Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak? Mennyit fogok...

Mit csináljak? Mennyit fogok hízni? Nagyon durván bezabáltam tegnap 6000 kcal.

Figyelt kérdés

Kiszámoltam és komolyan mondom 6000 kcal ettem meg a gyomrom már majd ki durrant de még mindig ettem.

Pedig már majdnem 3 hete tartottam a diétám és fogytam is, de most szerintem visszahíztam az egészet. És még most is itt vár a sok csoki, keksz itthon és már megint ennék. Hogy kompenzálhatnám a tegnapi napot? És hogy álljak ellen a sok egészségtelen, hizlaló kajának?


2015. márc. 28. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Aznap kellett volna mozogni legalább 40 percet valamit.Most már mindegy.Ne egyél ma 1500 kalóriánál többet,és mozogj valamit.Amúgy miből sikerült bevinni 6 ezer kalóriát?!
2015. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem dobd ki azt amit nem lenne jó megenned, vagy inkább add egy koldusnak :)


Egy nap alatt nem tudsz ilyen mennyiségű zsírt elraktározni, a biokémiai folyamatoknak (trigliceridképzés, zsír elraktározása) időre van szüksége.


Gyorsabban is mehetne, ha mondjuk felmelegítenéd magad 70 fokosra, de akkor meg már az enzimjeid nem működnének és ezért nem történne meg. Úgyhogy hízáshoz és fogyáshoz is hetek meg hónapok kellenek, egy nap hiába eszi magát valaki kis híján halálra, korlátozott mennyiségű anyagot tud feldolgozni és eltárolni mindannyiunk teste. Visszafelé ugyanígy, lehet egész nap edzeni, keveset enni, de nem lehet akármennyi zsírtartaléktól megszabadulni :)

2015. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegnap egyébként szobabicikliztem 2x1 órát
2015. márc. 28. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor szuper,nem kell aggódni. ;)

2015. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az édességgel kapcsolatban rajtam az szokott segíteni, ha jól elzárva, elcsomagolva tartom (macerás legyen hozzáférni), ha ezt nem lehet, pl. a hűtőben van egy megkezdett torta, akkor legalább nincs mellette ott a kés is rögtön. Másrészt az is sikerülni szokott, hogy ha eszembe jutna enni belőle, akkor inkább csinálok tíz guggolást vagy ami tetszik. Az is segít, ha olyan tevékenységet csinálok, amibe nagyon belemerülök, pl. olvasás.


Sőt, nekem az a leghatékonyabb, hogy ha éhes vagyok, de nem akarok enni, hogy elkezdek főzni vagy csak pakolni, mosogatni vagy takarítani a konyhában. Persze figyelek közben, hogy ne kóstolgassak semmit. Nem tudom miért, de ha a konyhában tevékenykedem, elmúlik az éhségem (nem, nem azért meg el az étvágyam, mert olyan gusztustalan a konyhánk :-), de tény, hogy mindig van ott mit takarítani).

2015. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dobd ki őket, és ne tartsatok otthon ilyeneket :D Komolyan, ez a legjobb megoldás, legalábbis amíg nem elég erős az akaraterőd.

Mi is így csináltuk, még készételek sincsenek itthon, csak egészséges hozzávalók, így nincs olyan, hogy ránk jön az öt perc, és megyünk ki zabálni.

2015. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semennyit. Durván 9000 kalória egy kiló zsír, tehát levonod belőle a napi kalóriaszükségleted (amennyit a tested felhasznál), meg még pár százat (amit elégettél szobabiciklizés közben).


Amúgy meg ez azért van, mert a diétád túl szigorú, esetleg az akaraterőd túl kicsi. Kis mennyiségben belefér a csoki, ha megvan a kellő tápanyag, és nem kerülsz ki vele a kalóriamínuszból. Csak a bevitt kalóriák, és fehérjék számítanak fogyásnál.

2015. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!