Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van az hogy mióta...

Miért van az hogy mióta sokkal egészségesebben eszem azóta ha becsúsznak zabálós napok úgy hízok mint a malac, pedig előtte csak szinte csokin éltem?

Figyelt kérdés

Január 1-től figyelek oda hogy több táplálóbb ételt egyek.

Fogytam vele pár kilót aztán , ha pár nap becsúszik hogy megeszek 1-2 tábla csokit vagy süteményt vagy üdítőt vagy több mint 2 szelet kenyeret ,egyből rohamosan jönnek vissza a kilók pár nap alatt, amit hetek alatt tudok csak szintre hozni.

Amikor nem ettem tojást napi szinten hanem csak hetente 1 szer és sütiket nasikon csokin, tésztán , palacsintán éltem akkor is ilyen súlyban voltam és nem híztam vele, most meg minimálistól is hízok.

Felborult az emésztésem vagy mi történt?

5 hónap tudatos odafigyelés alatt , a kilók föl le szaladgálnak.



2015. máj. 28. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A szervezeted átállt takarékos üzemmódba.

Van egy jó hírem: NEM fog visszaállni.

Ezért kell jól meggondolni a fogyókúra módját.

Így, ahogy csinálod, nagyon el lehet hízni.

2015. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hogyan kell csinálnom akkor?

Ha egészségesen eszem 1500-1600 kalóriát igaz hogy mozgás az nagyon csekély, de az étrend az okés.

Nem eszem olyan sok kenyeret sőt szinte alig van hogy 1 hétig nem is kívánom a kenyeret, ha nem puha ha nem vonz az illata akkor nem eszem belőle ott lehet előttem is akkor sem nyúlok hozzá.

Édességeket sem eszem marék számra.

Volt olyan hogy ettem mézes csókot vagy 15 dkg-ot és utána megállt a hasamban fájt a hasam utána vagy 3-4 óra hosszán át, azelőtt csak olyasmiket ettem és a dupláját igaz néha fő étkezés helyett.

Ha kicsivel több kenyeret vagy lisztes dolgot eszek mint szoktam pl süti formájában akkor rohamosan megnő a súlyom pár nap alatt akár kilókkal is.

Akkor ezentúl nem tehetem meg többet hogy étkezés helyett egyek meg 1 tábla csokit vagy 1 kis zacskó pogácsát vagy nápolyit vagy valami mást?

Vagy a mozgás hiánya ennyire befolyásol?

2015. máj. 28. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogytál eddig semmit. Amikor keveset eszel, kiürülnek a beleid, amikor többet, akkor megtelnek. 1-2 nap alatt nem lehet több kilót hízni/fogyni, csak telítődni esetleg visszatartani a vizet.
2015. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg abba is gondolj bele, hogy egy tábla csoki 90-100gramm, zsírra átszámítva 50-60gramm, attól hogy híznál több kilót?
2015. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint még mindig sokat eszek, és nem fogytam semmit?
2015. máj. 29. 08:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz fogyókúrázni, akkor az első 1-2 hétben még egy gramm zsír nem megy le. Ilyenkor először a tartalékok fogynak el:

1: cukor, utána

2: víz, utána

3: izom.

Ezért kell több fehérjét enni ilyenkor, és tornázni.


Csak utána kezdi a szervezet a zsírt bontani, DE ha jól bezabálsz, akkor megint leáll a zsírbontás legalább 1 hétre!

2015. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!