Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jó alternatívának számít a...

SugarCat kérdése:

Jó alternatívának számít a kenyér és pékáruk helyett a puffasztott rizs?

Figyelt kérdés
Eddig barna kenyeret és teljes kiőrlésű termékeket fogyasztottam,de kalóriacsökkentés végett áttértem a puffasztott rizsre.Reggelire eszek 2 szeletet(mellé sok zöldség,csirkemellsonka),illetve délután vagy tízóraira is megeszek egy-két szeletet.Szerintetek melyikkel járok jobban,ha továbbra is barna zsemlét/kiflit fogyasztok,vagy a napi 3-4 szelet puffasztott rizzsel?

2015. máj. 9. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A rizs a jobb. Nincs benne glutén és bár ugyanolyan szénhidrátbomba, jóval kevesebbet szokás belőle enni puffasztott formában, de lehet, hogy még főzve is, a sok levegő, a főzöttnél pedig a víz segít valamit. Így többnek hat.


Az ebéded persze azért legyen kalóriadúsabb és fehérje és zsír is legyen benne, gondolom a felsorolt szendvicseknél a felvágott csak dekoráció, úgy értem, pár szelet, amiben nem sok akad.

2015. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100 gramm fehérkenyérben kb 200 kalória van, mg 100 gramm puffasztott rizsben 350 gramm.... Ez minden csak nem kalóriacsökkentés. Ha puffasztott rizsből tudsz keveset enni akkor bármiből tudsz.
2015. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* 350 kalóriát akartam írni. Egyébként nem minden a kalória, számít a tápérték és a felszívódás is. Ebből a szempontból valóban jobb a rizs.
2015. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból igen, hogy gluténmentes. Illetve ha kevesebbet eszel belőle, és így jobb lesz a ch beviteled (fogyáshoz jó mennyiség) akkor tényleg jó alternatíva.
2015. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2: Nem, rengeteget számít a sűrűség... Sok ember ugyanúgy tudja pufirizsen enni a szendvicsfeltétjeit, mint kenyéren s a rizses verzió kalóriatartalma jóval kevesebb így. (Most csak azt nézem, hogy "lelkileg" és térfogatilag egy szelet valami, mert amúgy kevesebb kalóriával nem lakik úgy jól az ember.)

A kérdező is ilyesmit ír, 3-4 szelet pufirizst eszik sez napi több alkalom. Gondolom, nem 1/4 kiflit cserél le egy szelettel... Úgyhogy van kalóriacsökkenés, miközben nem tart kevesebb ideig az evés, sőt. S még humorosan ropog is (szeretem a ropogós cuccokat, nekem magropogósom van, megunhatatlan számomra).


Ettem már életemben kenyeret és pufirizst is. Nagyságrendekkel könnyebb és gyorsabb a kenyeret enni. Míg 1 deka pufirizs egy csomó és elvagyok vele, 1 deka kenyeret meg se látok. Ez rengeteget tud számítani.

Az egybepufirizs szerintem borzalmas, így abból eleve nem vinnék be semmit, én a szemes barna pufirizst eszem néha, édesen elropogtatva, mézesfűszer, kókusztej, miegymás.

2015. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!