Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Naponta kb. hány kalória...

Naponta kb. hány kalória lenne az ideális? Adatok, tobbi lent

Figyelt kérdés

14 eves,170cm(kb.) es olyan 65kg. korul vagyok.

Nem mozgok sokat,nem sportolok.Kb.egy honapja napi 300-500kcal-t eszek,fogytam is 5kg-t.szerintetek ha napi 300kcal korul folytatom szeptemberig tudok fogyni meg?:)

a 300-500kcal-t ugy ertem hogy megeszek egy kisebb szendvicset suliban,hazajovok eszek mondjuk meg egyet(vagy kettot es aznap nem eszek tobbet)es ha egyet edtem ebedre akkor olyan 4-korul is eszek egyet.nem nagy szendvicsre kell gondolni hanem mondjuk egy egyszeru vajaszsemlere egy szelet sonkaval es persze nem allandoan szendvicset eszek hanem pl.ha ugy kivanom az ebedi szendvics helyett eszek egy fagyit.

tanacsok?



2015. jún. 10. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne koplalj, főleg értelmetlen ételekkel nem. Fehérjeigényről hallottál már?


Nem tudom, koplalás után hogyan célszerű enni, ha nem lenne ez, ajánlanék vagy 1500-1800 kcal-t, de persze nem tudhatom, mennyi kell Neked. Nekem a fenti mindenképpen kell, kisebb súllyal és magassággal, minimális mozgással. S ezt is értelmesebben viszem be, nem szendviccsel, hanem fehérjével, zsírral, zöldséggel.

2015. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nagyon nem ezt kellene művelned magaddal, főleg nem 14 évesen, amikor a legnagyobb fejlődésben van a szervezeted...


a koplalással csak tönkreteszed magad. figyelj, egyél annyit egészséges kajákból, amennyivel éppen jóllaksz, és sportolj mellette valamit heti 3-4 órában. sokkal jobban fogsz így járni, hidd el :)

2015. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, sőt lehetetlen.


1000 kcal, de 2000-t is ehetnél. Ha egészséges lennél.


Ha 300-500 kcal-t kell enned azért hogy fogyhass, az 2 dolgot jelenthet. Egyrészt, beteg vagy.


Másrészt, lehet anyagot materializál a szervezeted, ezért nem kell enned. De mivel fogysz, ezért ez nem igaz, tehát egyszerűen csak beteg vagy. Mi lesz akkor, amikor 300 kcal bevitellel sem fogsz fogyni? Sőt mondjuk hízni fogsz? Eszel kevesebbet? Akkor meghalsz, mert nem tudsz elég tápanyagot bevinni (bár nem feltétlen, mert vitamin kiegészítőkkel lehet..)


Szerintem ne egyél több szendvicset meg ócska kaját, egyértelmű hogy nem bírod, és eléggé rossz hatással van rád a jelenlegi étrended. Ha gluténérzékeny vagy, akkor az ilyen szendvics, zsemle (kitűnő éhező kaják, addig sem hal éhen szerencsétlen afrikai éhező) teljesen ki fogja csinálni a pajzsmirigyedet, és tényleg nem fogsz tudni fogyni, egészséges maradni. Már ha ez számít :)

2015. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pajzsmirigyemet rendszeresen jarok nezetni,mert fenn all az eselye hogy leall,ezert azt tudom,hogy avval nincs gondom egyenlore.En azert ennyit eszek,mert evvel is boven tele vagyok es borzasztoan erzem magam miutan ettem.csak a kerdesem,hogy ha szeptemberig ennyit eszek mennxit fogyhatok kb.?
2015. jún. 10. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust, mondd el neki ezt at egészet, és akkor még talán sikeresen ki tudsz lábalni ebből az evészavarból, ami egy idő után teljesen irányíthatatlanná fog válni.
2015. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem emiatt,de jarok pszichologushoz.emlitettem neki,de semmi..
2015. jún. 10. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne kalóriát számolgass hanem étkezz egészségesen!
2015. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó.. valószínűleg ebben az ütemben fogynál tovább szeptemberig. Ez mindenkinél eltérő mennyi, csak te tapasztalhatod ki.
2015. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!