Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ma nagyon rosszat tettem?...

Ma nagyon rosszat tettem? Nagy bajt csináltam? Lehet korrigálni?

Figyelt kérdés
1000 kalória korul eszem egy nap és ma valami elgurulhatott mert befaltam egy túrós táskát es egy vaníliás csigát pluszba es igy kozel 1700 kalóriát vittem be ma. Nagy gond ez?

2015. ápr. 16. 19:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az ember nem mozdony. Nem a kalória számít, hanem hogy milyen formában viszed be. Minél kevesebb szénhidrát a fogyás titka. "Valami elgurult", vagyis a szervezeted jelezte, hogy túl keveset eszel. Egy normális fogyókúra nem az éhezésről szól, hanem a minőségi táplálkozásról. Fehér kenyér és tészta helyett nyers gyümölcs, zöldség, nyers hús (kolbász)...
2015. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nem nagy ,gond. De 1#-es a kalóriabevitel nagyon is ,hogy számít, hisz nem mindegy ,hogy beviszel 3000kcal-t akár fehérjékből,zöldségekből vagy beviszel 1000kcal-t. A kalóriabevitel is ugyanolyan fontos mint a helyes táplálkozás, ha a kettő összhangban van akkor lesz sikeres a diéta!
2015. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lisztet máskor nem szoktam,de ajj ez a ma . Egyre tobbet gondoltam mar sok ideje az édességre es megjöttek:( az elejen olyan szepen tudtam h semmi ilyen most meg !!! :(
2015. ápr. 16. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen az étrended s mennyi kalóriára van szükséged, mit ettél még... Így nem tudhatom, Neked ez mekkora gond. Nekem alapos lenne így paleo keto mellett :D 1700 kalória nem tűnik vészesnek (főleg a tegnapi 2700-am mellett, ami extrém kivételes nap volt, nem is aggódom miatta egy szikrát sem, nem ettem félre, csak többet).

Az összetétel már neccesebb. A plusz ételek nem a legjobbak, finoman fogalmazva, remélem, a többi jobbféle volt.


1000 kalória viszont durván kevés, nem csoda, ha többre vágysz. De az ne ilyesmi legyen, ha lehet.

2015. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Zabpehely,alma,túró,tojás,sonka,brokkoli,káposzta,csirke volt a többi
2015. ápr. 16. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Én jobban aggódnék a helyedben a napi 1000 kcal miatt. Ez betegesen kevés, ez nem normális étrend az tuti.
2015. ápr. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De hogyha pl megnovelem a napi 1000-t 1300-ra akkor a +300 miatt nem lesz hízás ha eddig kozel 1 hónapig 1000 kalória lett elfogyasztva? :) mert ettol felek. Amugy heti 3 szor 50 percet taposó gepezek es 50 percet súlyzós edzést csinálok meg egyszer uszok egy órát. Emellett heti 3 tesiora pluszba es sokat is sétálok egy nap. Am 15/fiu vagyok es 88 kilogramm és 172 magas
2015. ápr. 17. 05:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Úristen, tinédzser kölyök, magas is, mozog és 1000 kalóriát akar enni...


Honnan szedted ezt a f...ságot? Csak gratulálni tudok. Ha így folytatod lesz még pár falásrohamod barátom.


Az a nagy gond, hogy ilyen borzasztó hülye módszerrel akarsz fogyni. Ha ezt csinálod tán örökre túlsúlyos leszel.

2015. ápr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én értesítem a rendőrséget. A társadalom érdekében, ez nem ellened irányul.
2015. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úristen. 15 éves fiúk tipikusan nem tudnak eleget enni, kicsi se vagy, mozogsz is és félsz, hogy 1300-tól hízol... Oké, vannak hízékonyabb fajták, de ez így ezért durva nekem. (Ah, 15 éves kor... Akkoriban ipari mennyiségeket ettem, alacsonyabb lányként és nem híztam, csak tartottam a pici feleslegemet, ami egész kiskoromtól volt...)


Az anyagcserelassuláshoz pedig annyira nem értek, mint szeretnék, kevés konkrétummal találkoztam e téren... De aki 500-at eszik, az a 800-tól fél... Ez butaság.

Ennyire durván nem tud lelassulni az anyagcsere. 1300 kalóriával s 88 kilósan semmiképp nem hízhatsz, sőt, fogynod kell, ha nem vagy fényevő. Az még mindig elég kevés, én konkrétan rosszul lennék olyan kevés evéstől (pedig alacsonyabb, jóval kisebb súlyú vagyok, nem is fejlődésben levő ifjú s nem mozgok sokat), az én szervezetem elég akaratos, ha az üzemanyagáról van szó, ami okos dolog a részéről...

Valamit lassulhatott az anyagcseréd, de annyira nem vészesen. Nem árt az óvatosság, nem mondom, hogy azonnal menj fel mondjuk 2000-re, de 1300 az nem tűnik rossz ötletnek számomra.


Nem tudom, mióta csinálod, milyen eredménnyel. 1000 kalóriától elvileg elég tempósan fogynod kell...

2015. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!