Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriadeficittel...

Mennyi kalóriadeficittel lehet 2-3 hónap alatt 6-8 kg-ot fogyni izomtömeg csökkenés nélkül?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy ahhoz, hogy az izomtömeg ne csökkenjen (akár nőljön is) ahhoz edzeni is kell a diéta mellett. De hogyan épül az izom, ha közben kevesebb kalóriát viszek be, mint amennyit elégetek? Valaki elmagyarázná ezt, aki ért hozzá?


20/F, 75-77kg 180cm (aránytalan, ami testtömegem van az zsírból van, nem izomból..)



2015. máj. 19. 07:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a 5-8kg fogyást a zsírra értettem, ha közben pár kiló, vagy akár ugyanannyi izommal gyarapodnék, és az összsúlyom nem változik, azzal nyilván nincsen semmi baj, hiszen nem vagyok nehéz..

És milyen értend kellene ehhez? (kalóriaszám, Szénhidrát-fehérje arányok), illetve milyen intenzitású edzés?

2015. máj. 19. 07:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek a zsírnak kéne eltűnni sporttal és étkezéssel.

Ha ez eltűnt akkor jöhet a sok fehérje sport és lesz izom.

2015. máj. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 kg zsír az kb -7000 kalóriával tűnik el. Magyarán úgy kb 56000 kalóriát kéne elosztani minuszba a 2-3 hónap alatt.


Ha 2 hónap alatt, akkor kb 925, ha 3 alatt akkor kb 625 kalória napi deficit kéne. Szerintem a 3 hónap sokkal kényelmesebben megoldható, de vigyáznod kell, hogy végig kövesd mind az étrendet, mind az edzést.



Kajálás a következő: sok protein, sok szénhidrát, nem túl sok zsír, ha zsír az a telítetlenek közül (ilyen az oliva olaj, avokádó stb).


Fontos, hogy minnél jobb minőségű kalóriákat vigyél be a testedbe. Lehet napi 2000 kalóriát két Big Macből összehozni, amiben nincs semmi tápanyag. Vagy össze lehet hozni sok zöldségből és fehér húsból, amiben mindenféle vitaminok és ásványianyagok vannak.


Úgy tudod megakadályozni, hogy az izom épüljön le, hogy nem éhezteted magad, és súlyt is edzel, nem csak kardiót. Mondjuk heti szinten felesbe jó lenne. Pl 2 kardió, 2 súlyzós edzés.

2015. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.



A kalória bevételed kb 25-30%-a legyen protein, kb 5-10% zsír és a maradék az szénhidrát. A zöldségek valahogy egyikbe se tartoznak annyira, kivéve a keményítős zöldségek, amik szénhidrátok. Gondolok a répára, kukoricára, burgonyára, minden gyökérre.


Beírtam az adataidat pár websitera, és ezeket az adatokat kaptam a kalóriádról:


1800 kalória kell a testednek, csak hogy funkcionáljon. Ekkor már nem keltél ki az ágyból, nem mozogsz, még pislogni se pislogsz.


Utána, ha soha nem mozogsz, csak éled az életed egy kis sétával, elmész suliba, munkába, ahol ülsz, akkor kb 2200 kalória kell a testednek, hogy ugyanabban a súlyba maradjál.


Tehát én azt mondanám, hogy heti mondjuk 4 edzéssel, egyél napi 1800-2000 kalóriát, és jó kéne, hogy legyél.


Azokon a napokon, amikor kondizol, akkor egyél mondjuk 2000-et, másokon pedig 1800at.


Sok sikert!

2015. máj. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A makrotápanyagok arányát magadnak kell kitapasztalnod, a különböző típusúaknak más kell, a testépítős témakör tele van ilyenekkel, elég köztudott dolog.

Plusz elég szokatlan arányokkal is lehet szálkásítani és tömegelni is... Nem mindenki van oda a sok szénhidrátért. Megfelelő mennyiségű fehérje és egy minimális zsír persze szükséges.

2015. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!