezéssel ez állandóan ingadozik, de minek jó ez?)

2015. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csirkébe van vagy 110 kcal 10 dekába, ez aztán baromi sok
2015. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Paradicsomos húsgombóc is fagyaszthatatlan, a gombócoknak fura íze lett tőle.
2015. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Ugy tervezem, hogy 3-4 napra megfozok, sajnos ennel tobbre nem tudok, mert nagyon kicsi a fagyasztonk. Mindent muanyag dobozba teszek elore kiszamolva, hogy idot sporoljak. Sajnos, nagyon szeretem a hust, sokat meg tudnek belole enni, ezert kell nehe vm mas. 1200 kaloriat tervezek, ebbol 200-at lebicajozok.
2015. márc. 21. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

1200, de még 1800 kcal is mehet sport mellett, ha gluténmentesen, ch szegényen étkezel. Persze van akinek tényleg elég 1200 kcal.


Húsevéssel, hús szeretésével nem biztos hogy gond van. Az aki meg tudna ölni egy állatot, tudja mit jelent a húsevés, alapvetően tiszteli az életet.. az szerintem ehet is húst.

2015. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!