Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jó így a fogyókúrám?

Jó így a fogyókúrám?

Figyelt kérdés
Március 12-én kezdtem, eddig 3,5 kg-ot fogytam. 1100-1200 kcal közt eszem. Arra törekszem, hogy minden nap megegyek minimum 45 g fehérjét, de általában mindig többet sikerül (legalább 55-öt). A szénhidrát 150 alatt van, a zsír pedig 40 g alatt. Mozgok, de nem sokat, mert trapa a térdem, szóval az ilyen intenzívebb dolgok nem mennek, gyógytornázni szoktam. 168 cm vagyok és 86,5 kg.
2015. ápr. 8. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Fehérje nagyon kevés. Mehetne 160 gramm is nyugodtan.
2015. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jobb napokon is csak 80 körül van. :/
2015. ápr. 8. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Zsír ne legyen sokkal 40g alatt, szükséged van rá. A szénhidrátot pedig jól tartod, de mindent kalkulálj bele, a zöldségeket is, ha így is fogysz heti fél-1 kilót (márpedig így van), akkor rendben van ez a mennyiség. A protein tényleg jó lenne növelned, mert ha túl kevés (márpedig az), akkor fenn áll a veszélye annak, hogy izomból fogsz fogyni - azt pedig te sem szeretnéd. Tudom, drága a hús meg a túró, de tényleg jó lenne növelni legalább 1g/testsúlykilogrammra, még kevés mozgás mellett is.
2015. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy drága, hanem az, hogy vegetáriánus vagyok. Egyáltalán nem eszek húst, halat se. Undorodom tőle gyerekkorom óta. Tejterméket, tojást, hüvelyeseket eszek minden nap. Meg rengeteg zöldséget és minimális pékárut, gyümölcsöt. Köretnek köles, árpa, lencse, csicseri, stb. Meg egytálételeket szoktam csinálni ebédre, ilyen vega kajákat. A számolgatáshoz a KalóriaBázist használom.
2015. ápr. 8. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:

A tojás teljesen jó. Amikor nincs itthon, na akkor vagyok bajban, bár a 60-70g fehérjét (legjobb tudomásom szerint nekem annyi a jó, persze van, aki szerint sok, van, aki szerint kevés... sokat olvastam utána s elégedett vagyok ezzel a könnyen tartható szinttel) olajos magból és zöldségből is beviszem, ha kell :) De ahhoz már alaposan oda kell figyelnem s ketogén diétában neccesebb is :P

Tojással sokkal könnyebb.


A zsír tényleg ne nagyon legyen 40g alatt, az úgy kb. a minimálisan szükséges mennyiség. Inkább az legyen magas, mint a szénhidrát, de fogyni viszonylag sok szénhidráttal is lehet, persze (bár én olyankor nem tudok kalóriadeficitet tartani és jobban is esik a kevés. kinek mi jön be).


Szerintem durván keveset eszel, de ha bírod és nagyjából beviszed a szükséges tápanyagokat, én nem szólok bele. De tényleg elég kevés, mozgás mellett különösen, semmiképp ne menj lejjebb, akkor se, ha lassul a fogyásod, ami egy ponton valószínűleg fog.

2015. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A zsír olyan 30-35 gramm szokott lenni, néha 40, de annál sosem több max 1-2 grammal. De ez elég ritka.
2015. ápr. 8. 14:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Agyilag érzem, hogy nem vagyok a toppon, kicsit lassú a gondolkodásom és ingerlékeny vagyok. Az elején 1500 Kcalt ettem, de 2 hétig nem fogytam semmit, és március 12-től kezdtem el ezt az 1200 körülit. Sajnos mozogni nem tudok többet, mert balesetem volt, és az utána következő depresszióban sikerült annyi csokoládét megennem, hogy fél év alatt felszaladt rám majdnem 40 kg. Most meg nagyon tetszik valaki, úgyhogy a motiváció megvan. Meg nem igazán szeretnék 44-es ruhákból bevásárolni a nyárra. Már a 40-es is jobban lelkesítene.
2015. ápr. 8. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Huhh, mindig sajnáltam ezt a típust. Én amikor annyit s olyan "hizlaló" ételeket ettem, amennyit csak bírtam, akkor híztam 1-2 kilót évente... Cserébe fogyni is extrém nehéz, a testem ragaszkodik a kalóriákhoz és morc, ha nem kapja meg. Be lehet csapni, de nagyon-nagyon nehezen. De mindenkinél van célravezető módszer, azt hiszem.


Ó, igen, ilyen motivációm nekem is volt, amikor megismertem a páromat, aki korábban gyorsan lefogyott... Sajna akkor még mit sem tudtam a megfelelő táplálkozásról.

Pedig az alapvető, egészséges akar lenni az ember, jó közérzettel, a karcsúság önmagában kevés...


Ahogy írtad, hogy miket eszel, az nem hangzik rosszul. Úgyhogy szerintem jó lesz ez így, sőt picit több kalóriával is fogynál, ha kicsit lassabban is.

2015. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem napi cirka 0,5-1 kg (2-4 nagy milka) elnasizott csokitól lehet, hogy te is meghíznál. :D
2015. ápr. 9. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!