Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így kb hány kalória? Mit...

Ez így kb hány kalória? Mit gondoltok erről az étrendről?

Figyelt kérdés

16/l, 161 cm/59 kg


Arra gondoltam egész nap 2 liter ásványvizet, ízesített vizet (Jana) innék.


Reggeli: 1 szelet abonett kenyér + 1 szelet csirkehús (felvágott) + 1 egész paradicsom és uborka (talán tojás) + 2 dl kávé cukor nélkül (fekete + tej)


Tízórai: 1 pohár görög joghurt/1 natúr joghurt + 1 alma vagy két jó reggelt keksz


Ebéd: leves, és főételnek olyasmire gondoltam, amiben van zöldség, a köret maximum rizs, 2 szelet sovány hús és mellé 2-3 dl gyümölcslé


Uzsonna: 1 alma + jó reggelt keksz vagy müzli


Vacsi (6 előtt): 2 jó reggelt keksz, saláta (öntet nem)


Mit gondoltok, jó lenne ez így? Azért állítottam össze egy ilyen étrendet, mert ezt meg lehetne valósítani suli mellett, mert 6-kor kelek, és kb fél háromra érek haza.

Tehát ott ebédelek fél 2 körül, és miután hazaérek kb két óra múlva uzsonnáznék. De talán a vacsi el is maradhatna, mert ha 4-5 körül uzsonnázok szerintem vacsoráznom nem feltétlenül kell. Mit gondoltok?


Hozzá tenném, hogy ehhez fél órát tornáznék itthon. Ha tudtok tovább jó tanácsokat adni, örömmel elfogadom. Köszi előre is!



2015. máj. 22. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én is hasonló paraméterekkel indultam mint te.

A reggelit és a vacsit megcserélném a helyedben, délután este már nem tanácsos kekszet enni, se gyümölcsöt (az uzsid is válthatnád salátára.

A 6 előtti vacsora butaság, amennyiben nem 9 körül fekszel le aludni, az utolsó étkezésed (aminek ildomos fehérjében dúskálnia) legyen a tervezett alvás előőt 3-3,5 órával.

Milyen tornára gondoltál?

2015. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az ízesített vizet, a gyümölcsleveket és a kávét szerintem vedd ki az éttendből. Helyette mehet a sima víz és a zöld tea cukor nélkül.


Ne egyél ennyi jó reggelt kekszet. Tízóraira, uzsonnára még oké, bár az egyiket kivàlthatnád csak gyümölccsel, de vacsorára nem kell. Helyette mehet megint abonett, egy-két szelet csirkehússal. A vacsora ne maradjon el. Ha 2-kor eszel, akkor 4 kor uzsonnázhatsz, 7-kor meg vacsorázhatsz. A '6 után nem eszünk' hülyeség. Persze ne csülköt egyél, de egy könnyű vacsora 6 után is siman mehet és így az idővel is jobban kijössz.

A fél óra elég kevés, átlagban 40 perc mozgás után kezdődik el a rendes zsírégetés. De persze ha csak ennyire van időd akkor ez is jó, de a napi 1 óra jobb lenne. Mit tornáznál?

2015. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Norbi aerobikra gondoltam, valamint egy elég kemény gyógytorna "feladatsort" kell mindennap csinálnom ami alapból fél óra. Ha ehhez még Norbiznék, szerintetek az úgy jó?


A kávéval kapcsolatban: úgy hallottam, hogy jótékony hatással bír a szervezetre és nem baj ha diéta közben fogyasztom. Napi 2x2 dl-t szoktam inni, azt tervezem hogy lecsökkentem 1-re. Cukor nélkül iszom, teleöntöm tejjel (suliban veszem).


A teát nem bírom cukor nélkül, ez a gondom vele. A zöld tea már nagyon durva :D Megpróbálhatom. Milyenre gondoltok a teával kapcsolatban, ha zöld (pickwick, lipton? Amúgy a gyümölcstea cukor nélkül (még egész elviselhető) nem túl tanácsos?

2015. máj. 22. 16:40
 4/15 anonim ***** válasza:

Kezdheted Norbi aerobiccal, de néha erősítéseket is végezhetsz. A gyümölcsteáról nem tudok nyilatkozni, én Pickwick zöld teát iszom. Cukor nélkül sem rossz! Csak kell bele citrom és akkor jobb az íze.


A kávéról nem olvastam semmi jót, elég egészségtelen, ha ki tudod hagyni, akkor érdemes anélkül megpróbálni.

2015. máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A rendes leveles teák finomak, persze nem egyformák és ízlés kérdése. A rendes teát nem ízesíti az ember, maximum az Assam kap pár csepp tejet, mert az igen erős fekete tea.

De simán lehet gyümölcsteát is inni, persze.


A kekszet én sem ajánlom.


Akkor vacsorázz, amikor neked jó s már nem éhezel meg utána, semmi értelme erőltetni, hogy korán legyen.

2015. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem nagyon teázom, de a mentatea például simán iható cukor nélkül is, de a Herbária lúgosító teája is finom (mielőtt írnátok, nem hiszek benne, csak az illata nagyon megtetszett, ezért vettem). A gyógynövényes teáknál figyelni kell a hatásokra is, nem szabad túl sokat inni belőlük stb.


A Jó Reggeltről annyit, hogy több benne a cukor, mint a háztartási kekszben, de még a vaníliás karikában is kevesebb van.

2015. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez nem tűnik soknak, de ami nem sok az még lehet nagyon szar.


Ha keveset eszel, akkor miért nem minőségi ételeket eszel? Mi értelme nem túlzásba vinni a zabálást (tehát odafigyelni a testedre) ha közben meg tápanyaghiányod van, és emiatt fog tönkremenni a tested?


Miért eszel ilyen cukrozott édességeket (jó reggelt keksz) meg abonettet? Éhezők esznek gabonákat, úgy is néznek ki. PEDIG KEVESET ESZNEK ŐK IS!


Zöldség, hús, olajos magok, ezeknél jobbat nem találsz..

Joghurttal, keksszel, kenyérrel (ha abonett akkor is csak kenyér, ha kevés akkor is csak (kevés) kenyér )


Rizzsel is csak üres kalóriát viszel be.


Persze ettől még fogyhatsz ezzel, ha megvan a kalóriadeficit, ilyen szempontból jó lehet. Csak talán több értékes, értelmes anyagot kellene magadhoz venni.. fölösleges kaják, kekszek helyett.

2015. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Quenta válasza:
A vacsora:1 alma + Víz
2015. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vacsora 1 alma + víz? Fogyókúrázni akar nem koplalni. ..
2015. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Formálisan: vacsorázni sem kellene, a vízivás az nem evés, 1 alma + vagy - meg keveset számít, hagyható is lenne. A cukortól csak éhesebb lesz az ember estére, elalvásig.
2015. máj. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!