Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy napra ez nem sok?

Egy napra ez nem sok?

Figyelt kérdés

Nehany napja nagyon keveset eszek, kezdtem is fogyni.

mai adagom: 1 tanyer husleves, 2 szelet rantotthus, 1 db 50grammos kitkat csoki.


Fogyok ha csak ennyit eszek ma?


Koszi:)


2015. máj. 3. 14:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A szervezetem nem hülye, semmi baja nem lenne napi 1 étkezéssel sem, hisz rendszeresen kap, jó összetételben ételt. Rengetegen fogynak kevés étkezéssel... Sokak CSAK úgy tudnak. Nem is egészségtelen, ha az embernek nem kifejezetten KELL sok kis étkezés valamiért. Biztos van, akinek pici a gyomra vagy tudomisén.


Eszemben se lenne napi 5-ször enni. A fogyásom alatt eleinte 3-szor ettem, majd amikor megállt a fogyás, 2-re váltottam, folytatódott (mást is változtattam, de az étkezések számának csökkentése is kellett. sokkal jobban érzem magam így, kényelmesebb).


A párom mindig 2 étkezésre váltott 3-ról, ha fogyni akart, ez mindig kiválóan be is jött neki, mert ez kalóriadeficitet hozott létre, akárcsak nálam.


Szénhidrát. Akármit is mondtok, 60-70g ch (vagy amennyit eszik, mert ez csak egy tipp, ahogy korábban írtam) nem rengeteg, a legtöbben sokkal többel fogyóznak. Igen, a cukor nem ideális, a glutén se, de csak emiatt nem fog nem fogyni.


S máig nem értem, hogyan képzeli valaki a negatív energia tartalékolását. Ha a test anyagából kell elvonni, hogy működjön az ember koplalás mellett, akkor a test a saját anyagából von el, nem pedig beépít és fényből él. Az emberiség döntő része nem tud fényből élni, azt hiszem, legalább ennyit biztonsággal állíthatunk.

Aki koplal, az lefogy, erre elég sok példa volt a történelem folyamán... Haláltáborok, kísérletek, elszántan fogyózó tinik, anorexiások, természeti katasztrófa, háborúk, betegségek... Senkiről nem tudok, aki a rossz, elégtelen étrend mellett hízni kezdett volna... Akik ehetnének rendesen, de buták és szinte cukron élnek, de abból nem tolnak be elég kalóriát, azok is lefogynak. Nyilván.

2015. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azért írtam a napi 5 étkezést, mert nekem bevált. már el se tudom képzelni azt, hogy ne 5x egyek. Ma is már 4 órakor korgott a gyomrom, pedig a régi 3x-i étkezésnél sose korgott. Akárki akármit mondjon, szerintem nem normális a napi 1x-i étkezés. És az inzulinszint? Egyáltalán hogy lehet bármilyen tevékenységet végezni úgy hogy 1x eszel egy nap.


Fogyni amúgy se úgy kell, hogy koplalsz. Ja persze fogysz, de aztán kétszer annyit hízol vissza, ha visszaállsz a régi adagra.

Sportról gondolom még senki nem hallott.

2015. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem szuper a napi 2 (sokszor inkább másfél) étkezés, de sosem mondtam senkinek, hogy ne egyen 5-ször, ha neki az a jó. Ez is OK, az is.

Hogyhogy mi van az inzulinszinttel? Nem vibrál egy csomót, mint az ötszöri étkezésnél, hanem nyugszik békében, főleg , ha időszakosan böjtöl az ember.

Az energiával semmi gond, csak sajna nem sportolok, nem fizikai munkát végzek, a max, amit csináltam, az pár óra sittlapátolás, majd reggelizés. Sokkal rosszabbul ment volna, ha nem várom ki a tizenpár órát a vacsora és a reggeli között. S akkor még nem is ettem kevés szénhidrátot. Csak sok zsírt, plusz nem vagyok éhes reggel és kész, ilyen típus vagyok.

Aki éhes, egyen bátran.


De a párom reggelizős. Felkel, elbiciklizik munkába, 2-3 óra könnyű fizikai munka, reggeli (800-1200 kcal), 5-6 óra könnyű fizikai munka, biciklizés haza, ebéd (a reggeli méreteiben vagy kicsit több), csinál ezt-azt, kis vacsora, nem sokkal később pedig lefekszik. Mi ezzel a baj?

Mindketten mennyiséget eszünk egyszerre. NEM lakom jól pici étellel, próbálhatok bármit. De ha jóllaktam,nem éhezem meg hamar. Nyilván sokat eszem egyszerre, de azt kevés alkalommal (2 már sok, ha fogyni akarok nem nagyon aktívan, de azért össze tudom hozni).


No, én vagyok a természetesen kevésszer sokat és kisebbfajta evési ablakban evő, nekem ez esik jól.

De sokan évtizedek igerőltetik a napi 5-ször evést, majd átállnak napi 2-3-ra és boldogok, fogynak és el sem akarják hagyni többé. Ilyen is van.

De simán lehetnek természetesen sokszor picit evők, akiknek csak így jó, sok ételtől csak megfájdulna a hasuk.


Van, amikor én is sokszor eszem, illetve egyszer elhúzódva. Nem tudom, minek nevezzem, ha minden órában bekapok valamit. De ezt csak pár órán át egy nap, a számomra elég természetes, sosem erőszakolt evési ablakomban.


Miért kéne keretek közé szorítani az embert ilyen téren, ha a saját rendje neki jó s nem árt vele senkinek?


S ha én sokat eszem, akkor sem esélyes egy túl nagy vércukorszintnövekedés... Mert nem úgy eszem.

2015. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!