Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 40 percet biciklizek, és...

Napi 40 percet biciklizek, és figyelek az étrendemre is, kb.1400 kcal-át fogyasztok. Szerintetek egy hónap alatt mennyit tudok leadni?

Figyelt kérdés
177 cm magas vagyok, és 95 kg.

2015. máj. 3. 09:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%

a biciklizgetés nem sport, hanem hobbi

súlyzós edzés vagy semmi

2015. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, mennyit égetsz el, így passz. A nemedet sem tudjuk. De ez kevés kalória, fél-1 kilóra számítanék. De ez nagyon kósza becslés, némi ismeretből és 2 teljesen más súlyú emberből extrapolálva, akiknek nem lassú az anyagcseréjük...

Én alacsonyan és 64 kilósan elég határozottan fogynék ilyen kevés evés mellett, mozgás nélkül is, persze jobb vele.

2015. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:

Ha napi 40 percet bringázol, akkor már jó messze lehetsz az otthoni hűtőtől. Emiatt fogyhatsz esetleg.


Máskülönben nem, mert a bringa ezen a szinten nem sport, hanem közlekedési eszköz.

2015. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Itt azért pár ember rohadtul el van tévedve, mert nem mind1, hogy 40 perc nagyi tempóban megy, vagy esetleg versenybiciklivel tekerve. Azért azt megnézem neked, amikor 40-el mész, azt kitartod 40 percig és az nem sport kategória...
2015. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Valamennyit éget azért a biciklizés, de inkább az 1400 alacsony volta miatt gondolom én is a fogyást...

De persze milyen biciklizés, nem mindegy,hogy az ember 15-tel csorog sima aszfalton vagy felteker 20 fokos földutas emelkedőn :) OK, ez utóbbi speckó eset, nekem nem is menne, ez a 3 sebességes amúgysem jó emelkedőkön, de én se vagyok formában.

A hegyi biciklizés a legkalóriaigényesebb sportágak egyike, úgy tudom s hihetőnek látszik :) Csak úgy biciklizgetni nyilván jóval kevesebb, de sokat jelent. A párom bicajjal jár munkába és bizony megérzi, hogy több kalóriára van szüksége úgy (16km, némi szintemelkedéssel).

Én is megérzem a 2 óra gyaloglást, azok szinte mindig létrehozzák vagy elmélyítik a kalóriadeficitem :)

2015. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kell így leírni a biciklizést?


Nagy túlsúllyal, a séta, a bicikli, és az úszás az, ami kezdő sportként szóba jöhet!


Én is biciklizem (diéta mellett). Napi 1.500 kcalt viszek be + amennyit a kalóriabázis kijelez lassú tempós biciklinél, még annak is a 80%-át beviszem. Mondjuk közepes tempóban nyomom inkább, de direkt nem azzal számolok. Heti 4-szer megyek kerékpározni, alkalmanként 20-40 km között.


3 hét alatt -4 kg-nál tartok!


Aki szerint a bicikli semmit sem ér, annak ajánlom a figyelmébe ezt a pár cikket:


1. Na jó, ez kerékpáros oldal, tehát lehet mondani, hogy elfogultak:


[link]


2. Ezt az oldalt gondolom nem kell bemutatni, nem bulvár:


[link]


3. Ez nem konkrétan a kerékpározásról szól... ez egy direkt tartós fogyással járó életmódváltással foglalkozó team prospektusa. Ajánlom figyelmébe azoknak a 11. pontot, akik szerint a súlyzós edzés többet ér, mint a kerékpár:


[link]


4. Egy cikk a sport szemszögéből:


[link]



Viszont egyetlen olyan szakirodalmat sem találtam, sem fogyókúrás oldalon, sem sportoldalon, sem orvosi szemszögből, amelyik azt mondaná, hogy nem hatékony!

2015. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

bírom az ilyen hozzáértő cikkeket... a biciklizés jó lehet, például annak idején vert-eztem bmxen na az mozgás igen, de a legtöbbeknél a biciklizés csak sétabicajozást jelent, legkönnyebb fokozat lejtmenet...


a súlyzós edzésben nem maga az edzés a poén, hanem a metabolikus folyamatok óriási energiaigénye (ezért kell rendesen enni mellé, nem ilyen nőimagazin diet eket folytatni)

2015. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

#7: ez OK, de a súlyzós edzések alig égetnek zsírt, inkább a szénhidrátigényük nagy!


Egy életmódváltás kezdetén pedig inkább a zsírt szeretném égetni... hiába erősítek izmot, ha a zsír eltakarja!


Na meg azt se felejtsük el (teljes mértékben magamból indulok ki), hogy ha valaki komoly túlsúlyt halmoz fel, annak az addigi mozgása, így az erőnléte is a zéróval egyenlő. A mozgás intenzitását pedig fokozatosan kell felépíteni, hogy egyrészt ne terheljük le az ízületeket, másrészt az elhájasodott koszorúerek miatt ne kapjak szívrohamot edzés közben!


Orvos segítségével váltok életmódot, pont a fentiek miatt. Az ő javaslata: előbb séta, majd kerékpár, úszás, utána csak a futás (kocogás), és csak a legvégén a komoly súlyzós edzések, amikor már alakformálásról, és nem zsírégetésről van szó.

2015. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzés nem éget sokat, tipusan nem hosszan nyomja az ember... Igaz, a kérdező nem is biciklizik hosszan. Van egy 360 gyakorlatos súlyzós válledzésem, az 20 perces. Lövésem sincs, mennyi kalóriát égethetek vele (nem sokat, kis kezdő vagyok, könnyű súlyzókkal) vagy hogy hogyan hat az anyagcserémre vagy bármire... De mérsékelten szórakoztató és a súlyzós edzés szerintem arra van fogyáskor, hogy emlékeztessük az izmokat, hogy kellenek, illetve kezdőként még akár egy csöpp izmot szedjünk fel akár fogyás közben. De inkább az első, ahogy súlyt vesztünk és nem kell annyi izom ahhoz, hogy megmozgassuk, nehogy leépüljenek. Megjegyzem, ezek csak a kósza gondolataim (s eleve ritkán súlyzózom, mert lusta netfüggő vagyok), lehet, hogy az én szintemen tök felesleges ilyenekkel foglalkozni. Nem baj, nem árt szoktatni magam a súlyzókhoz, később jól fog jönni.

De nem azzal fogynék, az tuti.

Biciklivel sem, mert gyalogolni szeretek. No, az sokat tud segíteni és kalóriát is lehet vele égetni :) Sokkal többet, mint amire súlyzózással lennék képes, hisz azt nem tudnám órákig nyomni, mint a túrázást egy csinos hegyen.

2015. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A kulcs a kalóriaszámolgatás!

Mindent mérni kell!

Ha ez meg van , mindent amit csinálsz a javadat szolgálja.

Ha 1400-at eszel akkor legyen az 1400 kcal, ne több.

Ha mindent jól betartasz akkor 4-5 kiló simán lemegy éhezés nélkül.

2015. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!