Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért hízok vissza 2 nap...

Miért hízok vissza 2 nap után, lehet hogy nem is a zsírt égetem hanem csak a glikogénraktáraimat?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja számolgatom a kalóriákat és úgy néz ki hogy fogytam 2 és fél kilót.

De múltkor 7 napig 1200-1400 kalóriákat ettem csak szépen le is ment fél kiló erre fő mikor 2 nap ettem 1600-1700 kalóriát utána akkor az a fél kiló vissza is jött.

Mindig vissza áll a súlyom a 65 kilóra, miért?

67 kilóról indultam, 64 kiló volta legkevesebb amit mértem.

Mégis már lassan 1 hónapja hogy mindig vissza vissza ugrik 65 re.

Lehet hogy tartanom kéne az 1400 kalóriát és nem többet enni?

Lehet hogy az 1-2 nap is elronthatja az eredményeimet, ilyenkor nagyobb a szénhidrát fogyasztásom is.

Lehet hogy a glikogénraktáraimat ürítem csak ki és nem is ég a zsírom mert nem tartom elég hosszan az 1400 kalóriát?



2015. máj. 25. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:

"mikor 2 nap ettem 1600-1700 kalóriát utána akkor az a fél kiló vissza is jött."


Fél kiló az széklet a belekben, nem a szövetek, zsír mennyiségét tükrözi.


Ehetnél 1400-1500 kcal körül, ha gyakorlatilag nincs többre szükséged. De mennyire minőségi az étel amit eszel?


Gabonaevéssel, tejtermékek fogyasztásával nagyon nehéz fogyni, nem 1200 hanem 1000 kcal-os étrendeken vannak nők, hogy egyáltalán fogyjanak kicsit.. teljesen megborul az anyagcseréjük a túl magas inzulinszint miatt alig megy a fogyás.

2015. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

2 napja nem iszom csak tejet, egyébként minden reggel 2-3 dl tejeskávéval szoktam indítani a napot.

Én is gyanakodtam a tejre de nekem elég tápláló volt hogy reggel 6 kor megittam és majd csak 8-9 óra fele reggeliztem.

Mindent eszek csak sokkal kevesebb mennyiségeket és savanyúsággal pótolom a mennyiséget.

Pl ma 3 db tükörtojást fogok megenni 200 gramm savanyú uborkával reggelire.

Sóska főzelék 6 dl 2 evőkanál cukorral.

Ebédre 100g rántott hús,100 g rántott gomba, 100 csalamádé.

1 liter húsleves.

Vacsora 2 tükörtojás.

1259 kalóriának számoltam.

De ezzel megint fogok fogyni ha így csinálom.

De ha már a kalória felszalad 1700-ra akkor jön a fél kg plusz.

Valamiért szorulásom van, lehet a sok tojás miatt?

2015. máj. 25. 08:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kínozd magad, inkább sportolj
2015. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bizony a mozgás, a sport csodákra képes. Sőt ha igy folytatod lehet hogy nagyon megfogsz hízni.
2015. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A bocik is tejet isznak, és szép nagyra nőnek. Jól feltolja az ő inzulinszintjüket is.


A gond a tejjel és a cukorral van.


Eszed a tojást, zöldségeket, ezek jó ételek. De mellette beviszed a tejfehérjét, fölöslegesen a cukrot. Ezt megteheted: mert így döntesz.

Megteheted: ha ektomorf vagy és így is egészséges vagy, karcsú vagy..


Nem teheted meg, ha fogyni szeretnél :)

2015. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, a tejet és cukrot inkább hagyd. A cukrot oly könnyű kihagyni, egy jobb édesítőszer is sokkal jobb választás... Ideálisnak azokat sem tartom, de néha beleférnek, amíg az ember nem szokik le az ilyesmiről - ja, ez a saját életemre vonatkozik, lehet, hogy ez a hozzáállás sokaknak szigorú, viszont itt fogyásról van szó, alap, hogy nem eszünk cukrot, bár én fogynék vele, amíg kalóriadeficitben vagyok. Lehet, hogy Te másmilyen vagy, mindenesetre semmit nem bíznék a véletlenre s már csak egészségügyi megfontolásokból sem ennék cukrot...


Ez a visszaugrándozás mennyire ismerős... Egy időben a testem odavolt a 69 kilóért. Ha véletlenül fogytam 3 kilót, semeddig se tartott neki visszamászni... Hízni nem igazán tudok, ha csak annyit eszem, amennyi jólesik, de fogyni se egyszerű. De ha megfelelő mértékű a kalóriadeficit, akkor megy, ahogy illik neki.


Ilyen pici evéssel fogynod kéne zsírból, persze nem ismerem a tested jellemzőit, anyagcseréd sebességét, a test pedig igencsak bonyolult módon működik, sokunknak előnyös, ha nagyon jól megválasztjuk az étrendünket, hogy ne kavarjon be a sokszor magas inzulinszint, ez az egészségünk miatt sem árt, nekem pedig elengedhetetlen is a kalóriadeficit eléréséhez. Szeretek szinte mindig jóllakott lenni.


Fogalmam sincs, Nálad mi történik, túl kevés is az infó. De én bizonyára megnézném az étrendemet és variálnék valamit, hátha segít.

2015. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma megmértem magam 3 nap elteltével és ismét 64,5 kg vagyok 3 napja 67,9 kg voltam.

Ezek szerint nagyon befolyásol hogy mit és mennyit eszik az ember.

2015. máj. 29. 08:06
 8/9 anonim ***** válasza:
ezek szerint
2015. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha megiszol 2 pohár vizet vagy elmész WC-re az simán okoz fél kg differenciát. Egy napon belül simán lehet 1 kg különbség és a mérleg sem egzakt értéket mutat.


Havi átlagos fogyásban kéne gondolékozni. Havi 1-3 kg csökkenés értelmes és reális. És az is szakszosan fog lemenni.


Előzőek fényében egyszerűen ostobaság az "1-2 nap elrontja az eredményeimet" kijelentés.


Hosszabb időben és sok mérést átlagolva lehet értelmesen nyilatkozni erről.


1400 Kcal már nem olyan sok, akkor sem ha nő vagy (a férfiak többet égetnek, mitn a nők), de ha nem akar hónapok alatt sem lejjebb olvadni, akkor erősen gondolkodnék a helyedben némi mozgáson is... Lassú kocogás, séta km-enként 100 Kcal simán van.


2-3-4 km-ekkel kezdesz, aztán ha már megyegetnek a 6- 8-ak akkor már nem lesz nehéz negatívba vinned az energetikai mérleget... :D

2015. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!